В Україні, за 5 кілометрів від угорського кордону, є місто, що славиться кращими термальними басейнами, – Берегове. Більшість мешканців Берегового – угорці, місцева кухня – також угорська, радіо й телебачення – угорською. Це той варіант, коли ви повністю відчуваєте себе за кордоном, ще перебуваючи в Україні.
Угорська Україна
Засновником Берегового вважають угорського принца Ламперта. Лампертгаза, Лампертсас, Берегсас – як тільки не перейменовували місто (залежно від того, яка влада панувала).
І досі слід угорського тут усюди. Таблички, знаки та орієнтири написані 2 мовами: угорською та українською. У місті діє угорський інститут, який пропонує випускникам багато перспектив не лише в Україні, а й у сусідній Угорщині. Більшість громадян Берегового – з угорським паспортом, а на вулиці частіше тут чуєш угорську, ніж українську.
Ще одна особливість – місцева кухня, яка є «золотою серединою» між угорською та традиційною українською. Типовий обід у місті – бограч, лоці (м’ясо) та гарнір.
Реклама
Що подивитися
Місто зберегло не лише угорську кухню та мову, а й пам’ятки своєї держави-первістка. Окрім традиційних кав’ярень, тут є на що подивитися.
Винні погреби. На Закарпатті вино роками зберігають у винних погребах і підвалах. Для туристів тут діють великі дегустаційні зали. Найпопулярніші з них – «Жайворонок» і «Старий підвал».
У Береговому також працює перший на Закарпатті Музей виноградарства і виноробства, що розташувався в підвалах палацу князя Габора Бетлена. Тут ви зможете роздивитися зразки винограду, що росте на закарпатських пагорбах, а також оглянути експозицію робочого інвентарю.
Термальні басейни. До термальних басейнів у місті часто вишиковуються черги. Усе через унікальність води, аналоги якої є лише у 3 місцях у світі – на Сахаліні, в Новій Зеландії та Ісландії. Каламутний колір басейну свідчить про наявність корисних мінералів. Неважливо, яка температура надворі, – вода тут стабільно 33 градуси за Цельсієм.
«Горбатий» міст. Міст через канал річки Верке, що розташований у центрі міста, і є справжньою окрасою Берегового. Віддавна через міст простягаються 3 основні торгівельні шляхи – до Мукачева, Виноградова та Вашарошнаменя.
Будинки-близнюки. У Береговому є 2 будинки, які отримали статус близнюків. Це палаци архітектора Мейгеша і адвоката Кубовича. Будинки побудовані на початку минулого століття на перехресті вулиць Тіноді і Сечені.
Палац правосуддя. Приміщення колишнього палацу правосуддя – одна з найкрасивіших пам’яток архітектури Закарпаття. Велика будівля свого часу була казармою, секретним «Заводом точної механіки», а сьогодні у споруді навчаються студенти Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ.
Пам’ятник Шандору Петефі – багатостраждальний пам’ятник угорському поету, життя якого пов’язують із Закарпаттям. Пам’ятник пережив десятки підпалів та інших знущань від місцевих вандалів.
Як дістатися
Найзручніший спосіб дістатися до угорського осередку культури в Україні – потягом до Ужгорода чи Мукачева, а звідти маршрутним таксі до Берегового.
Рейсові автобуси з Ужгорода та Мукачева відправляються щогодини з місцевого вокзалу. За поїздку у громадському транспорті вам доведеться заплатити 30-40 грн.
Фото: соцмережі.
Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.