Site icon STUDWay

Бердвотчинг: чому спостерігання за птахами стає все більш популярним

Бердвотчинг

Фото - Pexels.

Бердвотчинг – це хобі, яке не всі розуміють, адже воно полягає у спостеріганні за птахами у їхньому природному середовищі. Це роблять для дослідження, захисту або просто для заспокоєння. Спостереження за птахами дозволяє вивчати види, їхню поведінку та міграційні маршрути, якими вони залишають рідні краї в пошуках тепла.

За даними STUDway із посиланням на «ELLE», цей рух почався ще у XVIII-XIX століттях, коли люди зацікавилися природою, зокрема птахами. А популярність спостереження за птахами здобуло у другій половині XX століття. Сьогодні існує багато організацій та клубів бердвотчерів, які проводять заходи для вивчення та охорони природи. В Україні теж є спільноти спостерігачів птахів, які беруть участь у проєктах з охорони природи, міжнародних проєктах з моніторингу птахів та проводять власні дослідження. Хоча прихильників бердвотчингу не так багато, як футбольних фанатів, це хобі розвивається і кількість людей, які хочуть спостерігати за птахами, зростає.

Спостереження за птахами позитивно впливає на нервову систему, адже фокусуючись на пошуку птаха, людина відволікається від щоденних турбот. Концентрація на природі приносить радість і бажання більше дізнаватися про навколишній світ. Бердвотчинг найбільш поширений в горах та лісах Закарпаття, водосховищах Дніпровщини, на узбережжі Чорного та Азовського морів, а також у лісах та парках Львівщини. Однак птахів можна спостерігати в будь-якому куточку України. Птахів можна побачити в ботанічних садах, на дачі, в селі, на риболовлі, але найцікавіше – у лісі, за містом, де більше видів.

Що потрібно для бердвотчингу? Для початку можна використовувати додатки для розпізнавання птахів, наприклад, Merlin bird ID або «Птахи України», які надають фото та назви птахів. Для детальнішого спостереження за птахами можна використовувати бінокль або фотоапарат із зумом. Рекомендовано обирати бінокль 10×50 або 12×50. Також варто дивитися в небо, щоб побачити хижих птахів.

Нагдаємо, ми раніше розповідали, як знайти хобі, яке вам підійде: покрокова інструкція.

Exit mobile version