Мандрівка двотисячниками Карпат

ліс

Для любителів зеленого туризму й усіх поціновувачів активного відпочинку з незабутніми краєвидами годі шукати кращого місця, ніж Карпати. Чисте повітря, запах ялівцю, прохолода струмків і дотик вікової історії – все це можна побачити та відчути літом у горах.

Досвідчені туристи можуть здолати декілька вершин за один похід. Але для тих, хто любить комфорт і не уявляє ночівлю в наметі та ще й без води, можна спланувати невеликі 1-денні маршрути. Туристи-початківці переконують: «Із кожним підйомом буде все легше, а емоцій – усе більше».

Звідки починати подорож і скільки часу витратити на підкорення вершини ‒ не так важливо. Володимир Сеньків та його друзі минулого року здійснили подорож від г. Петрос до г. Піп Іван. Собі на згадку та майбутнім туристам для натхнення вони створили спеціальне відео.

Петрос

Ця гора одна з найнебезпечніших. Її часто називають «грозовою горою», тому що у вершину нерідко б’ють блискавки, а сильний вітер скручує металеві обереги, встановлені на ній, у спіраль. Петрос розташована одразу за Говерлою, а її висота ‒ 2 020 м. Особливо вражає краєвид на головний хребет Чорногори, який можна роздивитися по всій довжині.

Вихідні пункти: залізнична станція Кваси чи село Лазещина. Доїхати можна потягом.

Реклама

Говерла

Говерла – найвища вершина України (2 061 м). Від Петроса до неї веде досить крутий схил, тому туристам слід бути уважними й обережними. Спуск займає від 30 до 50 хв. На вершині Говерли встановлений кам’яний хрест, монумент у формі тризуба, державні прапори та 4-кутний бетонний стовп, який зимою повністю обліплює снігом.

З Говерли відкривається незабутній краєвид на сусідні гори та міста. Якщо видимість хороша, то можна побачити Івано-Франківськ, Коломию, Снятин і румунське місто Сігету-Мармацієй.

Вихідні пункти: навчально-спортивна база «Заросляк» (можна під’їхати до самої бази на авто), залізнична станція с. Лазещина.

Ребра

Це найнижчий із карпатських 2-тисячників ‒ 2 001 м. Вершина є центром Чорногірського хребта, через неї ще на початку минулого століття проходив польсько-чехословацький кордон. Із тих часів тут залишилися рештки окопів, колючого дроту та пронумеровані прикордонні стовпчики.

Вихідні пункти: с. Бистрець. Доїхати можна автобусним маршрутом «Київ-Верховина» до с. Ільці чи потягом до Ворохти. Звідти можна впіймати маршрутне таксі чи скористатися автостопом.

ліс

Гутин Томнатик

Висота вершини – 2018 м. Кажуть, що незвичайна назва гори походить із дакійської мови й означає «сивий верх». Підйом на гору триває до години, тому можна залишити речі та підійматися на вершину без зайвого вантажу. Гора є однією з найкрасивіших вершин Карпат, а багато тамтешніх видів рослин справді унікальні.

Вихідні пункти: с. Бистрець.

Гора й озеро Бребенескул

Друга за висотою вершина Карпат (2 032 м) і найвисокогірніше озеро України, що знаходиться на висоті 1 801 м. Схили гори круті та кам’янисті, тому підйом буде непростим і виснажливим. Але після подолання вершини можна скористатися можливістю покупатися в озері. Температура води зазвичай близько 15°С, проте, за словами досвідчених туристів, це одна з найтепліших водойм на Чорногорському хребті.

Вихідні пункти: селище міського типу Ворохта (доїхати можна потягом або автобусом), с. Бистрець.

Піп Іван Чорногорський

Гору ще називають Чорна Гора або Білий Слон. Її висота – 2 028 м. На вершині розташована кам’яна астрономічна й метеорологічна обсерваторія, яку вважають найвище розташованою спорудою в Україні, в якій постійно жили та працювали люди.

Вихідні пункти: с. Дземброня (маршрут від с. Ільці), с. Луги (Закарпатська область). Доїхати можна потягом зі Львова до Рахова, а звідти здійснити пересадку на автобус.

Нон-стоп у горах

Великою популярністю користується маршрут від г. Петрос до Піп Іван, який включає в себе підйом на 6 гір, а ще огляд найвищих озер України (г. Петрос – г. Говерла – оз. Несамовите – г. Ребра – г. Гутин Томнатик – оз. Бребенескул – г. Бребенескул – г. Піп Іван). Такий похід займає 3-4 дні та сягає 60 км. Не кожен погодиться на таке випробування. Але відчайдухи, які здолали всі труднощі, кажуть, що такий досвід не забудуть ніколи. Екскурсоводи радять:«Ходи в гори, доки молодий».

Нещодавно команда Webmil з Івано-Франківська створила першу платформу Karpaty.ua, що поєднує путівник, календар подій і базу готелів. Тепер туристи можуть легко планувати індивідуальні маршрути та відвідувати лише ті місця, які їм цікаві.

«Ми поставили себе на місце користувача, який знає про Карпати тільки те, що це гори десь у Західній Україні. Спробували реалізувати максимально зручний сервіс для тих, хто ніколи не був у Карпатах», – пояснив засновник платформи Микола Семеген, пише Inspired.

Фото: соцмережі, stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus