Заходять Арістотель та Обама на лекцію в CAPS…

ben

Бен Тіґґелаар – нідерландець, автор бестселерів, спікер і викладач успішного управління. Останні 30 років він вивчав усе, що варто знати про лідерство, і поділився своїми спостереженнями, коли приїхав до Києва на запрошення CAPS.

CAPS – школа для лідерів та підприємців, які прагнуть покращити знання про зростання бізнес-систем. Навчальна програма школи базується на реальних викликах для підприємців та об’єднує глобальні знання від експертів з Массачусетського технологічного інституту, Європейського інституту управління бізнесом (INSEAD), Гарвардської школи бізнесу та інноваторів українського бізнесу.

На лекції в Києві Тіґґелаар, зокрема, розповів про парадокс кар’єрного росту: люди досягають високих керівних позицій, як правило, завдяки тому, що класно виконують свою роботу. Втім, управлінське завдання полягає в іншому: потрібно добре працювати з людьми, а не просто виконувати свої завдання.

Молекули бізнесу

Значну частину роботи в багатьох організаціях виконують колективно. Команда – це молекулярна одиниця, пов’язана хімічними реакціями співпраці, єдиної місії та взаємопідтримки.

capsbigwologoСпираючись на досвід провідних компаній та своїх колег, Бен Тіґґелаар підкреслює, що важливо не тільки підтримувати своїх працівників, але й робити все, щоб вони знали про вашу підтримку. Не робіть це потай: чим гучніше ви вболіваєте за своїх підлеглих, тим кращі їхні результати.

Звучить занадто просто? Дослідження підтверджують, що люди звільняються не з роботи, а від своїх босів. Позитивні емоції дозволяють розширити мисленнєві горизонти: ми знаходимо більш креативні рішення й бачимо більше можливостей. А щоб підтримувати позитивну, а значить, і продуктивну атмосферу в команді, керівник має зберігати правильне співвідношення похвали й критики на адресу кожного підлеглого: 4 до 1.

Реклама

І тут заходить Арістотель

У 2017 році дослідники Google проаналізували продуктивність 180-ти команд усередині власної компанії. «Що ж, – подумали вони, – Арістотель вважав, що “ціле більше, ніж сума його частин”, от і ми доведемо, що разом люди можуть зробити більше, ніж самостійно». Однак у рамках проекту «Арістотель» несподівано виявилося, що фактори успіху команди ранжуються таким чином:

  1. Психологічна безпека: чи можемо ми робити ризиковані кроки без відчуття непевності або сорому перед колегами?
  2. Залежність: чи покладаємось одне на одного в роботі, щоб якісно виконувати завдання?
  3. Структура і ясність: чи ознайомлені ми, чи розуміємо всі дедлайни й робочі плани, чи чітко усвідомлюємо структуру роботи?
  4. Значення: чи те, над чим ми працюємо, важливе для кожного з нас?
  5. Вплив: чи віримо, що наша робота позитивно впливає на довколишній світ?

Зміни – це константа

Добре, коли складні цілі команда сприймає як навчальні експерименти. Процес змін завжди навчає нас чогось нового. «Чи довелось вам змінювати плани протягом пройденого шляху?», – запитали у вибірки успішних лідерів та керівників у ході ще одного дослідження. «Так», – відповіли 93% респондентів. Треба бути готовими до помилок, сприймати їх конструктивно й не забувати про зворотний зв’язок від інших учасників процесу.

capsbigwologo2

А ось прийшов Барак Обама

Окрім випуску десятка книг, Бен Тіґґелаар ще встиг узяти інтерв’ю в 44-го президента США, коли той заїжджав до Нідерландів. Зі своєї розмови на сцені конференції Forward Thinking Leadership він підкреслює два головні уроки від Обами:

  • Потрібно визирати за межі своєї «бульбашки». В останні роки ми часто бачили фото, де Обама потискає руку садівнику, говорить зі співробітниками кафе чи слухає шкільних вчителів. Виявляється, він сформував у себе цікаву звичку: щовечора перед сном читав 10 листів, які йому надсилали громадяни з усіх куточків США. І навіть тепер, засинаючи за межами Білого дому, Обама продовжує цю традицію.
  • Варто мати людину, яка нагадуватиме про твої обіцянки. Разом із дружиною, двома доньками й собакою Обами до Білого дому також переїхала його теща. Щоб підтримувати сімейні традиції, він пообіцяв щодня проводити годину за сімейною вечерею. І, коли траплялись вечори, де було більше роботи чи інших державних справ, саме теща нагадувала президенту, що він не виконує обіцяне.

Ще 9 важливих уроків від президента Обами Тіґґелаар описав у своєму блозі.

Навіщо ставати лідером? Це кожен вирішує сам. Та щойно ти переступиш поріг цього рішення, на тебе чекатиме безперервний навчальний процес. Одне знаємо точно: таке навчання дає задоволення.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus