Аніматор: розваги як професія

аніматори

Думка про відпочинок та розваги – це та іскра, яка засідає в голові переважної більшості з нас і зігріває протягом усього робочого тижня. А є й така категорія людей, для яких розваги є професією та джерелом доходу. Як це і чи дійсно розважати так само легко, як розважатися, «Студвей» запитав у професійних аніматорів.

Дитячий аніматор – універсальний актор

Віолетта Єрьоміна вже два роки працює в організації «Веселі аніматори», проводить свята для дітей і знає точно, яким повинен бути дитячий аніматор.

«Ми проводимо Дні народження, випускні у садочках і молодших класах, різноманітні тематичні вечірки. Тобто повністю влаштовуємо програму: у яскравих костюмах, показуємо фокуси, малюємо аквагримом, робимо фігурки із кульок для діток. Зазвичай я працюю аніматором на виїзді: крім шкіл і садочків, їздимо у кафе, ресторани та навіть на природу», ─ ділиться Віолетта.

Погодьтеся, виглядає так, ніби нічого складного тут немає. Насправді ж дитячим аніматорам на святах доводиться виконувати універсальну роль: зробити так, щоб не лише діти отримували задоволення від події, а й дорослі не засумували. А крім веселощів і розваг треба подбати і про те, щоб ніхто з дітей нічого не втнув і простежити за всіма.

Де навчають аніматорству?

«Я не чула про спеціальні школи аніматорства. Так само навряд чи з цієї спеціальності видають дипломи. Хіба що у цирковому з якогось схожого напрямку. Два з половиною роки я займаюся в «Студії аніматорів Тімошка», яка й проводить навчання. Після цього за бажанням можна працювати. Інші аніматори з нашої студії – це люди абсолютно різні: від перекладачів до бухгалтерів. Єдине що, це дещо вікова професія, бо, наприклад, у сорок років важкувато працювати у костюмі дівчинки-чарівниці. Також ця робота дуже активна і доволі виснажлива фізично».

аніматори

Як працюють аніматори?

Дитячі святкування можуть влаштовувати в будь-який день і час, тому графік роботи в аніматорів ненормований, але, як стверджує сама Віолетта, досить вільний. «Відштовхуючись від свого особистого графіку, я можу домовитися з адміністратором, коли виїжджатиму на замовлення. До речі, саме тому таку роботу можна поєднувати, наприклад, із навчанням.

А щодо зарплати, то вона варіює. Різні компанії й організації працюють по-своєму. До того ж, існують різні домовленості аніматорів із керівниками. Хтось отримує гроші 50 на 50, а хтось  ─ 30 на 70. Причому, залежно від рівня майстерності і професійності актора, відсоток може бути як на користь  компанії, так і аніматора». Загалом одна година роботи «середнього» аніматора вартує від 100 до 250 гривень.

Терпіння, уважність, пунктуальність

Не кожен дорослий може знайти спільну мову з дітьми, тим паче, не кожен здатен розвеселити малечу. Тому для професії аніматора потрібно бути не лише веселим та вигадливим.

«Терпіння – це най-най-найголовніше, на мою думку. Діти бувають різні, а кожен захід ─ це їхнє свято. Вони хочуть побіситися, а ти повинен за будь-яких умов провести хорошу програму. Ще стриманість і зібраність дуже важливі для аніматорів. Треба завжди бути готовим до неочікуваних ситуацій. Важливе вміння швидко перелаштовуватися, охопити поглядом усіх, бо треба бути дуже уважним. По-перше, для того, щоб не випустити дитинку з поля зору, а по-друге, після великих довгих замовлень часто дуже важко зібрати увесь реквізит. Ну, і куди ж без пунктуальності: на замовлення доводиться завжди приїжджати трохи раніше, перевдягатися і готувати реквізити».

 аніматори

Простір для креативності

Що найбільше притягує людей для роботи аніматора на дитячих заходах, так це широкі можливості для розвитку та самовираження, впевнена Віолетта.

«Оскільки ти постійно працюєш з людьми, це розвиває твою комунікабельність, ти вчишся правильно, чітко говорити, про щось домовлятися. Важливе, звісно, і втілення в життя свого творчого потенціалу. Можна що завгодно придумати для дітей, створити сценарій, програму. Ти постійно маєш шанс внести щось своє. А також величезною перевагою є робота в команді. Це взагалі дуже класно, коли працюєш із тими, хто так само, як ти, любить свою роботу і щиро намагається внести щось від себе. До того ж, послуги дитячих аніматорів завжди затребувані.

Ми, звичайно, більше розважаємо діток, ніж навчаємо, але особисто я у кожній програмі намагаюся дати їм хоч якийсь урок. Наприклад, якщо гарно себе поводити, лише у такому випадку можна отримати подарунок або ще раз пограти у гру, яка сподобалася. Крім цього, намагаємося виховувати у малечі командний дух і повагу одне до одного».

Ризиків у цієї професії практично немає. Хіба що хтось зі знайомих може побачити тебе на вулиці в костюмі клоуна чи пірата. А взагалі робота дуже відповідальна. До того ж, варто пам’ятати, що це завжди свято дитини, а не аніматора.

Робота – це відпочинок, за який платять

Не лише діти хочуть, щоб їх розважали. Саме тому однією з найпопулярніших літніх професій у сфері послуг є аніматор. Особливо це поширено в готелях на різноманітних курортах за кордоном, де наші співвітчизники шукають не надто обтяжливого заробітку в поєднанні з відпочинком.

Про те, як воно: працювати аніматором в готелі за кордоном, нам розповів Андрій Сиротюк.

─ Ким є аніматор у готелі?

Це працівник готелю, завдання якого – зробити відпочинок людей цікавим і насиченим. Ми влаштовуємо змагання, організовуємо заняття спортом, танці та просто спілкуємося з гостями готелю. І все це з самого ранку і до пізньої ночі.

─ Яку зарплату зазвичай отримують аніматори

Особисто я працював аніматором в готелі в Туреччині Papillon belvil 5* та в Египті в готелі Tropitel sahl hasheesh 5*. Зі свого досвіду можу сказати, що зазвичай зарплата варіює від 400 до 700 долларів у тиждень. Але це суто за кордоном, бо ви ж розумієте, що без аніматорів не може обійтися жоден престижний готель. А в Україні така професія не затребувана, хоча саме українські працівники – одні з найкращих професіоналів у цій сфері.

аніматори

─ А де у нас навчають аніматорів чи це відбувається безпосередньо в готелі?

─ Спеціальна освіта аніматорам зовсім не потрібна. Все залежить від особистих якостей людини, її характеру, зовнішності, комплексів і принципів. Щоб розважати людей, не потрібно для цього якось навчатися. Моє навчання відбувалося методом проб і помилок.

- Якими особистими якостями має володіти хороший аніматор?

─ По-перше, це повна відсутність комплексів, вміння уникати конфліктів, комунікабельність,терплячість, життєрадісність і, звісно ж, артистичність. Словом, аніматор має бути душею будь-якої компанії. Фізична підготовка також важлива так само, як вміння грати в різні спортивні ігри. Але в цьому немає нічого складного. Єдине, що важливо, знати кілька іноземних мов, щоб спілкуватися з гостями готелю.

─ Чому ви вирішили стати аніматором?

─ Мені було цікаво спілкуватися з людьми різних національностей віросповідань, темпераментів і звичаїв. Робота аніматором в готелі дає покращення знання мов,нові знайомства, а відповідно ─ перспективи. До того ж, можна не хвилюватися про їжу та житло. Існує небагато професій з можливістю поєднати працю та відпочинок. А тут фактично робота – це і є відпочинок, за який отримуєш гроші.

─ Виглядає досить просто та вигідно, з якого боку не подивись. Невже все так гладко в цій роботі?

─ Звісно ж, не все. Ви працюєте під сонцем по 12─14 годин, відповідно сонячні удари та шкірні захворювання стають нормою. А якщо ви займаєтеся спортивними іграми, то доволі часто трапляються розтяжки і навіть переломи. Але позитивний момент у тому, що ми маємо страхування і можливість безкоштовного лікування.

 

Фото: зі сторінок Андрія й Віолетти у соцмережах, moduscafe.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus