Представники покоління Z. Які вони?

infografika2 babash

Довго мучився(-лась) питанням, до якої групи поколінь себе віднести? Розповімо тобі про покоління Z. Дізнайся, хто вони, і впізнай себе в характерних для них рисах.

Про теорію поколінь

Теорія була розроблена Вільямом Штраусом і Нілом Хоувом у 1991 році й описує цикли поколінь у США.

Покоління – це сукупність людей, що народжуються в певний період часу. Існує багато досліджень, що визначають роки народження різних поколінь. Зокрема:

  • Бебі-бумери – народжені у 1946–1954. Оптимісти, зацікавлені в кар’єрному рості, люблять командні ігри.
  • Покоління Х – народжені у 1966–1976. Рано стали самостійними, прагнуть залишатися працездатними в будь-якому віці.
  • Покоління Y – мілленіали, народжені у 1977–1994. Звертають увагу на склад продуктів, часто залежні від моди.
  • Покоління Z – центеніали, народжені в 1995–2012.

Реклама

Хто такі центеніали?

Це люди, що з’явилися на світ в епоху Інтернету, тому не уявляють життя без нього. Віддають перевагу спілкуванню в мережі – центеніалам набагато легше написати повідомлення, аніж зателефонувати чи зустрітися. Вони не ділять світ на цифровий і реальний, а вважають це двома частинками одного цілого.

До того ж це покоління «відчуває» Інтернет. Центеніали знають особливості кожної соціальної мережі, розуміють, коли, куди та яке фото викласти, щоб воно зібрало максимальну кількість лайків.

Більше люблять дивитися, а не читати, тому віддадуть перевагу інфографіці, а не лонгріду. Звикли до реклами, тому не звертають на неї уваги. Якщо центеніал зайшов на сайт і там є рекламний банер – найімовірніше, він його не помітить. Щоб зацікавити представників цього покоління, треба дуже покреативити.

infografika1 babash

Характерні риси покоління Z

Навчаються по-іншому. Центеніали не вивчають лише один чітко визначений предмет – вони звикли до інтердисциплінарного підходу, коли перетинається багато різноманітних напрямків. Цієї ж філософії дотримується STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics): вважається, що ці предмети краще вивчаються в тандемі одне з одним.

Центеніали можуть миттєво отримати інформацію з будь-якої частини світу, тому вчитель перестав вважатися єдиним джерелом освіти. Для цього покоління він радше мудрий провідник в океані інформації.

Швидко перемикають увагу. Серед представників покоління Z багато гіперактивних. Їм важко зосередитися. Вони не люблять повертатися до однієї справи кілька разів, тому якщо приймають рішення – то вже остаточно.

Цінують безпеку. Не лише в Інтернеті, але й у реальному житті. Знають, що таке економічні кризи й теракти, хочуть вберегти себе від різних лих. Мрія покоління Z – стабільність, спокій і добробут. Але в сучасному мінливому світі це радше недосяжний ідеал.

Толерантні. Представники Z прекрасно розуміють, що світ різноманітний і поважають це. У їхньому середовищі вже немає дискримінації за національним, расовим або гендерним чинником.

Мінімалісти. «Так, у мене мало речей. Зате вони якісні й універсальні», – приблизно так міркує центеніал. Покупка величезної кількості непотрібного одягу дивує представників цього покоління. Коли придбати щось таки необхідно, центеніали віддадуть перевагу онлайн-шопінгу. І зроблять це зі смартфону, а не ноутбука. Адже це покоління – мобільне та легке на підйом. Їм набагато зручніше завжди мати при собі телефон, аніж громіздкий лептоп.

Ведуть здоровий спосіб життя. Вони мало п’ють і майже не палять цигарок. Покоління Z багато знає про секс і засоби контрацепції, вони відповідально ставляться до здоров’я. Саме тому знизилася кількість підліткових вагітностей.

Знають, як досягти успіху. Серед них багато стартаперів, 72% центеніалів думають про заняття підприємництвом. Вони чудово розуміють, що під лежачий камінь вода не тече, тому готові працювати заради успіху.

girl 2

Топ-5 книжок про покоління Z

«У пошуках Аляски», Джон Грін. Чи бувало таке, що одна людина цілком змінювала твоє життя? Отак несподівано, раз – і назавжди? У Майлза Голтера, головного героя, бувало. Неймовірна дівчина Аляска стала найбільшою подією в його житті. А потім… зникла. Твір увійшов до списку 100 найкращих книжок для підлітків за версією журналу Time.

«Абсолютно нецілована», Ніна Елізабет Ґрьонтведт. Книга написана у формі щоденника дівчини Уди. У ньому ти знайдеш історії про перші закоханості, школу, стосунки з батьками та сестрою. Щиро й без прикрас. І – зможеш побачити себе в багатьох розповідях.

«Позаду льодовні», Енн Файн. Усе тече, усе змінюється. І найрідніші люди теж можуть перевтілитися до невпізнання. Так трапилося з Томом: його сестра Касс подорослішала й більше не хоче проводити все літо разом із ним. Виростає й хлопець, а в процесі встигає наламати купу дров. Знайомо, еге ж?

«Тірамісу з полуницями», Йоанна Яґелло. Лінка, головна героїня, не встигла ще й з пелюшок вилізти, як завела особистий блог. Одразу видно представника покоління центеніалів! У ньому вона описує власне життя – доволі щасливе. Але дівчині необхідно навчитися прислухатися до рідних і друзів.

«Відчайдушні», Сергій Гридін. Якщо скучив(-ла) за детективами – тобі сюди. Четверо друзів розслідують таємничі зникнення дітей в Озерному. Вони побувають усюди: і в дільничного, і в старої відьми, і на кладовищі. Завдяки книжці ти зможеш по-новому відчути, що таке справжня дружба. І чому дедукція така важлива.

Інфографіка: Анастасія Бабаш
Зображення: unsplash.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus