Найкращі студентські їдальні

best-dining-rooms

Навчання навчанням, але обіду ніхто ніколи не скасовував, навіть у час війни. Сьогодні вимоги до оснащення студентських їдалень високі, але чи завжди відповідають ним у вишах країни – питання спірне.

Сьогодні «Студвей» підготував список найкращих студентських їдалень, які, окрім якості їжі, забезпечують ще й високий рівень обслуговування. Критеріями оцінки їдалень були якість їжі та обслуговування, чистота приміщень і вартість комплексного обіду, який складається з борщу, картоплі з м’ясом, овочевого салату і чаю.

Український католицький університет

Ціна комплексного обіду: 20 гривень.

Одним із найкращих закладів харчування для студентів є їдальня Українського католицького університету. Місцеві прозвали її трапезною. Це велике приміщення, розраховане більш ніж на 300 людей із відкритою кухнею, тобто відвідувачі можуть постійно бачити кухарів. Цінова політика в їдальні УКУ помірна. Там харчуються не тільки студенти, а й працівники податкової інспекції, що розташована поруч.

Цікаво, що студентська їдальня УКУ під’єднана до мережі «Локаль», яка включає в себе «Криївку», «Мазох-кафе», «Львівську майстерню шоколаду» й інші заклади харчування. Кожен студент має іменну картку «Локаль»  50-відсоткової знижки  на всі страви в їдальні. Комплексний обід студента в середньому коштує 20 гривень. Оскільки порції великі, можна взяти половину обіду за 14 – 15 гривень. Щодня меню в їдальні УКУ змінюється, є великий вибір як перших, так і других страв, солодощів. У п’ятницю м’ясних страв у меню нема.

best-dining-rooms

Реклама

Київський національний торгово-економічний університет

Вартість комплексного обіду: 25 – 30 гривень.

Мене надзвичайно здивувало відкриття закладів харчування у КНТЕУ, а саме їх кількість і різновид страв за помірно низькими цінами.

Наприклад, у центральному корпусі є кілька закладів харчування: викладацька їдальня, «Зеленка» та «Амурне». У останньому рівень обслуговування кращий, аніж у попередніх: їжу подають у скляному посуді, кава там натуральна, чай листовий (а не, як традиційно, в пакетиках), є великий вибір тістечок авторської роботи.

У інших корпусах університету є різні кафе, де також можна посмакувати різноманітними солодощами за помірними цінами.

Щодо вартості їжі, то, зокрема, солянка збірна коштує 14,23 гривні, гречаний суп – 3 гривні, сосиска в тісті – 6,2 гривні, а кава «Американо» зернова – 3,7 гривні.

Недоліки, на які вказують студенти: не завжди чесні та привітні тітоньки-буфетчиці, які можуть інколи надурити на 10 копійок чи продати не завжди свіжий салат.

Львівський національний університет імені Івана Франка

Вартість комплексного обіду: 20 гривень.

Оскільки корпусів в університеті багато, а побувати в кожному та посмакувати їжею в кожній студентській їдальні немає змоги, під прицілом мого дослідження опинилась їдальня факультету журналістики.

Попри те, що їдальня невелика, у ній завжди підтримують чистоту і порядок, немає «домашніх тваринок», усі санітарні норми дотримані. Ціни надзвичайно низькі, зокрема, салат із капусти коштує 2,5 гривні, пюре картопляне з курячою відбивною та підливкою – 14 гривень.

Її недолік – незручне місце розташування. Не кожен може знайти їдальню на факультеті, якщо спершу бувалий туди не відведе. Відсутність холодильника теж не гарантує наявності свіжих канапок.

best-dining-rooms

Івано-Франківський національний медичний університет (фармацевтичний корпус)

Вартість комплексного обіду: до 20 гривень.

Про цю їдальню студенти відгукуються добре. У ній помірно низькі ціни: суп домашній коштує 3-4 гривні, картопля з відбивною –  близько 12 гривень, компот – 1,5 гривні. Витративши до 20 гривень, можна вдосталь наїстись у їдальні фармацевтичного корпусу. Кип’яток, цукор і серветки безкоштовні. Не милують око лише пластикові квіти, що стоять на столиках.

У їдальні самообслуговування, тож студенти самі повинні підтримувати чистоту там, де харчуються.

Національний фармацевтичний університет у Харкові

Вартість комплексного обіду: 15 – 18 гривень.

Оскільки цей навчальний заклад підпорядковується Міністерству охорони здоров’я України, рівень обслуговування та якість їжі тут на високому рівні.

У їдальні працюють кваліфіковані робітники, які підтримують порядок і забезпечують адекватне обслуговування студентів. Меню їдальні щодня складається з 6 салатів, 3 перших страв, 8 других страв, дієтичних страв, страв із сиру, напоїв, десертів і борошняних виробів. Проводяться дні національних кухонь народів світу. У Харкові їдальня такого типу – чи не єдина серед студентських закладів харчування.

Щодо цінової політики, то за 15 – 18 гривень можна з’їсти смачний обід, що складається з першої і другої страви та десерту. Також варто зауважити, що ректорат університету бере на себе витрати на персонал їдальні. Тобто студенти платять за собівартість їжі, а за її приготування гроші йдуть із фонду університету.

Національний університет «Одеська юридична академія»

Вартість комплексного обіду: 35 – 40 гривень

В Одеській юридичній академії їдальня в центральному корпусі нагадує ресторан. У позанавчальний час там навіть інколи влаштовують банкети.

Їжу подають у посуді з емблемою університету, у приміщенні завжди підтримують порядок і чистоту. Місця багато, тому проблем із чергами майже нема. Звісно, через такий сервіс вартість їжі не завжди відповідає студентським можливостям – щодня в цій їдальні не обідатимеш. Кухня відкрита, тому кожен може побачити, хто і як готує їжу, чи дотримуються працівники санітарних норм. Така прозорість свідчить про високий рівень обслуговування в їдальні.

best-dining-rooms

Національний університет «Львівська політехніка»

Вартість комплексного обіду: 12 – 15 гривень.

Їдальня у Львівській політехніці відома своїм швидким обслуговуванням і низькими цінами на їжу. За 3 гривні, наприклад, можна поїсти борщу з пампушками. Також є хороший вибір салатів, тістечок, напоїв. Меню не змінюється. Персонал їдальні стежить за чистотою в приміщенні. Черг майже нема. Студенти відгукуються про їдальню позитивно, зокрема, через смачну та завжди свіжу їжу, а також доступні «студентські» ціни.

Національний університет Державної податкової служби України (м. Ірпінь)

Вартість комплексного обіду: 20 – 25 гривень.

В університеті є дві їдальні – для студентів і для викладачів.

Щодо студентської їдальні, то вона багата на різноманітні страви, вартість яких коливається від 4 до 15 гривень. У їдальні традиційне самообслуговування, тому відвідувачі самі підтримують чистоту в закладі харчування. Посуд і підноси завжди чисті. За словами студентів, які навчаються у виші, їжа завжди смачна та якісна.

Список найкращих студентських їдалень можна продовжувати, адже для будь-якого вишу важливо не тільки давати освіту, а й робити все, щоб студенти здобували її в максимально комфортних умовах.

Фото: автора, соцмережі, conference.ucu.edu.ua.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus