Бюджетна Європа: автобусні перевізники від €1 за квиток

Розповідаємо про найбюджетніші автобусні перевізники в Європі, напрями, ціни, акції, переваги, недоліки та власний досвід.

Фото_перевізники1

PolskiBus

Куди: Польща (близько 70 міст), Чехія (Прага, Брно), Словаччина (Братислава), Австрія (Відень), Угорщина (Будапешт), Німеччина (Берлін, Гамбург, Мюнхен, Дортмунд та ін.), Швейцарія (Цюріх), Нідерланди (Амстердам). Запустив рейси з України, хоча ціни порівняно високі.

Ціни: від 2 злотих. Приблизно раз на 1,5 місяці система «викидає» нові квитки, які можна придбати за мінімальною ціною. Акції проводять часто.

Переваги: близькість до України (рейси виконуються навіть із Перемишля), розвинена мережа напрямків (найбільший приватний перевізник Польщі), низькі ціни (особливо по Польщі), завчасне повідомлення диктором про зупинку та місто прибуття, наявність туалету, безкоштовного Інтернету та розеток.

Недоліки: автобуси доволі часто запізнюються.

Власний досвід: неодноразово користувалися послугами цього перевізника. Приємні ціни, зручні напрямки (зокрема нічні рейси на довгі міжнародні дистанції (наприклад, Жешув-Берлін), хороший Інтернет. З недоліків – відсутність туалетного паперу та зворотного зв’язку зі службою підтримки (не відповіли на електронний лист).

Фото_перевізники2

Реклама

LEOexpress (є не лише автобусним перевізником, а і залізничним)

Куди: Україна (Львів, Ужгород, Мукачево), Чехія (близько 30 міст), Польща (Варшава, Вроцлав, Жешув, Краків, Катовіце та інші), Німеччина (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Нюрнберг), Словаччина (Кошице, Пряшів та інші), Австрія (Відень, Зальцбург, Лінц), Швейцарія (Цюріх), Італія (Мілан).

Ціни: у Чехії ціни цього перевізника нижчі, ніж на потяги. Періодично є розпродажі (наприклад, два квитки за ціною одного).

Переваги: прямий рейс з України, наявність туалету, безкоштовна вода, хороший зворотній зв’язок.

Власний досвід: на сайті анонсували, що квиток зі Львова до Жешува можна придбати від 5 євро. Один квиток ми купили справді за такою ціною, а інший (на той самий рейс) обійшовся у 7,7 євро.

Фото_перевізники3

RegioJET

(раніше Student Agensy) є не лише автобусним перевізником, а і залізничним

Куди: Польща (Варшава, Лодзь, Катовіце, Краків, Вроцлав), Словаччина (більше 20 напрямків), Чехія (більше 20 напрямків), Німеччина (Берлін, Гамбург, Дрезден, Мюнхен, Штутгард та ін.), Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Франція (Париж, Леон), Швейцарія (Женева, Цюрих, Берн), Італія (Рим, Мілан, Неаполь, Генуя, Венеція, Верона та ін.), Австрія (Відень, Зальцбург, Лінц та ін.), Угорщина (Будапешт, Дьйор), Швеція (Гетеборг), Данія (Копенгаген), Великобританія (Лондон).

Ціни: часто є акції по Європі вартістю від 1 євро, зокрема на короткі відстані, наприклад, Відень-Братислава.

Переваги: в автобусі є безкоштовний напій та газети, планшети з фільмами, туалет, можливість придбати снеки, привітний персонал. У потязі: безкоштовні гарячий напій, вода та газети, можливість зручно поспати (якщо немає сусідів), туалет, привітний персонал, можливість придбати їжу (шматок пирога чи круасан із наповнювачем).

Недоліки: відсутність Інтернету у всіх країнах, окрім Чехії.

Власний досвід: ми двічі користувалися послугами цього перевізника: автобусом Будапешт-Братислава (8 євро) та потягом Братислава-Кошице (9 євро). До речі, ціна квитка у державних словацьких перевізників вища. За рейс Братислава-Кошице довелося віддати 22 євро. Під час подорожі автобусом можна переглядати фільми чи слухати музику, завантажені на планшет. А у потязі дуже дешеві та смачні снеки: полуничний пиріг коштував 0,5 євро, а круасан із шинкою, сиром та салатам – 0,7 євро. Туалети чисті, зворотній зв’язок чудовий.

Фото_перевізники4

Flixbus

Куди: дуже розвинена мережа у Франції, Італії, Німеччині, Австрії, маршрути з усіх країн Центральної та Західної Європи, а також зі Швеції (Стокгольм), Данії та Великобританії (Лондон). Часто співпрацюють з іншими перевізниками та перепродують їхні квитки. Викупили потужного автобусного перевізника Megabus.

Ціни: від 5 євро, бувають розпродажі.

Переваги: розвинена мережа (більше 900 міст).

Недоліки: зупинки не оголошуються.

Власний досвід: ми придбали квитки за 1 євро за маршрутом Париж-Амстердам та зворотній квиток за такою ж ціною. Найбільша перевага – нічний переїзд (нам не потрібно було шукати житло у Нідерландах) та приємна вартість. Недолік – запізнення приблизно на півгодини.

Lux Express та його бюджетна версія Simple Express

Куди: Естонія (Таллінн, Тарту, Нарва та ін.), Литва (Вільнюс), Латвія (Рига), Росія (Санкт-Петербург), Польща (Краків, Варшава).

Ціни: від 3 євро (Simple Express) та від 5 євро (Lux Express).

Переваги: у Simple Express – наявність індивідуальних планшетів, розеток, Інтернету, можна за гроші орендувати навушники та подушку, цілодобово працює туалет. Сидіння зручні і низько опускаються. У Lux Express до переліку додаються безкоштовні навушники та журнали для кожного, кавомашина з безмежною кількістю чаю, гарячого шоколаду, какао та різних видів кави.

Недоліки: часом планшети можуть не працювати.

Власний досвід: ми чотири рази користувалися послугою цього перевізника, купували квитки за 3 євро, у денний час розважали себе планшетами, а вночі спали. Великим плюсом було те, що взимку в автобусі дуже тепло.

Фото_перевізники6

MementoBUS

Куди: Румунія (багато напрямків), курорти Греції.

Ціни: від 1,2 євро.

Переваги: нічні автобуси по Румунії, дуже добрий зворотній зв’язок, Інтернет.

Недоліки: часта зміна розкладу (про це повідомляють на електронну пошту та телефонним дзвінком), лише перший квиток вартує 1,2 євро, наступний коштуватиме дорожче.

Власний досвід: приємно здивувала робота техпідтримки: до нас подзвонив оператор і повідомив про зміну часу на наш рейс. Цікаво, наскільки дорожче обійшовся їм дзвінок до нас в Україну? Розмір транспортного засобу залежить від кількості пасажирів. Одного разу ми їхали мікроавтобусом, де було 8 місць.

Фото_перевізники7

Flibco

Куди: трансфер з аеропортів Шарлеруа, Люксембург, Франкфурт до міст Бельгії, Франції, Німеччини, Люксембургу.

Ціни: від 5 євро (за умови завчасної купівлі).

Переваги: найдешевший варіант трансферу.

Недоліки: водій не розмовляв англійською.

Власний досвід: ми їхали цим перевізником з Шарлеруа до Брюгге: швидко, доволі дешево, без запізнення.

Ecolines

Куди: багато рейсів з України (Київ, Львів, Одеса та ін.), курсує у 21 країну.

Ціни: багато акцій, часто є розпродажі та знижки 50-80 %, можна навіть придбати квитки менше ніж за пів’євро.

Переваги: рейси з України, постійні акції, можливість придбати квитки за безцінь. Також в кожному сидінні вбудовані планшети, в автобусі є Інтернет та туалет.

Недоліки: обмежена кількість акційних місць (лише 3 квитки).

Власний досвід: не користувалися.

Фото_перевізники9

East West Eurolines

Куди: рейси з України в Польщу та Чехію.

Ціни: акційні ціни від 111 гривень (дійсні лише на 4 рейси). Наприклад, на популярний маршрут Львів-Варшава.

Переваги: прямі рейси з України, їздять із багатьох міст України (Київ, Рівне, Житомир, Тернопіль, Львів та інші).

Недоліки: не такі сучасні автобуси, як у конкурентів.

Власний досвід: не користувалися.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus