Безкоштовні IT-можливості для школярів

computer

Про успішність сфери IT в Україні ходять легенди, а на провідні факультети цього напряму в останні роки завжди стоїть черга з абітурієнтів. Та якщо ти школяр і не хочеш чекати аж до вступу, то ми зібрали безкоштовні можливості вивчати програмування вже у школі. Виявилося, що їх чимало по різних містах України і деякі доступні навіть онлайн.

Code Club Ukraine

Вік: 9-11 років
Напрями навчання: Scratch, Hard Scratch, HTML і CSS, Python
Де: 17 областей України
Тривалість: 1 рік

Програма має 4 рівні, кожен з яких складніший за попередній і містить набір проектів та завдань. На перших двох рівнях (Term 1 і 2) вчать основ програмування на базі мови Scratch. Третій рівень (Term 3) присвячено вивченню базових понять HTML і CSS. На четвертому рівні ознайомлюють з мовою Python.

Виконуючи завдання, можна не лише набувати знань і практичних навичок, але і вчитись використовувати уяву в проектах. Після цієї школи учні матимуть уміння, потрібні для створення комп’ютерних ігор, мультфільмів та веб-сайтів.

Реклама

«Академія кодування»

Вік: 9-11 років
Напрями навчання: Scratch, HTML & CSS
Де: Київ, Одеса, Львів
Тривалість: 1 рік

«Академія кодування» – це некомерційна волонтерська ініціатива, яка має за мету реформувати початкову освіту в Україні та підготувати українських дітей до майбутнього. В основну навчання закладено візуальні мови Scratch і HTML & CSS, потрібні для створення анімації та комп’ютерних ігор.

workspace

IT-школа Samsung

Вік: 14-17 років
Напрями навчання: Java, основи програмування для Android та основи розробки серверної частини мобільних програм
Де: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Вінниця, Львів
Тривалість: 1 рік

Школа розрахована на старшокласників, які мають здібності до алгоритмічного мислення та математики, а ще ознайомлені з основами логіки, теорії множин і операцій над ними. Після цієї школи учні опанують основи Java, вступ до об’єктно-орієнтованого програмування та основи програмування для Android. Умовою успішного завершення курсів стане створення власного мобільного застосунку.

ІТ-школа NewGeneration для новачків

Вік: від 14 років
Напрями навчання: основи мов програмування C++, Java; Web (front end): HTML5, CSS3, JavaScript, Angular, React.js; Web (back end): PHP (Laravel), Node.js; технології для розробки мобільних застосунків
Де: Кропивницький
Тривалість: 1-3 місяці

Це сучасні курси з найпопулярніших ІТ-напрямків, створених на базі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету. Вони співпрацюють з провідними ІТ-компаніями Кропивницького, тож усім учасникам пропонуватимуть пройти стажування в них. Під час цієї школи можна опанувати як базові навички програмування, так і окремі напрямки, як-от розробку мобільних застосунків та створення власних веб-сайтів.

Atom Space

Вік: 14-18 років.
Напрями навчання: програмування, розробка ігор, створення веб-сайтів
Де: Одеса
Тривалість: від 1 місяця

Atom Space розділений на три частини: лекторій та майстер-класи, коворкінг, IT Boot Camp. Після проходження співбесіди учасники отримують карту резидентів на 1 місяць. Якщо вони набрали достатню кількість балів за активність під час занять, то по закінченні терміну картку подовжують. Під час цієї школи вчаться верстати веб-сторінки, вправлятися з кольорами та шрифтами, а також створювати комп’ютерні ігри.

comp

Центр науково-технічної творчості молоді «Сфера»

Вік: 6-17 років
Напрями навчання: робототехніка, радіоелектроніка, програмування, веб-дизайн, комп’ютерна графіка, відеозйомка та монтаж
Де: Київ
Тривалість: 1 рік

Школа складається з різних відділів: науково-технічного, навчально-виробничого, інформаційно-обчислюваних технологій та початкового технічного моделювання. Заняття проходять у будні й вихідні. Під час цієї школи можна оволодіти основами програмування, комп’ютерною графікою та графічним дизайном.

Алгоритми і проекти Scratch

Вік: від 10 років
Напрямки навчання: Scratch
Де: онлайн
Тривалість: необмежено

Курс складається з коротких яскравих відео, інтерактивних завдань і цікавих проектів. Він буде путівником у вивченні можливостей Scratch, допоможе поєднати теорію з практикою, знайти цікаві ідеї та навчитись працювати над власними проектами. Під час цього курсу опановують три алгоритми роботи з комп’ютером (лінійні, розгалужені та циклічні), а також ознайомлюються з електронікою та програмуванням мікроконтролерів.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus