Апеляційний суд дозволив називати Юрія Теслю псевдонауковцем

rawpixel-1055781-unsplash (1) (1)

Апеляційний суд Києва задовольнив апеляцію старшої наукової співробітниці Інституту математики НАНУ Ірини Єгорченко. Таким чином їй дозволили називати декана факультету інформаційних технологій КНУ ім. Т. Шевченка, Юрія Теслю, псевдонауковцем.

У 2016 році під час виступу в Верховній Раді пані Єгорченко говорила про державну політику, що спрямована на деградацію науки й освіти в Україні й згадала про Юрія Миколайовича: «На жаль, у нас навіть у Київському університеті декан факультету – відомий псевдонауковець пан Тесля, який вчить студентів невідомо чому».

Тесля подав до суду «за образу честі, гідності й ділової репутації» і вимагав 50 тисяч гривень моральної компенсації. 9 жовтня 2018 року Печерський суд ухвалив спростувати слова про те, що Юрій Тесля псевдонауковець. Проте апеляційний суд хаперечив це рішення.

Конфлікт між Іриною Єгорченко й Юрієм Теслею – перша в історії України наукова суперечка, яка вирішувалася в суді.

У 2004 році декан був нагороджений медаллю «За працю та звитягу», а у 2016 був номінований на відзнаку «Академічна негідність року» в категорії «Псевдонауковець року». Також Тесля є автором «теорії несилової взаємодії», що передбачає почуття у матерії.

Наприклад, Юрій Миколайович зазначає: «Теория несилового взаимодействия» гипотетическая. Она по-другому интерпретирует законы взаимодействия в Природе. При этом полученные в теории выражения математически красивы и просты и позволяют легко создавать рефлекторные интеллектуальные системы. […] А что если законы выработки реакции на воздействие внешней среды у живой и неживой материи одни и те же?».


Більше цитат читайте у нашому матеріалі про справу Теслі.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus