12 ресурсів для вивчення чеської

czech

Чехія – справжнє серце Європи. Та мусимо визнати, що часом холодне воно, як… серце колишнього. Якщо ж хочеш розтопити цей айсберг, а щоденний «пивний забіг» не зовсім твоє, – вчися говорити з чехами однією мовою. У прямому сенсі. А ми вже подбаємо про необхідні ресурси!

Також обов’язково зазирни в наші добірки для вивчення інших мов:

Підручники

1. Czech step by step (Lida Holá)

Сказати, що цей підручник крутий – нічого не сказати. У 20 уроках ти знайдеш основи граматики, цікаві вправи, які є і в книзі, і в робочому зошиті (ідуть у комплекті), а добре продумана методика дозволяє навчатися самостійно.

Однак підручник має й певний недолік: його розроблено для англомовних учнів, тому певні речі можуть видатися елементарними або ж навпаки. Утім, якщо хочеш підтягнути англійську, то читай про мультилінгву в нашому інтерв’ю з поліглотом Тамарою Бердиголою і вперед!

2. Communicative Czech (Ivana Rešková)

Багато в чому посібник подібний до попереднього. Проте матеріал обмежений 12 лекціями, а основна мета автора – навчити тебе розмовляти чеською в якнайкоротші терміни (півтора-два місяці). Після кожного заняття не забувай закріплювати знання вправами в робочому зошиті.

3. Чешский с нуля (Ирина Сыркова)

Аналогічно попередньому виданню, на тебе знову чекає 12 лекцій. Кожна містить коротку теоретичну частину й певну кількість вправ для закріплення матеріалу. Опанувати посібник можна за два тижні, тож, якщо плануєш коротку подорож до Чехії, завантажуй і ознайомлюйся.

24_06_14_Скорина_Іван_Прага_фото1

4. Чеська мова (Людмила Даниленко)

Видання, спеціально розроблене для студентів-богемістів, тобто майбутніх фахівців із чеської мови та літератури. Якщо ж ти добре тямиш у тонкощах мовознавства й хочеш опанувати мову максимально ґрунтовно, ризикуй і берися за цей підручник.

Курс «Чеської мови» за Л. Даниленко передбачає опанування фонетико-орфографічної та граматичної частин, що складаються з 10 й 26 уроків відповідно. Кожна лекція вміщує тематичний текст, правила і вправи для закріплення матеріалу.

5. Хотите еще лучше говорить по-чешски? (Г. Ремедиосова, Э. Чехова)

Якщо ти опанував основи й хочеш поглибити знання, спробуй попрацювати з цією книгою. У 10 уроках міститься багато матеріалу. Тут ти знайдеш культурні, політичні, економічні теми. Кожна лекція пропонує серйозно прокачати граматику, а в кінці є скоромовки і вправи для розвитку мовлення.

6. Чешский язык (Андрей Изотов)

Мабуть, єдине з перелічених видань, що спрямоване на самостійне опрацювання матеріалу. Принцип простий: коротка теорія, вправи, коротка теорія, вправи… Фонетичний курс плавно переходить у граматичний та комунікативний. У кінці є словник фраз, які трапляються в повсякденні.

7. Cvičení z české mluvnice

Після опанування базового підручника (одного чи кількох) часом хочеться закріпити знання з граматики одним… ударом. Це може статися, коли ти вирішиш скласти мовний іспит. Пройдися по вправах цього збірника й згадай усе вивчене або ж опановуй чеську й поступово розбирай кожне завдання. Не забудь звернути увагу на винятки з правил!

24_06_14_Скорина_Іван_Прага_фото2

Реклама

Інтернет-словники

8. Seznam.cz

Онлайн-словник, який перекладає з англійської, німецької, французької, італійської, іспанської, російської, словацької на чеську й навпаки. Після введення слова отримаєш не тільки переклад, а й можливі випадки вживання. Крім того, на сайті можна попрактикуватися й виконати вправи на лексику.

9. Čestina 2.0

Словник, який створюєш ти. Цей портал порівняно новий. Його мета – знайомити користувачів з неологізмами чеської мови. Щодня тут публікується одне слово, якому дають пояснення й приклад у контексті. Пропонують публікації користувачі, тому, гуру чеської мови, долучайтеся!

YouTube-канали

10. Xenia From Czechia

Студентка Карлового університету ділиться порадами щодо вивчення чеської мови та розповідає про життя в Празі. До речі, серед купи корисних відео є також огляд підручників із чеської мови.

11. Відеокурс чеської від GoStudy

Освітня компанія GoStudy розробила власний курс для початківців. Він складається з 10 уроків на різноманітні теми, де подано основи граматики й комунікативних навичок. Також можна буде завантажити підручник із вправами (посилання знайдеш у відео).

12. Národní ústav pro vzdělávání

Цей канал створено для тих, хто в майбутньому планує здобути громадянство Чехії. В окремому розділі можна знайти відео, які стосуються виключно чеської мови повсякдення. Близько сорока роликів по 15 хвилин – і ти вже знатимеш, як вирішити квартирні питання з сусідом чи врешті-решт скласти мовний іспит.

Ділися враженнями від добірки й обов’язково залишай корисні лінки для вивчення чеської в коментарях: гарні ресурси таки в дефіциті.

Фото: Іван Скорина, unsplash.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus