Лілія Гриневич анонсувала сертифікацію українських учителів

гриневич_статки

В ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила про майбутню сертифікацію українських учителів. Мета нововведення – перевірити знання вчителями не лише шкільних предметів, а й методик викладання.

«Учитель нового покоління – це найбільший виклик реформи», – зазначила Лілія Гриневич, коментуючи інформацію щодо анонімного складання тестів ЗНО вчителями. До слова, за підсумками іспитів лише 18,1% зуміли продемонструвати високий рівень знань на 10-12 балів.

За словами міністра, навіть успішне складання тестів ЗНО педагогами не робить їх «вчителями нового покоління». Вони повинні не лише чудово знати свій предмет, а й володіти методиками викладання.

«Нам потрібно залучити до цієї професії талановитих людей. Якщо вчитель опущений по соціальній драбині на найнижчий щабель, звичайно, що в таку професію не прагнуть іти талановиті люди», – зазначила Лілія Гриневич.

Одним із кроків до виходу із такої ситуації міністр вважає цьогорічне підвищення зарплат педагогів на 50%. Окрім того, слід мотивувати студентів педагогічних вишів.

Наразі в Україні чекають на прийняття закону «Про освіту», який передбачить добровільну сертифікацію вчителів. «Має бути зовнішнє оцінювання вчителів за різними параметрами, у тому числі не тільки, як вони знають математику, біологію чи хімію, а й знання методик викладання. Тому що може бути вчитель, який є талановитим математиком, але він не вміє працювати з дітьми», – пояснила міністр.

Нагадаємо, раніше МОН анонсувало запровадження обов’язкового іспиту для іноземних студентів з мови навчання.

Фото: mon.gov.ua

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus