Як почати бізнес-кар’єру: знання, нетворкінг, фан

olena_kharlan

Шостий рік поспіль корпорація Philip Morris запускає освітню програму Бізнес Академія для студентів з перспективою майбутнього працевлаштування. Ми поспілкувались з менеджером із залучення талантів Philip Morris Альоною Хархан і дізнались про те, як стати учасником програми, яким чином організоване навчання та які навички можна отримати після закінчення курсів.

Що дає програма

Бізнес Академія може стати чудовим стартом кар’єри для студентів. Розкажіть детальніше про мету проєкту.

Проєкт має дві мети. Перша – соціальна – допомогти студентам зрозуміти, як працює велика міжнародна компанія та в яких відділах вони хотіли б будувати кар’єру. Також наша програма є платформою для знайомства з однодумцями та співробітниками компанії, отримання навичок роботи в команді, вирішення бізнес-завдань та випробування своїх лімітів.

Друга – пошук талановитих та енергійних людей, які в майбутньому допоможуть компанії розвиватись та «бути на хвилі» сучасних трендів та інновацій.

Після закінчення навчання близько 40-50% студентів зможуть приєднатись до колективу через інтернські програми

У якому форматі проходить навчання?

У Києві та Харкові студенти навчаються в офісах компанії. Для учасників з інших регіонів України доступний формат відеотрансляції. Обидві групи отримують теоретичні знання та розбирають практичні кейси.

Як туди потрапити

За якими критеріями обиратимуть учасників? Хто є ідеальним кандидатом?

Найголовніші критерії під час відбору такі:

  • 2-5 курс університету;
  • знання англійської на рівні Upper-Intermediate;
  • високий рівень мотивації.

Також, безумовно, ідеальний кандидат повинен поділяти цінності компанії.

А які саме цінності у компанії?

Цінності Philip Morris – це ті ж якості, які ми шукаємо в наших кандидатах:

  • інноваційність – готовність шукати нові способи вирішення завдань;
  • прагнення рухатись вперед – орієнтація на досягнення цілей;
  • вміння працювати в команді – відкритість до різних думок та поглядів і бажання працювати і спілкуватись з різними людьми;
  • орієнтація на споживача – споживач і його потреби у центрі всього, що ми робимо;
  • надання змісту роботі – підтримка глобальної місії компанії «Майбутнє без тютюнового диму».

Який процес відбору учасників до Бізнес Академії?

Відбір проходитиме наступним чином:

Студенти, які навчатимуться офлайн – в офісах компанії в Києві та Харкові, –пройдуть тестування на аналіз вербальної та числової інформації та відеоінтерв’ю англійською. Тим, хто проходитиме курс дистанційно, знадобиться тільки успішне відеоінтерв’ю.

Як проходить навчання

Яка тривалість курсу і графік? Наскільки зручним він буде для студентів?

Тривалість курсу – 1,5 місяці. Початок занять – 3 листопада. Вони проходять по суботах, щоб студентам було зручно поєднувати навчання та наш освітній курс.

З таким графіком можна отримати одночасно знання, нетворкінг і фан.


Курс складається з 6-8 модулів. Кожен містить інформацію та кейси з різних сфер роботи компанії: функціонування фабрики, сфера продажів, RRP (продукти з потенціалом зниження ризику для здоров’я), діджитал, маркетинг, фінанси, робота з персоналом тощо.

Завдання учасники виконують індивідуально чи буде також командна робота? Наскільки важливим є вміння працювати в команді для роботи у Філіп Моріс?

Для тих, хто навчатиметься дистанційно, розроблені індивідуальні завдання. Студенти в Києві і Харкові будуть переважно працювати в командах. Командна робота важлива в нашій компанії, адже кожен проєкт вимагає злагодженості колективу.

Програма є платною чи безкоштовною? Якщо навчання платне, то скільки коштуватиме участь?

Програма повністю безкоштовна. Ми вважаємо, що будь-яка освіта, включаючи бізнес-освіту, має бути доступною талановитим і мотивованим студентам незалежно від фінансових можливостей.

fm2 (1)

Як працює компанія

Philip Morris має статус Top Employer в Україні. Як вдається його підтримувати? Яку систему мотивації використовує компанія?

Спочатку важливо пояснити, що таке Top Employer. Це сертифікація, яка проводиться міжнародним інститутом Top Employers в Амстердамі. Проводиться аудит всіх процесів роботи з людьми в компанії, починаючи від рекрутингу і закінчуючи системою бонусів для працівників. Philip Morris визнаний як Top Employer у світі, в Європі та в Україні. 
Ми мотивуємо працівників за допомогою бонусних систем і різних інструментів.

Одним з головних аспектів, що впливають на мотивацію, є можливість розвитку всередині компанії. У нас діє програма під назвою «Drive your career». Працівник може подати на неї заявку, пройти всі етапи відбору та взяти участь у програмі розвитку, яка включає тренінги та менторинг. В результаті можна отримати підвищення або перейти в інший відділ компанії.
Також у нас багато онлайн-інструментів для підвищення кваліфікації працівників. Наприклад, ми користуємось платформою Fuse. Це база знань всієї компанії, де працівники можуть пройти тренінги та прослухати лекції з різних питань.

А як щодо ієрархії? Наскільки легко донести свої ідеї до топ-менеджерів?

В компанії діє політика «відкритих дверей». Будь-який працівник або стажер може напряму звернутись до менеджерів або керівників зі своїми ідеями, скаргами або пропозиціями. Для цього також є щоквартальні зустрічі всіх співробітників, включаючи топ-менеджмент. На цих зустрічах можна обговорити стратегію і плани компанії, будь-які ідеї працівників та їх бачення розвитку компанії.

Крім того, минулого року ми запустили цікаву програму, яка називається Reverse mentoring (менторство навпаки). Це коли новачки та фахівці компанії стають менторами для керівників вищого рівня. Такі програми руйнують ієрархію та дають можливість кожному бути почутим, а керівництву краще зрозуміти, що насправді турбує співробітників. Програма була настільки успішною, що цього року запускається друга хвиля.

Що порадите студентам, які починають свою кар’єру? До чого прагнути і як реалізувати свої плани?

Найголовніша порада – виділити час, щоб зважити «за і проти» різних професій і відповісти собі на питання: «Чого я хочу? Що мені цікаво?» Багато людей, які колись не поставили собі таке запитання, зараз не розуміють, що вони роблять на тій чи іншій посаді.

Коли зрозумієш, у якому напрямку рухатись, можна складати план на 3-5 років. Прописувати маленькі кроки і цілі важливо, бо з них і формується розуміння того, що робити далі, та чи справді це те, що приносить задоволення.

А такі програми, як Бізнес Академія Philip Morris, можуть слугувати чудовим стартом роботи у міжнародній компанії.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus