Черкаський книжковий фестиваль 2019: 5 головних презентацій

book

12 жовтня в Черкасах українські письменники презентують свої нові книги. Тут і про жінок у Парижі, і про підліткове кохання, і про несподівану дружбу в Чорнобильській зоні. Усі презентації пройдуть в обласній філармонії на Черкаському книжковому фестивалі.

Антін Мухарський «Кістяк з Чорнобиля»

12:00. Локація 1 у філармонії

«Кістяк з Чорнобиля» Антіна Мухарського – містична казка для дорослих дітей.

Тато головного героя Михася пішов на війну і зник безвісти. Але хлопчик вірить, що він живий, і понад усе мріє побачитися з батьком. Одного дня стара чаклунка дає йому чарівні окуляри, які приводять Михася в Чорнобильську зону. Там він знайомиться з Кістяком Костем і його друзями-мутантами. Кость – провідник між світами мертвих і живих, між таємницею і реальністю. Отак, із містикою і гумором, Мухарський нагадує про Чорнобильську катастрофу та її вплив на Україну.

Реклама

Сергій Гридін «Дорослі зненацька»

14:30. Дитяча зона у філармонії

«Дорослі зненацька» Сергія Гридіна – повість для підлітків про перше кохання із серйозними наслідками.

Шістнадцятирічний Тимко звик бути самостійним. Попри брак спілкування з татом і проблеми з грошима, Тимко намагається знайти якийсь підробіток, не забуваючи про навчання. Все змінюється, коли хлопець вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятирічній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам іще дитина. Ця книжка – поштовх для підлітків замислитись про людські стосунки, власні вчинки та їхні наслідки.

Брати Капранови «Паперові солдати»

15:00. Локація 1

Роман «Паперові солдати» братів Капранових ґрунтується на реальних подіях.

Двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них — Білл Титла, син українських емігрантів із США. Другий — Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і тепер має протез. Згодом перший стає головним мультиплікатором Діснея, а другий – головним художником УПА.

Макс Кідрук «Доки світло не згасне назавжди»

17:00. Локація 1

«Доки світло не згасне назавжди» – перший роман Макса Кідрука з доповненою реальністю. Для книги спеціально розроблено мобільний додаток, який дозволить розглянути обкладинку і побачити додаткові тексти або відгалуження основного сюжету.

Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Все перевертається догори дриґом, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.

Ірена Карпа «Добрі новини з Аральського моря»

18:30. Локація 1

Роман Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря» про таких різних, але схожих жінок.

В основі сюжету – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя. Книжка одночасно про жіночу вразливість і силу, про персональне пекло і втечу з нього. До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижа кілька років тому.

Черкаський книжковий фестиваль пройде за підтримки Українського культурного фонду. Програма фестивалю – за лінком. Стежте за новинами фестивалю на сайті та сторінці у фейсбуці.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus