Учити мову без позіхань: порівняння Babbel і Duolingo

man

Ми живемо в час, коли не ми шукаємо найкращі підручники з вивчення мов на «Петрівці», а «Петрівка» шукає нас. Сотні програм, сайтів і приватних викладачів пропонують заговорити, заспікати, зашпрехати і запарлєти в рекордний час. Але рекордсменами на цьому ринку є дві програми: Babbel і Duolingo. Що нам важливо про них знати?

Duolingo – це одна з найпопулярніших програм із вивчення мов. Її розробники поставили за мету зробити процес навчання веселим, безкоштовним і доступним. Уся програма створена як гра, у яку люди з азартом грають і паралельно вчать великі масиви нових слів.

Babbel – це одна з найперших створених програм для вивчення мови, адже існує ще з 2007 року. Це дало їй перевагу перед конкурентами випрацьовувати свої методи і зробити сервіс якомога зручнішим. Побудована програма так, щоб ти міг/могла одразу використовувати отримані навички під час спілкування з носієм мови.

Спільне

Уроки на один кусь (bite-size): на обох платформах можна рухатися у своєму темпі та щоденно виконувати вправи на 5 – 10 хв. Перевиконання заохочується, проте якщо тобі комфортніше йти з темпом 1 – 2 вправ на день – ти отримаєш свою нагороду.

Ігрове навчання: вправи зроблені так, щоб тобі було цікаво отримувати нагороду і був азарт повертатися знову і знову. Проте тимчасом як на Babbel інтерфейс більш підлаштований на зручність у вивченні, Duolingo навіть запропонує тобі сову, яка стане твоїм чирлідером.

Успіх: ти зможеш бачити, з якою швидкістю просуваєшся і скільки лишилося вчити до кінця програми, відстежуючи свої бали і кількість отриманих нагород.

Доступність: програми є на Google Play та App Store. Крім того, ти можеш виконувати вправи зі свого акаунту, а також із комп’ютера.

Babbel: App Store і Google Play.
Duolingo: App Store і Google Play.

Реклама

Відмінне

Ціна

Duolingo. Ця програма абсолютно безкоштовна. Навіть у девізі їхньої діяльності прописано: «Учи мову безкоштовно. Завжди». Проте є можливість за 6,99 доларів на місяць підтримати проєкт та отримати за це певні бонуси: жодної реклами, офлайн-курси, проходження рівнів без втрати «сердечок».

Babbel. Тут потрібно платити щомісяця від 6,95 до 12,95 і 83,40 доларів на рік залежно від того, яку мову ти вчиш і коли ти купив(-ла) абонемент. Куплений на кілька місяців абонемент буде дешевшим. Крім того, тут абсолютно немає реклами. Якщо ти вагаєшся, чи купувати абонемент, у тебе буде можливість отримати перший урок безкоштовно. Якщо тобі не сподобався курс, у межах 20 днів після сплати ти можеш затребувати компенсацію.

Процес

Duolingo. Процес навчання має свою особливість.

  • Пройти короткий тест на знання мови.
  • Вивчити базові слова за темою.
  • Почати із цих слів будувати речення.
  • Рости в рівнях, поки не закінчиться курс.

Babbel. Тут трішки інший підхід.

  • Спочатку потрібно обрати, яку мову вчити.
  • Далі пройти короткий тест на встановлення рівня знання мови.
  • Після цього обрати план оплати, який найбільше підходить.
  • Саме навчання проходить шляхом вивчення розмовних фраз і слів.

Мови

Duolingo. За кількістю мов ця програма є лідером, оскільки пропонує вибір із 36. Що цікаво, серед класичних мов, як-от французька чи англійська, серед пропозицій є наукова мова есперанто, мова індіанських племен Америки – навахо, і для фанатів «Стар Треку» – клінгонська. Проте ці мови є лише англійською, тому для того, щоб зрозуміти інструкції та правила однієї з цих мов, важливо знати англійську.

Babbel. Ця програма пропонує 14 мов. Перевагою, яку вони пропонують, є те, що викладання обраної мови відбувається з автоматичним урахуванням твоєї рідної мови. Для цього вони використовують знайомі методики, подібні до тих, з якими ти вчив(-ла) українську мову.

Фокус

Duolingo. На цьому ресурсі фокус зроблений на комплекс із знань. Тому в ігровому режимі тобі запропонують вивчити різні правила, роз’яснять причини використання тих чи тих слів. Тому тут краще підточується граматика і лексика.

Babbel. Ідеєю розробників було створити програму, яка допоможе одразу почати практикувати вивчену мову. Тому всі завдання пов’язані з вивченням реплік і їх поясненням. Тому тут краще підточується розмовна мова.

Результативність

Duolingo. Одна з характеристик, на яку вказують розробники, є те, що 34 години на цьому ресурсі мають такий самий результат, як і прослуханий в університеті семестр з обраної мови.

Babbel. За результатами Єльського університету, 75 % людей, які вчилися за цією методикою, досягли поставлених цілей, тимчасом як навички розмовної мови стали вище у всіх.

Попри те, що ці програми мають багато спільних функцій, є різниця у фокусі та ціні. Тому варто обрати програму, яка найбільше підходить твоїм очікуванням від навчання і фінансам. Але, зрештою, якщо ти волієш вивчити клінгонську, то вибрати буде навіть простіше.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus