Купони на їжу, сон в офісі і вихідний у п’ятницю: які бонуси пропонують компанії

Depositphotos_392817234_l-2015 (1)

ua.depositphotos.com / vova130555@gmail.com

За виконану роботу люди звикли отримувати грошову винагороду. Але сьогодні цього вже недостатньо. Працівники йдуть на посаду не лише по зарплату, досвід і вигідні знайомства. Хочеться більшого – додаткових винагород за витрачені час і зусилля.

Звісно, не всі компанії можуть чи хочуть надавати бонуси. Однак корисно знати, що деякі з них пропонують пропонують своїм працівникам.

Навчання

Компанії зацікавлені у саморозвитку колективу. Роботодавці покривають навчання частково чи повністю. Найголовніше – це прагнення до зростання та розвитку. Також компанії інвестують у професійні конференції, підвищення кваліфікації та семінари. Іноді, за бажанням та робочою необхідністю, організації покривають вартість навчання в університеті. Останнім часом набирає обертів менторська програма всередині компанії, що має не лише швидко адаптувати нових працівників, але і поширювати успішний досвід та знання.

Реклама

Медичне страхування

Медичне страхування покриває візити до лікарні залежно від корпоративної програми: від медичного обстеження до медичних препаратів. Повний перелік послуг та адреси клінік надають при підписанні договору страхування. Іноді страхові програми включають лікування членів родини працівника.

Допомога при одруженні та при народженні дитини

Традиції виплачувати грошові бонуси при одруженні сформувалися у західноєвропейських компаніях. Іноді організації навіть дарують працівникам весільні подорожі.

Також роботодавці радо вітають грошовими бонусами народження дітей у співробітників. Зазвичай це певна грошова сума, яка іноді може доповнюватися подарунком для дитини: ліжком, кріслом чи набором для першого року.

Корпоративний дитячий садок та початкова школа – це вже не вигадки з футурології, а поширена практика серед компаній, які мають виробництво. Ця програма дозволяє батькам не відволікатися від роботи та не запізнюватися. У нових реаліях набуває поширення практика онлайн-няні чи онлайн-уроків для дітей співробітників.

Знижки на концерти, авіаквитки, готелі

Зазвичай фірми, у корпоративній культурі яких передбачена можливість таких знижок, анонсують концерти та фестивалі для своїх співробітників одним із перших. Іноді вони також додають перелік закордонних подій чи змагань. Наприклад, марафонів.

Спорт прямо в офісі

Не треба витрачати годину на дорогу до залу: достатньо встати з робочого місця, переодягтися і ти вже готовий(-а) займатися спортом. Окрім роздягальні, бувають душ і навіть міні-пральні. Компанії, що підтримують спортивні прагнення працівників, готові навіть оплачувати їхнє спортивне дозвілля та купувати спортивну форму чи оснащення. Наприклад, велосипед з логотипом організації.

Командні тренування співробітників – це корпоративна програма, для якої фірми запрошують професійних тренерів та дієтологів. Деякі компанії навіть влаштовують сезонні сходження на гірські вершини чи сплави по річках, щоб підтримувати мотивацію до занять спортом.

Книжкова шафа з новинками

Часом роботодавці також створюють книжкові клуби, забезпечуючи працівників новинками літератури та преси. Встановлювати стелажі з книгами англійською чи іншою іноземною мовою стало новою тенденцією.

Транспорт

В залежності від того, чи є у працівників водійські права, вони можуть отримати у користування службовий автомобіль. Ним зручно не лише добиратися до місця роботи, а й використовувати для подорожей вихідного дня. Більшість компаній, звичайно, не надає можливості перетинати службовим автомобілем кордон, але поїхати до моря чи в гори в межах країни не стане проблемою. Якщо ж водійських прав немає, організація може оплатити навчання.

Інший варіант – фірмовий автомобіль, що підвозить до місця роботи та розвозить по домівках. Такий транспорт курсує по встановленому графіку і ніколи не буває переповненим, що є неабиякою перевагою перед громадським транспортом.

Купони на їжу

За кордоном, зокрема у країнах ЄС, поширена практика надання купонів на їжу у розмірі мінімальної заробітної плати. Працівники отримують купони щомісяця. Ними можна розраховуватися на касі у супермаркеті. Алкогольні напої чи тютюнові вироби купувати не можна, але пральний порошок, шампунь та інші господарські товари компанії дозволяють оплачувати купонами. Також ними можна розраховуватися у закладах харчування та під час доставки їжі.

Домашні улюбленці

Деякі компанії дозволяють приходити в офіс з домашніми улюбленцями. Тварини на робочому місці сприяють дружній та розслабленій атмосфері, а контакт із ними заспокоює працівників.

Чай, кава, печиво

Горнятко з кавою вже стало логічним доповненням робочого місця. А якщо у офісі є ще й печиво, цукерки чи навіть обіди – ціни немає такому роботодавцеві. Існують навіть фірми, що підтримують вегетаріанську, веганську культуру та здоровий спосіб життя.

Консультації психолога, бізнес-коуча чи ментора

Від психологічного стану залежить, наскільки ефективно працівник буде вирішувати завдання. Ментор чи бізнес-коуч допоможуть правильно використати сильні сторони і допрацювати слабкі.

Житло

Повністю оснащена квартира надається працівникові у користування на час дії його контракту. У ній може бути не лише ліжко, посудомийна машина, холодильних, мікрохвильова піч, а навіть посуд, постільна білизна, рушники та капці. Потрібно лише сплачувати за комунальні послуги. Зручність такої квартири полягає у тому, що зазвичай вона розташована поруч з місцем роботи та має систему охорони. Такі приміщення також обслуговують і прибирають додатково найняті служби.

Місця для сну в офісі та додаткові вихідні

Компанії почали встановлювати у своїх офісах спеціальні бокси. У них можна подрімати під час обідньої перерви чи коли вже не можеш дивитися в монітор. Це своєрідний спосіб розслабитися, відволіктися і з новими силами продовжити роботу.

У деяких компаніях усі літні п’ятниці вважаються вихідними. А за роботу над важливим проєктом можна взяти додатковий вихідний.

Для частини українських компаній надання корпоративного страхування чи уроків англійської мови вже не є новинкою. Проте до інших бонусів вони часто не готові. Наприклад, в Україні не часто пропонують закордонний відпочинок за рахунок компанії для працівника, який успішно завершив проєкт. Хоча така практика поширена у міжнародних корпораціях. Вона виховує лояльність до роботодавця та мотивує на подальшу плідну працю.

Намагайся вже на співбесіді дізнатися якнайбільше про соціальний пакет та корпоративну програму бонусів. Проте не забувай, у якій реальності ти живеш. Краще приємно здивуватися традицією корпоративного відпочинку на Дніпрі, ніж розчаруватися, що компанія не дасть тобі в користування автомобіль Tesla.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus