Стіни не мають червоніти через Портнова

protest4 (1)

Як відбувався студентський протест у КНУ

19 червня в Київському університеті імені Шевченка підтвердили, що Андрія Портнова, ексзаступника Адміністрації Президента Януковича, поновили на посаді професора. З вересня він мав почати викладати на юридичному факультеті конституційне право.

Студенти не погодилися з таким рішенням і 20 червня вийшли на протест. Ми дізналися, хто й навіщо прийшов на акцію і що активісти вимагали від керівництва вишу.

protest13 (1)Захід був запланований на 18:30, але учасники прийшли завчасно. Дехто взяв плакати, а дехто готував їх на місці.

У протестувальників були дві головні вимоги: скасувати наказ про призначення Андрія Портнова професором на кафедрі конституційного права та отримати публічне звернення і вибачення від ректора Леоніда Губерського.

До людей вийшов проректор КНУ з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров, щоб отримати ці вимоги й передати їх ректору.

Частина протестувальників зайшла до Червоного корпусу й організувала безстроковий «сидячий протест» біля кабінету Губерського. Вони збиралися чекати, поки не будуть виконані вимоги.

protest2 (1)Марина Мирзаєва, випускниця історичного факультету 2019 року, організаторка протесту:

«Коли я дізналася цю новину, то зайшла у фейсбук, але ніхто нічого не писав. Разом із Андрієм і Мироном створили подію, й вона швидко поширилася серед людей. Можливо, ми не всі випускники цього вишу. Але Портнов – це проблема не тільки КНУ, а всієї України. Ми маємо можливість заявити про цю проблему тут і зараз».

protest5 (1)Мирон Гордійчук, організатор протесту:

«Я хочу говорити про цінності, а не законність рішення судів. Цей чоловік погрожував активістам Євромайдану чистками, насміхався над нашим зібранням. Ми не можемо толерувати легалізацію зла. Я не закликаю звільнятися чи покидати навчання. Ми повинні чітко задекларувати свою позицію. Портнову не місце в КНУ. Ці прекрасні червоні стіни мають червоніти не від сорому через Портнова».

protest11 (1)Юрій Марченко, головний редактор видання «Platfor.ma»:

«Ті, хто наразі студенти, стануть не студентами й будуть вирішувати долю нашої країни. Було б класно, якби їх навчали нормальні люди. Я б не ділив тих, хто прийшов, на студентів і нестудентів. Це один із головних вишів країни. Було б класно, якби тут зібралися люди, які дійсно розуміють, що таке Україна та якою має бути українська освіта».

protest8 (1)Ольга, випускниця історичного факультету 2017 року:

«Вирішила прийти, бо це ганьба. Те, що його без жодного страху приймають назад, не можна залишати просто так.

Мій факультет завжди відзначався активністю. Я була на першому курсі, коли почався Майдан (Євромайдан – прим. ред.). Тому й тепер не могла не прийти. Мені хотілося б, щоб тут було побільше студентів юридичного факультету, бо це стосується їх першочергово».

protest9 (1)Вікторія, випускниця Інституту філології 2016 року, і Христина, випускниця Інституту журналістики 2019 року:

«Портнов повинен сидіти, а не викладати в університеті. Це ганьба й для нашого закладу, й для правоохоронних органів.

Також із Губерським було багато корупційних скандалів. Тому йому потрібно піти у відставку. Університет Шевченка заслуговує на розвиток, а не на те, щоб перебувати під таким совковим керівництвом».

protest12 (1)Ігор, випускник юридичного факультету 2014 року:

«Слів бракує, щоб описати цей сором. Портнов – це викладач, якого в університеті ніхто не бачив. За шість років навчання я бачив його лише один раз. Складається враження, що йому це призначення потрібно, щоб подражнити суспільство. Сумніваюся, що цей статус щось йому надасть.

Він крутий юрист, з цим важко сперечатися. Йому приписують організацію конституційного перевороту з юридичної точки зору (У 2010 році спільники Януковича повернули Конституцію 1996 року без необхідного рішення Верховної Ради – прим. ред.). Але юристи потрібні не для того, щоб схеми провертати, а щоб працювати для суспільства.

protest7 (1)З першого дня навчання нас переконували, що це найпрестижніший виш, юристи – еліта нації. Але потім помічаєш, що всі мовчать, корупція на певних етапах процвітає, а в університеті призначені різні Портнови.

Проблема університету в тому, що він ніколи твердо не висловлює свою позицію. Це як відписка з держорганів: сто цитат і жодної конкретики.

Мені за свій універ стало давно соромно, з Майдану – найбільше. Потім були протести студентів, були історії про те, що студентів виключали через їхні активності. Це “нормальна” практика: якщо твоя діяльність комусь не подобається, то від цього постраждає успішність. Тому я запитую: “Портнов?! Серйозно?!”».

Студенти та інші протестувальники планували днювати й ночувати в універі, але акція завершилася успіхом раніше. Того ж вечора 20 червня ректор КНУ імені Шевченка Леонід Губерський скасував призначення Андрія Портнова на посаду викладача після студентської акції.

Фото: Євгенія Луценко

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus