Який бізнес студенти можуть почати під час пандемії?

pexels-cottonbro-4604721

Під час карантину бізнесу було важко, адже компанії втратили основне джерело доходу – клієнтів.
З березня 2020 року до березня 2021 року в Україні закрилося на 50,000 більше бізнесів, ніж в ці ж місяці 2019-2020 років, за даними платформи Opendatabot.
Проте є індустрії, які пристосувалися і дозволили запустити прибутковий бізнес навіть під час кризи. Зібрали для тебе 6 ідей для стартапів із мінімальними початковими інвестиціями чи взагалі без них.

Доставка

Під час пандемії кур’єри стали сполучною ланкою між продавцями і покупцями. Служби доставки врятували від банкрутства багато сфер бізнесу – виробників одягу і аксесуарів, книжкові та канцелярські магазини, ресторани і магазини будматеріалів.

Щоб запустити власну доставку, потрібно:

 1. Створити сайт, щоб приймати замовлення.
 2. Домовитися про співпрацю з продавцями.
 3. Найняти кур’єрів і операторів.
 4. Організувати рекламну кампанію.

Краще зосередитися на одному напрямку – доставка їжі, продуктів, дитячих товарів, медикаментів.

Щоб оцінити, які бізнес-ідеї під час карантину затребувані, проаналізуй кількість запитів в Google Trends.

Також потрібно зважати на конкуренцію. Відібрати частку ринку у гігантів доставки продуктів Glovo, Rocket чи Bolt Food для студента, який живе на стипендію майже нереально.

Проте є й інші напрями. Наприклад, сервіс Noww, окрім замовлень з ресторанів, доставляє одяг та послуги «джинів» – людей, які можуть і сміття винести, і комп’ютер полагодити.

А група індійських студентів, які навчаються в Україні запустили службу доставки індійської їжі зі свого гуртожитку. Страви студентів стали справжнім хітом серед іноземців, які живуть в Україні.

Дезінфекція приміщень

Проект вимагає мінімум інвестицій, але дуже актуальний.

Тобі треба:

 1. Закупити дезінфікуючі засоби, захисні костюми.
 2. Створити сайт з послугою, оплатити рекламу.
 3. Найняти персонал.
 4. Продумати, як возити працівників на виклики.

Потенційних клієнтів такої послуги безліч: офіси, лікарні, магазини, ресторани, приватні будинки.

Для такого варіанту бізнесу також знадобиться складське приміщення, щоб зберігати засобів дезінфекції. Крім того, потрібний дозвіл санітарних служб.

Прибиранням громадських місць Києва, щоправда, на волонтерських засадах, займається організація «Києве, мий».

Її команда витирає графіті на Львівській площі, збирає сміття у ботанічному саду і миє метро на станції метро Льва Толстого.

Щоб отримувати кошти і продовжувати прибирати, організація створила сторінку у Patreon.

Встановлення кондиціонерів від комарів

Кондиціонер від комарів – новинка з Кореї. Їх також виробляють у Китаї, звідки кондиціонери можна дешево замовляти оптом.

У такому кондиціонері є спеціальна система, що випускає ультразвук. Для людей він не шкідливий, а от на комарів діє ефективно.

Бізнес із продажу кондиціонерів можна доповнити і сервісом з їхнього монтажу, що підвищить рентабельність.

Вендинговий автомат з виготовлення дублікатів ключів

Вендингові автомати продають шоколадні батончики, напої, іграшки і навіть техніку без втручання людини.

Деякі автомати вміють випікати піцу і готують каву, проте таких є багато, а от автоматів, які створюють дублікати ключів – ні.

Зазвичай, щоб створити дублікат ключа потрібно шукати майстра, чекати декілька днів.

Вендинговий автомат на зразок американського KeyMe дозволяє продублювати ключ за декілька хвилин і навіть обрати цікавий дизайн.

Служба пошуку домашніх улюбленців

Роздруковані аркуші з фото зниклих котів і собак можна зустріти на кожному стовпі, їх також багато в інтернеті. Бізнес тут можна побудувати на наданні якісних послуг:

 1. Створити оголошення про зникнення тварини клієнта.
 2. Розіслати повідомлення з оголошенням у ветеринарні клініки, грумінгові салони, притулки, зоомагазини, фонди, які набирають добровольців.
 3. Розпочати пошуки, опитуючи мешканців прилеглих дворів, розклеювати оголошення.

Оскільки йдеться все ж про бізнес, потрібно розуміти, що такі послуги для господарів тварин будуть платними. Ціна залежатиме від кількості задіяних людей.

Також можна використовувати схему подвійної оплати: фіксована ціна за розсилку і оголошення, і відсоток з винагороди за знайдену тварину.

Кіберспортивний табір для дітей

Кіберспорт – популярний і офіційно визнаний спорт, а за призові місця на світових чемпіонатах переможці отримують сотні тисяч доларів.

Ця бізнес-ідея дає багато простору для творчості. Спершу можна орендувати приміщення чи літній табір, поставити там кілька комп’ютерів і проводити змагання.

Також за допомогою реклами і бартерного спонсорства можна залучити до цієї справи і відомих блогерів, і цілі компанії, зайняті в індустрії відеоігор.

Зараз в Україні є багато кіберспортивних клубів – CyberZone у Києві, Windigo Arena у Дніпрі, GamePlay у Києві.

Можна скооперуватися з кимось із них або звернутися в Українську Федерацію Кіберспорту, де часто оголошують нові вакансії та шукають круті ідеї.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus