Вокаліст гурту «Фіолет» розповів, як став успішним попри хейт

Сергій Мартинюк

У школі Сергія Мартинюка, вокаліста і фронтмена гурту «Фіолет», цькували через великі вуха. Для однокласників це було настільки важливо, що Сергій почав малювати собі безрадісне майбутнє.
Школа закінчилася і зараз Сергій музикант, письменник, громадський діяч та арт-директор фестивалю Бандерштат. Незважаючи на слова однокласників, великі вуха не стали на заваді успіху.
На онлайн-конференції освітнього проєкту «На Урок» Сергій розповів, що допомогло йому протистояти булінгу та змінити негативне ставлення однокласників на повагу.

Як усе почалося?

Коли Сергій вперше зіткнувся з насмішками у школі через великі вуха, він посоромився звернутися до батьків або шкільного психолога, а самому відбиватися від старших і сильніших дітей було небезпечно.

Щоб «відігратися», він почав ображати іншого хлопця, якого цькували через бідність родини та рудий колір волосся.

Зрозумівши, що це ніяк не змінює ставлення до нього, Сергій вирішив, що краще буде захищати однокласника, якому теж потрібно відбиватися від постійних насмішок. Пізніше вони навіть почали ходити разом із ним зі школи.

Винуватцями цих цькувань були не лише однокласники, а й усі, хто знав про них, але мовчав і не захищав. Сергій не вважає, що така «школа життя» підготує дітей до дорослого світу. Навпаки, вона призводить до спроб самогубства та фізичних розладів.

Реклама

Як змінити ситуацію?

Щоб протистояти знущанням, Сергій почав працювати над своїм іміджем: він добре вчився, брав участь в олімпіадах, ходив на хор та інші гуртки. Коли однокласники, які насміхалися над ним покинули школу – старання Сергія дали максимальний ефект, адже він став людиною, яка багато знає та здатна постояти за себе.

Хоча Сергій впорався із ситуацією, є багато дітей, яким це не вдалося. До того ж, ситуація у школах загострюється, бо деяким підліткам не достатньо побити або образити однокласника – вони знімають це на телефон і викладають у мережу.

Під час конференції «STOP булінг!» Сергій поділився порадами, які допоможуть підліткам та батькам впоратися зі цькуванням у школі. Публікуємо деякі з них.

Декілька однокласників весь час доскіпуються до мене: ображають насміхаються, придумують прізвиська. Я не хочу звертатися до вчительки – боюсь, вона скаже, що в усьому винна моя зовнішність і поведінка. А з батьками я не можу це обговорювати. Що мені робити?

Сергій Мартинюк: Якщо створити позитивний імідж неможливо, як і звернутись до батьків, в пригоді може стати інтернет. Інколи віртуальні друзі або чужі люди можуть надати підтримку краще ніж ті, кого ми знаємо. Наприклад, мені було складно адаптуватись в університеті після переїзду з невеликого містечка в обласний центр. Тож я знайшов підтримку на форумах. Для мене це був дійсно дієвий варіант: знайти тих, хто має ті ж самі проблеми. Там легко пожалітись, виговоритись, це хороша терапія.

Як презентувати себе в інтернеті? Адже в мережі теж можна зіткнутись з хвилею хейту?

Сергій Мартинюк: Треба розуміти, де шукати тотожних нам людей. Це можуть бути форуми або тематичні спільноти, присвячені нішевим напрямкам у музиці або аніме. Є багато фан сторінок, де я шукав співрозмовників за інтересами та знаходив підтримку.

Чи хейтили вас як артиста?

Сергій Мартинюк: Музика та будь-яка публічна діяльність формує велику групу людей, яким ти не подобаєшся. До цього треба бути готовим. Коли я займався громадською діяльністю й таке траплялося – сприймав спокійно. Втім, коли негатив стосувався пісень, у які вкладаєш душу, я зрозумів, що категорично не справляюсь.
Скажу більше, учасники мого гурту, яким було за 30 теж не могли впоратися з негативом. Хоча це були просто анонімні коментарі в інтернеті. Що робити, коли третина коментаторів відверто тебе гнобить або каже нашому барабанщику, що він товстий. Цьому можна протиставити лише почуття гумору. Ну і ще хороша порада – сприймати критику лише від тих, хто досяг у цій галузі трохи більше, ніж ти.

Переглянути виступ Сергія Мартинюка та інших учасників конференції «STOP булінг!» можна за посиланням.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus