Бізнес для покоління 90-х

робочий процес

Діти 90-х. Ким ми є? Чим відрізняємося від своїх батьків, викладачів і керівників? У чому наша свобода та як краще нею розпоряджатися? Усе, що ви не знали про міленіалів і не розуміли, в кого запитати, – в матеріалі «Студвею».

Покоління Y або міленіали (покоління Міленіуму)люди, народжені в період між пізніми 1980-ми і ранніми 2000-ми роками. Цінності «ігриків» сформувалися завдяки світовій глобалізації, шаленому розвитку інформаційних технологій і швидкому темпові життя. «Люди-Y» наділені здатністю мислити вільно, не мати зайвих упереджень чи страхів. У міленіалів немає уявлення про щось неможливе чи нездійсненне. Усе винайдуть, усе побудують. Новаторство емоційного досвіду для дітей 90-х набагато цікавіше, ніж матеріальні цінності.

Покоління «ЯЯЯ»: індивідуалізм як допомога у створенні власної справи

Часто «ігриків» звинувачують в егоцентризмі і невміні комунікувати з оточенням. Через надмірне свободолюбство їх вважають поганими підлеглими. Однак старше (і більш консервативне) покоління чи не найсуворіший критик молодих людей. Тож у представників «свіжого мозку і крові» часто виникає бажання не залежати ні від кого й організовувати свій бізнес власноруч.

На початку 2015 року аудиторська компанія «Делойт» провела дослідження, присвячене життєвим прагненням міленіалів. Більшість людей покоління Y (75 %) вважає, що підприємства зосереджені не на власних планах, а на процесі поліпшення суспільства. Тільки 28% міленіалів вважають, що їхня робота сприяє розвитку професійних навичок. Більше половини «ігриків» (53 %) прагнуть стати лідерами чи керівниками в межах компаній, у яких вони працюють.

Подібна самозайнятість дуже поширена серед молодих людей: багато хто кидає вузи, відмовляється працювати «на дядька» й починає будувати власний бізнес. Згідно з даними Світового банку, 30% населення здатні працювати на себе. Навіть у країнах з розвиненою економікою, де є безліч можливостей для працевлаштування, зростає кількість молоді, яка реалізовує власні бізнес-ініціативи.

Хоча й очікується, що до 2025 року міленіали складатимуть 75% працездатного населення, «ігрики» ніколи не будуть типовими підлеглими. За статистикою, наше покоління рідко затримується на одній роботі більше 3 років. Тому цілком імовірно, що діти 90-х будуть працювати тільки на себе.

робочий процес

Реклама

Новий світ. Нові можливості.

Ми можемо і повинні бути тими, ким хочемо. Базова освіта не є тут чимось визначальним.
Бути собою нам не мають завадити ні наші родинні зобов’язання, ні суспільна думка.

Перепрофілювання не проблема. Із теперішнім розвитком онлайн-університетів усе можливо. Варто тільки зацікавитися. Кращі вузи світу розробляють спеціальні програми для онлайн-ресурсів Coursera, edx, Udacity й інших. Так, медик завжди може стати знавцем історії Древньої Греції, а філолог – майстерно розповісти, як влаштований адронний колайдер. Чому б ні!

Нещодавно великий світ, закритий залізною завісою, здавався чимось недосяжним. Зараз Земля нібито перетворилася в маленьку кульку. Розвиток лоукостів, мода подорожувати автостопом, каучсерфінг те, що дозволяє бачити світ краще, налагоджувати нові знайомства, вчити мови й розвиватися.

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus