7 міфів про вивчення англійської мови

man4

Існує величезна кількість відмовок, які заважають учити англійську мову: «немає хисту до мов», «треба в дитинстві було починати», «та це потрібно в Англію чи Америку їхати…» та купа інших. Насправді це лише міфи, які ми вирішили розвінчати.

circle

Христина Шабо, викладач англійської,
сертифікований Кембриджським університетом.

Міф 1: Для вивчення мови необхідні особливі здібності та високий рівень IQ

У таких країнах як Швеція і Нідерланди іноземною мовою володіє більшість населення. Невже там всі без винятку народилися зі здібностями до мов? Звичайно ж ні! Більш того, англійською володіють практично всі спортсмени міжнародного рівня і продавці сувенірів, але далеко не всі академіки. Все тому, що під час вивчення мови першочергову роль грають мотивація, можливість для практики, вкладений час і зусилля, а також вибір ефективного методу навчання.

Реклама

Міф 2: Діти краще вивчають мову, ніж дорослі

Існують дослідження, які стверджують, що діти швидше і легше за дорослих вивчають мови. Проте не тому, що вони більш здібні – просто діти по-іншому підходять до вивчення мови. На відміну від дорослих, вони «поглинають» іноземну мову, не надто замислюючись над правилами і логікою. Вони менше бояться говорити і помилятися, і це є однією з причин, чому вивчення мови дається їм легше.

З іншого боку, вчені виявили, що завдяки дисциплінованості та систематичному підходу дорослі насправді швидше прогресують в опануванні мови. Вони здатні зрозуміти і використовувати складні граматичні структури, вивчити більшу кількість нових слів і швидше пройти певну тему. Тому знову ж таки, ключовими факторами при вивченні мови є мотивація, можливість для практики, вкладений час і зусилля, а також вибір ефективного методу навчання.

робочий процес

Міф 3: Проживання в іноземній країні гарантує вивчення мови

Так вважають багато людей, проте – подекуди емігрантів в Америці не володіють англійською мовою досконало навіть після 20 років життя там. Багато хто з них продовжує говорити з сильним акцентом і десятиліттями робить ті самі помилки – наприклад, “He help you?” замість “Did he help you?” або “I call you” замість “I will call you”.

Причина в тому, що іммігранти за межами повсякденного спілкування часто не докладають зусиль для покращення своїх знань. Вони не відчувають у цьому потреби і їхнього рівня англійської цілком вистачає на побутовому рівні. Цей приклад свідчить про те, що для багатьох стає неочікуваним відкриттям: проживання в іноземній країні не означає, що ти автоматично опануєш мову на високому рівні й матимеш хорошу граматику, вимову або великий словниковий запас поза межами необхідного у побуті.

Також важливо пам’ятати, що носії мови, з якими ти спілкуватимешся, зазвичай не будуть виправляти твої помилки з ввічливості. Тому навіть проживаючи в іноземній країні, потрібно продовжувати приділяти увагу її вивченню.

Основні переваги у вивченні мови в іншій країні у тому, що там більше можливостей для практики і там є мовне середовище. Проте зараз, маючи достатню мотивацію і доступ до інтернету, ти можеш створити ці можливості й у себе вдома.

Міф 4: Відвідування мовних курсів достатньо для вивчення мови

Опанування граматики, вимови, словникового запасу , а також навичок аудіювання та читання вимагає значного часу, повторювань та практики, що просто неможливо у класі. Крім того, різні учні проходять матеріал з різною швидкістю та потребують різну кількість практики. Тому, якщо ти вивчаєш англійську мову в групі, радимо доповнити своє навчання сучасними технологіями. Комп’ютер – терплячий і безкоштовний репетитор, доступний у будь-який час.

studying

Міф 5: Підручника достатньо для вивчення мови

Будь-який підручник з General English містить кількість матеріалу, достатню для лише для ознайомлення з конкретною темою. Для того щоб дійсно вивчити і відпрацювати різні аспекти мови, потрібно для кожного з них окремо підбирати ресурси і деякі з них набагато ефективніші для вивчення, ніж підручники. Наприклад, вправу з граматики краще робити онлайн, аніж в зошити, оскільки сайт автоматично її перевірить і вкаже на помилки. Нові слова набагато швидше і зручніше вчити за допомогою мобільних програм, а лектор з Youtube зазвичай пояснить тему з граматики зрозуміліше і цікавіше, аніж параграф у підручнику.

Міф 6: Найкращий спосіб вчити іноземну мову – просто говорити

Насправді ми вчимо мову за рахунок читання та слухання. Саме так ми отримуємо нові слова та граматичні структури. Натомість, через розмову та письмо ми мову практикуємо і використовуємо. Тому для того, щоб добре і правильно розмовляти та писати, потрібно спочатку багато читати і слухати.

Міф 7: Помилки (не)можна робити

Насправді все залежить від ситуації. В ситуації, де ви використовуєте мову, наприклад під час розмови з іноземцем, головною є передача інформації. Тому краще розмовляти з помилками, аніж заставити співрозмовника декілька хвилин чекати, поки ви правильно побудуєте речення і підглянете в словнику точний переклад слова. А от в ситуації, де ви працюєте над мовою, наприклад під час уроку, слід в першу чергу думати, як сказати речення правильно, адже помилки дуже легко закріпляються і запам’ятовуються.

Втім, це не повний перелік хибних уявлень про вивчення мови, які можна перелічити. Але ми впевнені: якщо у тебе є достатня мотивація для вивчення англійської, жоден міф і стереотип не стане на заваді!

*Цей текст є частиною спеціальної рубрики Studway про вивчення англійської. У ній ми розповідаємо про всі основні навички володіння мовою: аудіювання, письмо, граматику, словниковий запас, вимову та інші.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus