Мовний тест APTIS: особливості підготовки

Що треба знати для того, аби отримати сертифікат APTIS
Мовний тест APTIS: особливості підготовки
Хочеш скласти APTIS, але не знаєш як? Разом з Британською Радою ділимося рекомендаціями з підготовки до тестування, щоб твій бал був максимальним. І тримаємо за тебе кулаки!

Тест складається з двох обов'язкових для проходження частин – перевірки володіння граматикою і словникового запасу – до яких можна додати слухання, письмо, говоріння й читання. Ти можеш самостійно обрати одну чи кілька із цих 4 частин або ж пройти всі. Максимальний бал за кожну частину – 50.
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин і поширення освітніх можливостей.
Обов'язкові частини
Grammar

Для перевірки граматичних навичок з формальної англійської тобі поставлять 25 запитань. Типи завдань:
 • обрати правильну відповідь із трьох запропонованих варіантів;
 • заповнити пропуски в реченні.
Радимо потренуватися в написанні таких тестів: так ти перевіриш реальний рівень своїх знань.

Vocabulary

У цій частині також 25 запитань, але вже в 5 різних варіантах:
 • Word usage – заповнити пропуски в реченнях правильними за змістом словами;
 • Word matching – знайти синонім до ключового слова;
 • Word definition – зіставити визначення й запропоновані слова;
 • Word pairs або Word combinations – найскладніша частина, у якій зі списку треба обрати словосполучення чи комбінацію слів, яку найчастіше заведено вживати в англійській мові.
Збагачуй словниковий запас, перечитуй тексти, занотовуй цікаві вирази й комбінації слів. І не забудь переглянути демоверсію цієї частини й перевірити кількість набраних балів у детальному текстовому гайді з APTIS.
Тест APTIS внесено до переліку рекомендованих міжнародних тестів на знання англійської мови як іноземної
На Grammar і Vocabulary ти матимеш у сумі 25 хвилин
Максимальний бал за кожну частину – 50
Додаткові частини тестування
Як зареєструватися на тест
Reading part

Загальний час на всі завдання – 30 хвилин. При цьому читання розділене на 4 частини, кожна з яких складається з 25 запитань:
 • Sentence comprehension. У цій частині треба розставити слова в реченнях, обравши правильну послідовність серед трьох варіантів відповіді. Речення не пов'язані змістом, тож на розуміння цілісного тексту часу витрачати не доведеться.
 • Text organization. Розставити сім речень послідовно за змістом, щоб сформувати текст. Перше речення вже визначено для спрощення завдання.
 • Short text comprehension. Слова із запропонованого списку потрібно розставити в пропуски в короткому тексті приблизно на 150 слів. Для цього недостатньо просто перечитати окремі речення: потрібне комплексне розуміння змісту. Виконуй завдання уважно, адже запропонованих слів може бути більше, ніж пропусків.
 • Long text comprehension (Match headings). Текст приблизно на 750 слів складається із семи абзаців, до кожного з яких потрібно підібрати заголовок із запропонованих восьми. Звертай увагу на ключові слова в абзацах: це допоможе виконати найскладнішу частину вдало.
Для підготовки використовуй корисні тести від BBC різних рівнів і добірку статей від British Council Magazine. Ти зможеш успішно виконати частину Reading, якщо уважно читатимеш інструкції і запитання, до початку тесту переглянеш усі варіанти відповідей і визначиш ключові слова. А щоб бути готовим до всього, виконай приклад тесту APTIS.

Listening part

Слухання складається із 3 частин, і до нього входять 25 коротких аудіозаписів на різні теми розмовної англійської. Час на виконання всіх завдань – 55 хвилин. Ти маєш дві спроби, щоб прослухати запис. Для кожного завдання будуть запропоновані 4 варіанти відповіді, правильна – тільки одна.
 • Word and number recognition. Завдання – ідентифікувати точну інформацію в розмові. Здебільшого це запис короткого телефонного повідомлення, у якому потрібно звернути увагу на цифри: номер телефону, час і дату, номер кімнати тощо. У підготовці допоможуть подкасти.
 • Identifying specific, factual information. Потрібно прослухати діалог чи монолог і відповісти на запитання, скажімо, куди їдуть чи що хочуть купити співрозмовники. Готуйся, переглядаючи відео, фільми, слухаючи аудіозаписи, радіо, подкасти тощо. Наприклад, корисні й пізнавальні програми від BBC радіо.
 • Inference. Підсумкові аудіо вимагають не уваги до ключових деталей, а розуміння загального характеру, настроїв, думок і ставлення спікерів до ситуації.
Щоб пройти тестування вдало, звертай увагу на синоніми в різних записах, уважно перечитуй варіанти й не довіряй їхній оманливій схожості, визнач clue words і прослухай кожен запис двічі. Можеш пройти демоверсію тесту й переглянути відеоприклад його проходження.

Writing part

Перевірка рівня твого письма складається із чотирьох частин. Маєш на завдання 50 хвилин.
 • Word-level writing. Не треба писати жодних речень: просто внеси інформацію про себе до спеціальної форми. За легендою завдання, ти приєднався чи приєдналася до клубу і мусиш відповісти на 5 повідомлень від інших його членів. Не витрачай на це більш як 3 хвилини, але зверни увагу на правильність написання і вживання великої літери.
 • Short text writing. Аналогічна форма завдання, але потрібно написати вже кілька речень про себе. Рекомендується не витрачати на це завдання понад 7 хвилин. Дотримуйся ліміту, а також граматики й орфографії: це все враховується.
 • Three written parts of the text, all of which require responses. У цій частині потрібно стисло відповісти на 3 запитання, використавши до 40 слів на одну відповідь. Дотримуйся теми. Оцінюють граматику, словниковий запас і послідовність викладу думок.
 • Formal and informal writing. Ця частина поєднує формальне й неформальне письмо. Ти напишеш два листи на однакову тему: до друга і до колеги чи менеджера. Так перевірять твої комунікаційні навички. Оцінюватимуть твій словниковий запас, відповідність стилю, зв'язність (використовуй linking words), послідовність у реченнях і граматику. На цю частину дають не більш як 20 хвилин.
Щоб успішно скласти Writing, дотримуйся вказаного ліміту слів, відповідай за змістом, зберігай потрібний стиль, стеж за граматикою та уважно перевіряй текст після написання. Переглянь приклад виконання частини письма, освіжи в пам'яті правила написання формальних і неформальних листів, а також пройди онлайн-курси з удосконалення цих навичок.

Speaking part

Розмовна частина ділиться на 4 секції, на складання яких маєш 12 хвилин.
 • Personal information. Треба відповісти на три запитання про себе, на кожне – 30 секунд.
 • Describe, express opinion and provide reasons and explanations. Тобі пропонують ілюстрацію, яку потрібно детально описати, а потім відповісти на два запитання на ту саму тему. На відповідь отримаєш по 45 секунд. У цьому завданні оцінюють повноту викладу думок.
 • Describe, compare and provide reasons and explanations. Опиши й порівняй два зображення, вкажи переваги й недоліки кожного, після чого дай відповіді на 2 запитання.
 • Discuss personal experience and opinion on an abstract topic. Тобі запропонують зображення й три запитання на абстрактну тему. Твоє завдання – не просто описати зображення, а висловити емоції та особисте ставлення до теми. На підготовку матимеш хвилину, час відповіді – 2 хвилини.
Для підготовки слухай подкасти, дивися фільми й серіали в оригіналі й спілкуйся з друзями англійською.
Cамостійно зареєструватися на тест ти не зможеш: усю інформацію надає роботодавець, організація чи навчальна установа
Cамостійно зареєструватися на тест ти не зможеш: усю інформацію надає роботодавець, організація чи навчальна установа. Якщо ти адміністратор у компанії чи в навчальному закладі, для реєстрації на тест потрібно написати на скриньку info@britishcouncil.org.ua, після чого тобі надішлють подальші вказівки й посилання на відповідну онлайн-форму.

Вартість тесту:
 • для кандидатів, які складають тест, щоб здобути певний академічний ступінь, – 1 500 гривень;
 • для загальної перевірки навичок володіння англійською – 1 800 гривень.
Згідно із наказом Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам», тест APTIS внесено до переліку рекомендованих міжнародних тестів на знання англійської мови як іноземної.
comments powered by Disqus