Пухнасті антидепресанти: як освіта хайпить на котиках

cat (1)

Безкоштовне проживання, студентські квитки та участь у політичному житті університетів – для котів з любов’ю

Зазвичай якість закладів освіти вимірюють матеріально-технічною базою, успішністю студентів, рівнем працевлаштування серед випускників. Ми вважаємо, що до цього переліку не завадило б додати рівень котолюбові навчального закладу: там, де люблять чотирилапих, буде комфортно й людям. Розповідаємо про школи й університети, працівники яких давно зрозуміли, що наука, саморозвиток і котики – дійсно чудове поєднання.

Мирні жителі світових університетів

Місцевий улюбленець школярів у Туреччині

Відколи бездомний кіт забрів до школи в Ізмірі, учні знайшли нового товариша для відвідування уроків. Багатьом рудий Томбо сподобався, однак дехто з батьків був проти гостя. Через інтернет коту знайшли нових власників, однак йому ніяк не вдавалося призвичаїтися до інших умов.

Історія про кота поширилася місцевими ЗМІ. Зважаючи на розголос, для Томбо зробили виняток і повернули до школи. Відтоді він знову долучається до занять школярів і має право сидіти на будь-якій уподобаній парті. Як розповіли журналістам учителі, кіт мотивує дітей бути обережнішими та відповідальнішими.

PH.: Özlem Pınar Ivaşcu

PH.: Özlem Pınar Ivaşcu

Рудий мешканець бібліотеки Кембриджу

Джаспер – трилапий житель університетської книгозбірні. Попередні власники позбулися кота через його ваду, отриману внаслідок автомобільної аварії. Працівник бібліотеки економіки взяв його з рятувального центру і якось захопив на роботу. Після цього Джаспер став місцевим улюбленцем.

На території вишу кіт поводиться спокійно: гуляє полицями, спить на примірниках друкованих видань, допомагає студентам упоратись із навчальним стресом. У бібліотеці навіть проводять традиційні зустрічі «Чай із Джаспером», а самого пухнастика визнали офіційним талісманом бібліотеки й завели хештег #economicscat.

Кампусовий Кіт з німецького Аугсбурга

Ще один рудий друг, який допомагає студентам подолати напругу під час навчального процесу. Вочевидь, за свою щоденну процедуру – обхід усіх факультетів та візит до їхніх студентів – він і дістав прізвисько Кампусовий Кіт.

Як і більшість своїх товаришів, рудий сам підходить до людей і дозволяє себе погладити. Студенти ж і викладачі дивуються такій кмітливості, адже тварину ніхто не тренував. За котом також доглядають, тож він виглядає щасливим і вгодованим.

Реклама

Коти-революціонери: як не вони, то хто?

Бібліотекар-вигнанець

Після постанови влади техаського містечка Форт-Верт навіть кіт Браузер був змушений покинути своє помешкання – місцеву бібліотеку, де прожив аж шість років. Так, документ проголошував заборону тримати тварин у міських установах. На пошуки житла коту дали 30 днів.

Новину при виселення Браузера з бібліотеки місцеві жителі сприйняли негативно й відразу почали збирати підписи. Утім, це не допомогло змінити рішення чиновників. Своє невдоволення мешканці Форт-Верта активно висловлювали в соцмережах.

кіт-студент

Кіт зі студентським квитком

Якщо тобі досі не видали найголовніший студентський документ, далі читати може бути боляче. Так, Буба з університету Сан-Хосе отримав своє посвідчення просто через те, що кожного дня добровільно відвідував заняття і здобув прихильність від адміністрації вишу.

Коли хазяйка Буби зачиняла його в домі, той усе одно знаходив шлях до університету, де гуляв територією і відвідував лекції. Улюбленець студентів спонукав їх створити петицію щодо встановлення пам’ятника Бубі. Поки що він має тільки сторінку в Facebook та іменний студентський квиток.

Справжній кандидат до ради директорів

В Університеті святої Марії канадського міста Галіфакс свого часу розгорнулася справжня передвиборча кампанія за кота Карлтона. Давній місцевий мешканець мав велику прихильність серед студентів, які й розвісили на території кампусу постери. Відхилити таку кандидатуру рада директорів не наважилася.

Виборці апелювали до того, що раніше котів уже обирали на посади мера, бібліотекаря, начальника вокзалу тощо. Однак у декого така тенденція викликала сумніви: чи не забагато влади в лапах кота? Дехто навіть висловлював свої побоювання щодо господарювання котів над людьми в соцмережах.

Рішучий радикал в Університеті миру в Коста-Риці

Ми точно не знаємо, що саме казала викладачка, коли над її головою проламалася натяжна стеля і разом з уламками на неї звалився кіт.

Тварина налякала всіх присутніх в аудиторії. Проте камери записали епічний момент на відео, яке потрапило в мережу. На ролику можна побачити і реакцію студентів, і переляк кота, якого після кількох кіл аудиторією випустили на вулицю через вікно.

Пухнасті об’єкти наукових досліджень

Звичайно, освіта – це не тільки про практику, а й про теорію. Згадаймо принаймні дослідження учених університетів Орегону і Нью-Джерсі, які довели: коти таки люблять людей. Саме останніх тварини обирали на противагу іншим запропонованим варіантам. При цьому таку поведінку виявили як і в домашніх улюбленців, так і в узятих задля експерименту з притулку.

Україна, до слова, посідає друге місце у світі за любов’ю до котів. Про це раніше розповіли соціологи компанії Dalia Research. Так, 49% опитаних відповіли, що мають такого домашнього улюбленця. Що ж до кількості котів, то їх у нашій країні нарахували аж 7,5 млн – це закріплює за нами дев’яту позицію світового рейтингу.

Чекаємо на світлини та історії про котів, що мешкають у твоєму навчальному закладі. Мусимо підтримувати позитивну статистику таких солідних рейтингів!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus