Бізнес-клаби з англійської: навіщо тобі потрібна бізнес-лексика?

learning2

Навіщо потрібно вивчати загальну англійську зрозуміло – вона допомагає вступити до вишу, успішно працевлаштуватися, подорожувати та розвиватися. А як щодо ділової англійської? Розповідаємо кому вона потрібна, навіщо її вивчати і з чого почати. Дізнавайся, на яких курсах ти зможеш прокачати ділову англійську.

Кому потрібна ділова англійська?

 • Керівникам і власникам бізнесу, які працюють з міжнародним ринком.
 • Працівникам, які спілкуються англійською зі співробітниками та клієнтами: IT-спеціалістам, юристам, маркетологам, менеджерам з продажу, економістам.
 • Студентам, які хочуть розпочати кар’єру.
 • Тим, хто цікавиться особистісним зростанням.

Для чого потрібно вивчати ділову англійську?

Побудувати успішну кар’єру

У першу чергу ділова англійська потрібна, якщо ти хочеш розвиватися у професії не тільки за кордоном, але і в Україні. Базові фрази business english допоможуть тобі домовлятися з іноземними партнерами, просувати свої ідеї під час презентацій та брифінгів.

По-друге, ділова англійська допоможе успішно пройти співбесіду та влаштуватися на роботу у міжнародну компанію. Якщо ти хочеш стати спеціалістом у своїй галузі, потрібно знати спеціалізовану лексику. Наприклад, бізнес-англійська для IT-спеціалістів відрізняється від лексики та тем, які вивчають представники інших професій.

Міжнародні та українські компанії зацікавлені у тому, щоб їх співробітники володіли діловою англійською. Досить часто керівники оплачують корпоративні курси англійської, які проводяться прямо в офісі. Наприклад, в Oratorica є курси корпоративної англійської, на яких викладачі розробляють навчальну програму, враховуючи спеціалізацію компанії (юридична, медична сфери діяльності, банківська справа, готельно-ресторанний бізнес та ін.). При цьому враховують побажання керівників щодо місця проведення курсів, людей в групі, кількості занять та їхньої тривалості.

Отримати сертифікат

Якщо ти маєш сертифікат з ділової англійської, ти не тільки зможеш з легкістю працевлаштуватися, а й також отримати роботу за кордоном. Основними іспитами з бізнес англійської є Cambridge BEC (Business English Certificate), Business English Test (Pearson) або TOEIC (Test of English for International Communication). Для того, щоб визначитися, який саме сертифікат тобі потрібен, варто проконсультуватися з викладачами та дізнатися вимоги до тебе як до спеціаліста.

Cambridge BEC (Business English Certificate)

Цей іспит найбільш поширений серед студентів. Він підтверджує три рівні володіння мовою, а саме: В1. Business Preliminary – Intermediate, B2. Business Vantage – Upper-Intermediate та C1. Business Higher – Advance. Тривалість цього іспиту складає від 2,20 до 3 годин і складається з чотирьох частин. BEC Cambridge робить наголос на перевірку всіх навичок: читання, письмо, аудіювання, а також говоріння.

Business English Test (Pearson)

Цей іспит за своєю популярністю поступається іспиту BEC Cambridge, однак студенти також цікавляться ним. Business English Test (Pearson) передбачає два рівні володіння мовою, а саме B2 і С1. Іспит включає письмо та читання. Аудіювання та говоріння здаються студентом виключно за необхідності.

TOEIC – Test of English for International Communication

Він визначає рівень знання мови для міжнародних комунікацій, а відповідно – працевлаштування на роботу в міжнародну компанію буде спрощено. TOEIC включає тільки аудіювання та читання.

Почати свій бізнес

Ділова англійська є міжнародною мовою для бізнесу. Вона активно застосовується в науці, IT-сфері, медицині, галузі фінансів, рекламі, інженерній справі й так далі. З її допомогою можна спілкуватися та співпрацювати з компаніями із різних країн, складати бізнес-плани та створювати презентації.

Навчитися вести ділове листування

У діловому листуванні важливою є чітка структура, відповідно до якої потрібно оформлювати бізнес-документацію. Під час спілкування з бізнес-партнерами не можна забувати і про наповненість мови – використовувати ідіоми та фрази ділової англійської. Так само курси бізнес англійської допоможуть перекладати листи іноземною мовою, здійснювати платежі, банківські операції, проводити брифінги та презентації для бізнес партнерів, влаштовувати івенти.

Використовувати бізнес-лексику для свого розвитку

Після проходження курсів ти вивчиш спеціалізовану граматику та лексику. Вона допоможе читати статті мовою оригіналу, слухати лекції та проходити курси для підвищення кваліфікації англійською.

learning

У чому відмінність ділової англійської від загальної?

 1. Лексика та ідіоми. Business english вивчає як прості терміни, так і стійкі вирази, які широко використовуються у бізнес-оточенні. Теми на курсі «Бізнес» пов’язані з діловим листуванням, проведенням презентацій та участю в переговорах, набором фраз для спілкування по телефону та особисто.
 2. Граматика. У бізнес-англійській частіше використовуються безособові форми дієслів, пасивні конструкції, модальні дієслова тощо. Ці конструкції відпрацьовуються під час моделювання ділових ситуацій.
 3. Офіційно-діловий стиль письмового та усного мовлення.
 4. Використання професійного сленгу та усталених виразів.
 5. Наявність протоколу (у діловому листуванні, переговорах тощо).

Що включає курс ділової англійської?

У міжнародному центрі іноземних мов Oratorica модулі курсу «Бізнес» розраховані для трьох рівнів знання мови: В1+, В2, С1. У кожному модулі по 15-18 лексичних тем. В одному розділі близько 15-30 виразів, мовних зворотів та аудіо з носіями англійської мови. Всі граматичні та лексичні теми на кожному уроці супроводжуються говорінням, що допомагає вдосконалювати усне мовлення. Також до курсу входить тренування письма, читання ділової документації англійською мовою та аудіювання.

Курс бізнес-англійської розвиває такі навички:

 • складання резюме та супровідного листа англійською мовою;
 • проходження, а також проведення співбесіди;
 • ведення ділового листування та корпоративної документації з використанням зворотів і фраз ділової англійської;
 • телефонна комунікація;
 • проведення мітингів, перемовин та івентів;
 • створення презентацій англійською;
 • тренування переговорів (виступи й обговорення тем, ділове листування й документація, телефонне спілкування, діловий етикет.

Як обрати курси ділової англійської?

Вибір курсів є одним із найскладніших завдань. Якщо ти хочеш вивчати бізнес-англійську, потрібно знайти ті варіанти шкіл, які пропонують саме такий формат. Варто звернути увагу на ряд факторів: рейтинг курсів, їх розташування, професіоналізм викладачів та інше. Також варто орієнтуватися на свій рівень та цілі.

Зрозуміти свою ціль і мотивацію

Для чого тобі потрібно вивчати бізнес-англійську? Вона допоможе тобі пройти співбесіду і влаштуватися на роботу, отримати просування в кар’єрі або поїхати працювати за кордон? Пам’ятай, що ціль має бути чіткою та обмеженою в часі.

Визначити свій рівень англійської мови

Для того, щоб навчання було більш ефективним варто починати вивчати бізнес-лексику з рівнем мови не нижче Pre-Intermediate. В Oratorica навчання на курсі «Бізнес» стартує для рівня В1+.

Переглянути рейтинги шкіл у каталогах курсів

Enguide

Це перший в Україні сервіс з пошуку і вибору курсів англійської мови. На ньому ти можеш знайти курси у Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Миколаєві. А також прочитати відгуки студентів.

За підсумками Enguide.ua Oratorica стала школою англійської мови №1 у 2019 році.

Guidelang

Рейтинг, присвоєний Guidelang, заснований на наступних факторах: підтвердження компанії представником Guidelang, наявності філій / шкільної інфраструктури; досвіду роботи на ринку; відгуків випускників.

За оцінкою міжнародного експерта з курсів іноземних мов – Guidelang.com.ua у 2020 році Oratorica зайняла позицію «Курси іноземних мов №1» в Одесі. А у 2020 році школа зайняла перше місце серед шкіл Кишинева. Рейтинг можна подивитися за лінком.

oratorica

Визначитися з розташуванням

Твої курси мають знаходитися поруч з домом або роботою, щоб ти витрачав(-ла) мінімум часу на дорогу. Наприклад, курси Oratorica розташовані в Одесі та мають 4 філії. Якщо це корпоративне навчання, то воно зазвичай відбувається в офісі компанії. Це зручно, адже працівники не витрачають час на дорогу і знаходяться у звичному середовищі. Заняття проводяться під кінець робочого дня на робочому місці, тож у робітників буде менше шансів прогуляти уроки.

Дізнатися про викладачів

Від професіоналізму викладачів залежить твоя ефективність навчання. Інформація про вчителів має бути на сайті школи. Зверни увагу на їхні сертифікати, дипломи та відгуки учнів. В Oratorica у середньому на кожного викладача припадає приблизно по 1,5 дипломи та близько 2,5 курсів та семінарів щороку. Викладачі також проводять навчальні тренінги для інших викладачів.

Прочитати відгуки

Переглядай відгуки не лише на сайті школи, адже там вони і так мають бути позитивними. Подивися також бали курсів на платформах каталогів. Це допоможе тобі об’єктивно їх оцінити.

Обрати найбільш актуальний варіант навчання

Онлайн чи офлайн

Завжди навчання в офлайні було ефективнішим, адже так тебе контролює викладач і ти маєш більше мотивації виконувати завдання. Проте під час карантину важливою стала саме можливість навчатися онлайн. Тож курси, які мають такий формат навчання, зараз виграють.

У 2019 році Oratorica запустила проєкт Oratorica.online, що дозволило людям з інших регіонів України отримувати якісні знання. Також Oratorica.online допомагала одеситам під час карантину не зупинятися у своєму бажанні вивчити мову.

У групі чи індивідуально

Який формат тобі підійде більше? Залежить від цілі навчання. Обидва способи ефективні при правильному використанні. Якщо мета – побороти мовний бар’єр, то більше підійдуть групові заняття, якщо потрібно вдосконалити граматику – індивідуальні.

В Oratorica заняття проходять як в онлайн форматі (у групі не більше 6 людей), так і в офлайні (у групі до 9 людей).

Записатися на безкоштовний урок

Надавай перевагу тим курсам, які пропонують перше безкоштовне заняття. Це спосіб протестувати школу: дізнатися чи сподобаються тобі викладач та його спосіб проведення уроку.

Школа Oratorica запрошує тебе на безкоштовной урок, на якому ти можеш познайомитись, поставити запитання і почати впевнено крокувати до своєї мрії.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus