Безпечні автобусні тури під час пандемії: поради турагентів і туристів

s-0bbe9acfe8c3feecccf0a8fa437d3a11a7464c15

Літо закінчилося, але це не означає, що завершився період відпусток та подорожей. Іноді просто необхідно перезавантажитися та поїхати у мандрівку на кілька днів. Для такої мети підійдуть автобусні тури.

Ми дізналися у гідів туристичних фірм, як безпечно подорожувати в період карантину. Також поспілкувалися з мандрівниками, які наважилися на поїздку та розповіли про правила та умови проживання і харчування у міні-подорожах автобусом.

Куди можна поїхати?

Пандемія змусила нас відкривати свою країну по-новому. Особливо популярними стали маршрути у західні та південні регіони України. Якщо обирати відпочинок за кордоном, то в осінній період можна поїхати в Турцію, де ще два місяці триматиметься температура до 27 градусів тепла. Популярними серед українських мандрівників також є Албанія, Єгипет та Чорногорія. Переглянути список країн, які відкрили свій кордон, можна на сайті МЗС, який надає інтерактивну карту.

Надія Кошель, туристичний гід: Через COVID-19 залишилося небагато країн, які ми можемо відвідати. Найпопулярнішою є Туреччина. Влітку ми встигли звозити людей в Албанію, Болгарію, Чорногорію, Македонію та Сербію з транзитом через Румунію. У межах України пропонуємо подорожі до Карпат, Львову, екскурсії до фортець, замків та об’єктів Центрально-Південної України, наприклад, до Асканії-Нової. Деякі поїздки доводиться об’єднувати, відміняти або переносити, тому актуальну інформацію щодо турів краще дізнаватися у менеджерів.

Вороніна Катерина, супроводжуюча турів: В осінній період можна поїхати на Синевир, піднятися на Говерлу, відчути реалії Чорнобилю, дізнатися про забуту Радіолокаційну станцію «Памір», відпочити в Карпатах, побачити фортеці України і смачно поїсти у гастро-турі.

Реклама

На скільки днів розраховані тури?

Поїздки за кордон розраховані на 5-7 днів залежно від обраного напрямку. Якщо ти хочеш зекономити час та кошти, зверни увагу на тури з нічними переїздами. Подорожі в межах України можна спланувати на 2-3 дні. В основному дати турів співпадають з вихідними, тобто ти не сильно випадеш з робочого графіку.

Автобуси

Автобуси туристичних фірм в основному розраховані на 45-55 місць. У зв’язку з коронавірусом кількість людей, які можуть їхати разом зменшилася, тобто замість 40 осіб можуть їхати 30. Оскільки автобуси великі, дистанція між людьми зберігається. Можна пересідати на вільні місця, якщо вони не зайняті та не контактувати один з одним.

nick-baker-VuPIUePS_vU-unsplash

Нові правила безпеки

  • Тури за кордон передбачають обов’язкову здачу тесту на ковід. Якщо ти їдеш від туристичної фірми, то вони включені у вартість поїздки. Організатори влаштовують заїзди у спеціалізовані лабораторії, де люди зранку здають тест, а в обід можуть виїжджати у подорож.
  • Перед посадкою туристам вимірюють температуру.
  • Організатори видають подорожуючим засоби індивідуального захисту: маски, антисептик.
  • В автобусі туристи мають перебувати в масці. Час від часу її можна знімати.
  • У громадських місцях також обов’язково перебувати у масці.
  • Якщо виникають проблеми зі здоров‘ям відразу повідомляти супроводжуючих.
  • Якщо це поїздка за кордон, то водії мають обов’язково дотримуватися маскового режиму. За порушення цього правила поліція їх може штрафувати.
  • Після повернення додому з мандрівки за кордон, туристи повинні залишатися вдома на карантині 2 тижні.

Юлія Хуща, туристка: Потрібно було надягати маску під час подорожі автобусом та при відвідуванні кафе та магазинів. Тепер це вже звичні речі. У стандартний welcome-pack додали маску та санітайзер.

Надія Кошель, туристичний гід: В цілому сама структура туру не змінилася. Перед посадкою ми міряємо температуру, в автобусах є антисептики, та маски, у якій туристи мають перебувати під час поїздки. Проте, не всі дотримувалися цього правила. Коли група людей тиждень перебуває разом, то вони все одно спілкуються і взаємодіють один з одним. Зрозуміло, що всі їдуть здорові. Якщо у туриста є натяк на нежить, ми не можемо заборонити йому сідати в автобус, але він має бути в масці, щоб не наражати на небезпеку інших учасників туру.

Проживання

В основному туристів заселяють у двомісні номери. Якщо людина хоче проживати сама, то може доплатити за одномісне розміщення. В готелях з’явилися антисептики, одноразовий посуд, набір масок у номерах, покращилася система прибирання та дезінфекції. Змінилися правила користування ліфтом (заходити може менша кількість людей, ніж та, на яку він розрахований). Але дотримання карантинних правил у готелях залежать від країни, куди їдуть туристи. Коли обиратимеш тур, варто звернути увагу, у якому саме готелі пропонує проживання турфірма і на скільки людей передбачене поселення в одному номері.

Юлія Хуща, туристка: Наша група проживала в невеликому готелі в Пилипці. Окрім нас не було інших туристів, а кімнати були чистими і дезінфікувалися. Максимум було заселення по 3 особи в номер з відстанню по 2 м від ліжка.

Харчування

У турах з системою “все включено” змінилася система харчування. Тепер не можна самостійно набирати їжу на шведському столі. Фуршет знаходиться за прозорим склом. Працівники накладають те, що просить клієнт, але обмеження в розмірах порції чи асортименті немає. За столом дозволено сидіти до 4 людей. Офіціанти перебувають у масці, при вході до закладу харчування є антисептики. Входити та виходити до ресторанів, кав’ярень також потрібно в масках.

ye-chen-ZjEEJ-TjJgs-unsplash

Страховка

Правила страхування кожна туристична фірма має свої. З ними можна ознайомитися на сайті компанії або запитати у менеджерів.

Надія Кошель, туристичний гід: Можна купити страховку, вартість якої складає 16.45 грн за 1 день. Сюди входить: програма страхування виїжджаючих за кордон (базова страховка), медичні витрати, які включають додаткові опції пов’язані з лікуванням COVID-19, амбулаторне/стаціонарне лікування COVID-19 за наявністю симптомів захворювання – до 14 днів, витрати на зворотній квиток до постійного місця проживання для застрахованого хворого, якщо він пропустив свій плановий рейс. Гарантія про невиїзд у нас була і раніше. Це коли турист сплачує суму в районі 300 грн. Якщо людина передумала або не змогла поїхати, то ця сума згорає, але вартість туру повертається.

Вороніна Катерина, супроводжуюча турів: Поїздку можна застрахувати. Формати залежать від виду туризму та екстремальності. Ціни на страховку доступні, від 20 грн / доба. Стандартна страховка покривається туристичною агенцією.
Якщо турист захворіє та надасть довідку, яка підтверджує хворобу, ми пропонуємо перенести кошти на іншу дату або обрати будь-який тур. Подорожі цілком безпечні. Наші туристи свідомі люди і при поганому самопочутті, відміняють поїздку.

Вартість

Чи зменшилася вартість турів через пандемію, чи можна сказати, що тепер подорожувати вигідніше?

Надія Кошель, туристичний гід: Ціни не змінилися. Існує політика, що чим раніше ти купуєш тур, тим він дешевший. Декому поїздка вийшла вигіднішою через конвертування курсу валют. Є туристи, які купили тур в Норвегію за рік до нього. Вони хотіли відпочити, тож ми зробили перерахунок, і запропонували поїздку в Болгарію. Багато турів люди перенесли на наступний рік, бо є такі, які не можна компенсувати. Сподіваємо, що наступного року люди вже зможуть поїхати у ті країни, в які планували, а ми зможемо запезпечити мандрівку.

Враження туристів від подорожей, як наважилися на поїздку.

Іра Копилова, туристка: Я обрала тур на Говерлу на три дні. Подорожувати під час ковіду боялася, але розуміла, що у Києві в громадському транспорті, супермаркетах та торгових центрах більша концентрація людей у порівнянні з мандрівками на свіжому повітрі.

Юлія Хуща, туристка: Мені вдалося втекти на 3 дні в Закарпаття за туром «Загадковий Синевир». Карантин вплинув на всіх. Хотілося змінити картинку перед очима, перезавантажитись. Подорожі — це мої найліпші ліки. Туреччина чи Єгипет з «all-inclusive», тим паче під час карантину, — це не моя історія. Я не один раз милувалася горами в Європі, але жодного разу не бачила Карпати. Міні-тур, гірське повітря, близькі друзі, тож це був той самий match.

Марина Косарин: Я наважилася поїхати у тур на три дні в осінні Карпати, бо треба було переключитись від роботи. Організатори нам видали захисні маски, санітайзери, автобус був не переповнений, тож я не хвилювалася за свою безпеку.

anete-lusina-rFKBUwLg_WQ-unsplash

Поради від туристів

Юлія Хуща, туристка: На мою думку, найкраще подорожувати під час пандемії на власному авто разом з близькими друзями або сім’єю. Локацій в Україні вистачає. Не потрібно забувати про елементарні правила безпеки. Як говорить тревел-блогер Антон Птушкін: «Подорожуйте, воно все ще того варте».

Марина Косарин, туристка: Карантин — це сьогоденні реаліїї, тому треба подбати про свою безпеку і рушати на зустріч пригодам. Звертатися до лікаря при перших симптомах хвороби і не наражати на небезпеку себе та інших.

Іра Копилова, туристка: Потрібно дотримуватися дистанції, правил особистої гігієни, мити руки, носити маску, користуватись антисептиками. В умовах карантину краще обирати подорожі, які передбачають більшість часу проводити на свіжому повітрі. Не йти у скупчення людей обирати заклади, де можна поїсти на терасах, де кількість місць обмежена.

Подорожі — це завжди гарна ідея. Якщо ти переживаєш стосовно пандемії, то тепер знаєш, що це цілком безпечно. Головне, обирати фірми, у яких ти впевнений (-а), читати відгуки, дізнатися про умови страхування, їхати здоровим, а під час подорожі дотримуватись елементарних правил безпеки. Обирай тур та вирушай у мандрівку!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus