Чому австрійські університети такі круті

dyvys3

6 переваг університетів Австрії

Австрія вабить не лише природою, цікавою історією та класичною музикою: тут розташовані одні з найкращих європейських університетів. Разом з освітнім проектом «Дивись ширше» розповідаємо про переваги навчання в австрійських закладах вищої освіти і можливості для українських абітурієнтів.

Практика дійсно важлива

Навчальні плани закладів вищої освіти складають у суворому співвідношенні: 50% теорії та 50% польової роботи. Часто пари в аудиторіях проводять лише 2-3 дні на тиждень: решту часу присвячують самостійній освіті та практиці в компаніях. Також у цій країні практиків заохочують викладати – твоїм лектором може бути топ-менеджер чи програміст.

Ти зможеш навчатися, працювати і постійно аналізувати набутий професійний досвід разом з дійсно кваліфікованим спеціалістом, а значить, здобудеш знання, максимально наближені до реальних вимог.

dyvys5

Програми студентської мобільності

Багато австрійських студентів проводять один із семестрів навчання на різноманітних програмах студентської мобільності. Фактично кожен австрійський університет є партнером Erasmus+ – це дозволяє не тільки навчатись, а й подорожувати.

Після закінчення вишу тобі на півроку продовжать візу, щоб дати змогу визначитися, навчатись далі чи працювати. Австрійський диплом відповідає європейським зразкам, тож ти зможеш знайти роботу майже в будь-якій західній країні.

Самостійний вибір навчальних дисциплін

Адміністрація австрійських вишів дає змогу обрати дисципліни і зручний графік відвідування занять. Під час першого навчального тижня ти можеш відвідати будь-яку лекцію: так ти точно будеш знати, що саме обираєш. Тут ніхто не нав’язує непотрібні предмети чи теми проектних робіт: ти самостійно реєструєшся на пари і складаєш власний розклад, що сприяє оптимізації особистого часу. Завдяки принципу вільного навчального формату тобі не обов’язково відвідувати кожне заняття: головне – успішно скласти іспит.

dyvys4Найпопулярнішими спеціальностями в Австрії вважають природничі, економічні та інженерні. Традиційно актуальними й престижними є медична і юридична сфери. Гуманітаріям і лінгвістам підійде напрям підготовки «Міжкультурні комунікації»: тут готують спеціалістів для перекладу трьома мовами. Традиційно популярними залишаються журналістика й психологія.

Зрозуміла процедура вступу

Більшість університетів Австрії не вимагають вступних іспитів: для зарахування потрібно подати пакет документів з атестатом і випускними оцінками. Студентів і студенток підготовчого відділення для іноземців автоматично зараховують на бакалаврські програми.

При цих самих підготовчих курсах в університетах діють мовні школи, де можна покращити знання німецької, адже володіння мовою є обов’язковою умовою для вступу. Наприклад, мінімальний рівень для вступу до Віденського університету – C1. Існує варіант із вивчення мови на місці: студенти без німецької можуть отримати потрібний рівень знань на підготовчих курсах.

dyvys2Не всі виші вимагають знання німецької: існують також англомовні програми. У таких університетах для вступу потрібно мати мовний сертифікат IELTS на 6.0 або TOEFL на 110 балів. Після офіційного підтвердження твого зарахування ти отримаєш спеціальну навчальну візу на один рік з правом її продовження.

Поєднання роботи й навчання

Адміністрації австрійських вишів з розумінням ставляться до студентського заробітку. Відповідно до положення австрійського закону «Про трудову зайнятість іноземних громадян», студенти-бакалаври отримують офіційний дозвіл працювати не більш ніж 20 годин на тиждень. За таких умов можна заробляти приблизно 300-400 € на місяць. Студенти з країн Європейського союзу, а також Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейну, можуть працювати без обмежень.

Вартість навчання

Експерти «Дивись ширше» можуть детально розповісти про ціни й витрати на навчання в Австрії: вони щороку супроводжують українських абітурієнтів під час вступу та подальшого проживання в країні. Ціна питання залежить від обраного університету. Для студентів з країн, що не входять до складу Євросоюзу, семестрове навчання у Віденському національному університеті буде коштувати в середньому 726 € за семестр. Доведеться сплатити також додатковий студентський внесок – 19 € за семестр.

dyvys1Відень – одна з найкомфортніших і найбезпечніших столиць. Порівнюючи з іншими європейськими містами, Відень не дуже-то дорогий, проте варто ретельно розрахувати щомісячні витрати. Потрібна сума становить щонайменше 500 € на місяць. До неї входить харчування, транспорт і проживання в гуртожитку, ціни на яке стартують від 240 €. Гуртожиток може бути дорожчим – вартість слід перевіряти заздалегідь.

Звертайся до фахівців освітнього проекту «Дивись ширше», щоб дізнатися всі деталі вступу та студентського життя в Австрії. Консультанти проекту допоможуть підібрати потрібні документи і зроблять вступ до австрійського вишу якомога комфортнішим.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus