«Bayer»: наука заради кращого життя

agrokebety

Як бізнес підтримує науку (чи наука підтримує бізнес)? Де юним винахідникам шукати фінансування для своїх проєктів? Як стати учасником міжнародних самітів та акселераторів і знайти корисні онлайн-ресурси для професійного розвитку? Розповідають представники міжнародної компанії «Байєр», яка стала золотим партнером революційної магістерської програми «Агрокебети».

Коли Ілону Маску було дванадцять років, він продав першу програму – комп’ютерну гру «Blastar». У свої шістнадцять шведська активістка Ґрета Тунберґ надихнула школярів по всьому світу на «Fridays for Future», а студенти старших класів Дартмутського коледжу створили футуристичну теплицю, яка дозволить астронавтам вирощувати харчові культури на Марсі.

Мати ідею – це лише частина справи. Щоб її реалізувати, потрібні кошти, трішки хайпу, а головне – підтримка. «Вже під час навчання в університеті сучасні студенти можуть пройти виробниче стажування під супроводом ментора та практиків бізнесу», – розповідають представники програми «Агрокебети». Ми поспілкувалися з фахівчинею з комунікацій компанії «Байєр» Тетяною Мозговою та отримали декілька крутих інсайдів, які допоможуть юним інноваторам реалізувати успішний проєкт, отримати фінансування і представити свою ідею міжнародній спільноті.

Крок 1. Отримати підтримку від бізнесу

Тетяна: Корпорації охоче співпрацюють зі стартапами. У стартапів є ідеї та запал, у корпорацій – ресурси і досвід.

Щодо стартапів у сфері охорони здоров’я, маємо міжнародний акселератор «G4A». Головна умова для кандидатів: їхні розробки (програмне забезпечення, пристрої, технології) повинні сприяти поліпшенню стану здоров’я пацієнтів, профілактиці чи діагностиці захворювань.

Крок 2. Знайти ментора

Як Фродо не зміг би стати володарем персня самотужки, так і стартапер-початківець не зможе відразу осягнути всі «ази» підприємницької діяльності. На допомогу приходять ментори (такі собі Ґендальфи з бізнес-планами замість магічних жезлів). У магістерській програмі для майбутніх агрофахівців ментори супроводжують студентів уже з лекційних залів і допомагають вирішувати різноманітні кейси.

vegetables2

Крок 3. Поглибити знання

Цікавишся вертикальними фермами, штучною їжею чи аналізом даних? Бачиш своє майбутнє в агросфері? Компанія «Байєр» пропонує аграріям по всьому світу безкоштовно пройти англомовний курс «BayGAP».

Тетяна: В рамках програми існують три головні практики: тренінги, консультації та надання підтримки. Учасники курсу можуть спочатку отримати місцевий сертифікат, а потім підвищити рівень до глобального GAP-сертифіката.

Ми бачимо велику перевагу саме в онлайн-форматі, адже учасники можуть переглядати урок декілька разів і легко контролювати свої знання за допомогою тестів. Це також можливість об’єднати аграріїв зі всього світу для обміну досвідом упровадження єдиних і прозорих способів ведення сільського господарства.

Якщо тебе зацікавило це футиристично-робото-дронне майбутнє, то освітня програма «Агрокебети» допоможе тобі обрати шлях в агросфері, а успішні підприємці поділяться своїм практичним досвідом і допоможуть розпочати власну справу.

Крок 4. Отримати фінансування

Тетяна: Щодо грантових програм, маємо чудову можливість для юних інноваторів – «Grants4Targets». Це програма з краудсорсингу, спрямована на проведення досліджень, пов’язаних з інноваційними лікарськими засобами та новими методами захисту рослин. Учасники можуть отримати фінансову підтримку та корисний досвід, включаючи співпрацю та ознайомлення з експертними знаннями дослідників «Байєр».

Крок 5. Знайти однодумців та представити свої ідеї для міжнародної спільноти

Тетяна: З 2013 року «Байєр» організовує «Youth Ag Summit», всесвітню конференцію для юних винахідників та науковців.

image1Цього року саміт відбудеться 4-6 листопада в Бразилії. Делегаткою від України обрали Ірину Іванову. Ірина запропонувала проєкт будівництва вертикальних ферм у школах. Ідея унікальна тим, що поєднує в собі урбаністичне фермерство і молодіжну освіту.

Саміт відбувається кожні два роки, тому слідкуй за новинами від «StudwayDiem» та «Байєр», якщо хочеш першим(-ою) дізнатися про прийом заявок!

Крок 6. Слідкувати за інноваціями

Щоб заснувати стартап чи досягнути кар’єрного успіху, потрібно швидко реагувати на професійні виклики. Нещодавно вчені навіть вивели новий коефіцієнт успіху – АQ (adaptability quotient), який визначає, чи може працівник пристосуватися до змінних умов праці. А щоб знати, до чого пристосовуватися, потрібно стежити за інноваціями, які впроваджуються в тій чи іншій сфері.

Тетяна: Цього року наша компанія представила інноваційну цифрову платформу для точного землеробства – «Climate FieldView». За допомогою елементів штучного інтелекту і машинного навчання «Climate FieldView» опрацьовує зібрані дані, а алгоритми аналізують проблеми і допомагають агровиробникам приймати більш обґрунтовані рішення. Це абсолютно новий підхід, який дозволяє фермерам працювати ефективно, не витрачаючи зайвого часу на проведення окремих дослідів та облік результатів.

Що більше наш світ стає схожим на красиву утопію з романів Бредбері та Уеллса, то більше викликів ми зустрічаємо на шляху.

image2Маєш ідеї, які здатні позитивно вплинути на майбутнє? Працюєш над проєктом у сфері digital health? Завдяки ініціативності українських компаній та освітнім програмам на зразок «Агрокебети» ти можеш утілити будь-який задум!

Ідею створення освітньої платформи «Агрокебети», яка буде виховувати спеціалістів відповідно до сучасних потреб бізнесу, підтримали шістнадцять провідних аграрних компаній: «Байєр», «Corteva Agriscience», «МХП», «New Holland», «IMMER Group», «Агропросперіс», ІМК, «Cygnet», «Галс Агро», «Kernel», «LNZ Group», «Агрейн», «Лімагрейн Україна», «HORSCH», «Agrohub», «SmartFarming».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus