План і ресурси для самостійного вивчення граматики

typewriter

Ти вивчаєш напам’ять правила англійської мови та робиш безліч вправ, але у розмові чи на письмі все одно трапляються помилки? Прагнеш зрозуміти, де і навіщо використовувати Present Perfect Continuous? Пропонуємо тобі шестиетапний план, який дозволить не просто теоретично зрозуміти будь яку граматичну тему, але й навчитися її правильно застосовувати на практиці.

Розпочни вивчення граматики з діагностики рівня володіння граматикою. Він може відрізнятися від твого загального рівня англійської. Рівнів граматики, так само як і рівнів володіння мовою, шість.


Вибери тему зі списку граматичних тем для твого рівня. Також у списку можна натиснути на кожну тему і пройти короткий тест саме по ній. Обравши тему, переходимо до її поетапного вивчення. Ми підібрали найбільш ефективні сайти та канали Youtube для усіх шести етапів. Кожен з ресурсів має внутрішній пошук, куди можна ввести назву теми, яку ти вивчаєш та знайти матеріали по ній.

1. КонтекстHollywood English
, Voscreen
, Learn with videos
2. Форма JJ English
3. ПравилаBritish Council, SandJ English
4. Письмові вправиEnglish Media Lab, Kids ESL games, ESL puzzles, British Council, ESL Games World
5. Усні вправиUnrwatv, Paloma Satrus
6. ПрактикаReal English, Madrid Teacher

Етап #1: Контекст

Для початку, ознайомся з часом або граматичною структурою в контексті. Ось три канали Youtube, де на прикладах з фільмів та серіалів демонструють використання часів і граматичних структур:

 1. Hollywood English
 2. Voscreen
 3. Learn with videos

Реклама

Етап #2: Форма

Кожен час або граматична структура має форму, яку потрібно запам’ятати. Приміром, Present Perfect формується за рахунок have/has та past participle. Опанування форми – це суто технічне завдання, яке вимагає повторення, але його можна зробити цікавішим за допомогою музики. Для цього можна використовувати канал Youtube JJ English.

Етап #3: Правила

Коли настав час розібратися у правилах, то потрібно мати ефективні матеріали, що пояснюють теорію. Є два канали, які не тільки добре, але й цікаво пояснять будь-яку граматичну тему:

 1. British Council
 2. SandJ English

Етап #4: Письмове відпрацювання


Після теорії переходимо до практики та опрацьовуємо тему письмово. Найкраще це робити онлайн, щоб комп’ютер миттєво перевіряв відповіді та вказував на помилки.

На жаль, більшість онлайн-вправ виглядають доволі нудно. Але ми підібрали для тебе сайти, де можна відпрацювати будь-яку граматичну тему у цікавій ігровій формі. Головне – спробувати виконати якомога більше вправ.

 1. English Media Lab
 2. Kids ESL games
 3. ESL puzzles
 4. British Council
 5. ESL Games World

Снимок экрана (18366)

Етап #5: Усне відпрацювання


Тепер – ускладнюємо задачу і виконуємо вправи усно. Це ти зможеш зробити за допомоги відео-вправ на каналах:

 1. Unrwatv
 2. Paloma Satrus

Етап #6: Використання

Коли тему опановано, важливо зрозуміти, в яких життєвих ситуаціях ти будеш її використовувати. У цьому тобі стануть у нагоді два Youtube канали. Обидва показують приклади, як під час інтерв’ю чи бесіди використати ту чи іншу граматичну структуру або час.

 1. Real English
 2. Madrid Teacher


Кожне відео варто продивитися двічі. Під час першого перегляду – уважно прослухай запитання та зверни увагу на те, як люди використовують граматичну конструкцію у відповіді. Під час другого перегляду – став відео на паузу та відповідай на запитання самостійно.

До речі, пройти етапи «усне відпрацювання» та «використання» варто навіть з тих тем, які ти вже знаєш. Це допоможе переконатися, що ти зможеш використовувати цю граматичну структуру або час не тільки на письмі, але й в розмові.

*Цей текст є частиною спеціальної рубрики Studway про вивчення англійської. У ній ми розповідаємо про всі основні навички володіння мовою: аудіювання, письмо, граматику, словниковий запас, вимову та інші.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus