Канікули в Амстердамі

amsterdam

Нідерланди – країна смачної їжі, цікавого кавового шопінгу та велосипедистів. Протягом багатьох років ця країна здавалася мені дуже далекою і маловідомою. Проте одного дня доля зробила мені подарунок – і я кардинально змінила ставлення до цієї «непримітної» країни.

Загальна площа Нідерландів не вразить нікого, адже країна займає лише 132-ге місце у світовому переліку. У розпорядженні Нідерландців – 41 тис км², але у вашому серці знайдеться значно більше місця для батьківщини Вінсента ван Гога та Анни Франк. Якщо ви відкриєте одне її місто, то вам відразу схочеться пізнати ще одне.

Мої ознайомчі мандри Нідерландами розпочалися із Амстердама. Надзвичайно хотіла проплисти каналами, на власні очі побачити вулицю «Червоних ліхтарів» та скуштувати справжнього сиру. Тому вибір і впав на місто, в якому не існує жодних заборон.

Тут панує абсолютно казкова атмосфера. Амстердам – поєднання старовинних європейських традицій із сучасними технологіями та прогресивними людьми. У цьому місті не соромляться бути справжніми. Кожний мешканець унікальний, незвичний і дуже щирий.

amsterdam2Нідерландці люблять та вміють частувати своїх гостей. В Амстердамі вас обов`язково пригостять смачним сиром, наллють вина, а із собою загорнуть запашних «голландських» вафель. У місті ароматно не лише від величезної кількості тюльпанів. Коли вперше потрапляєш до столиці Нідерландів, одразу відчуваєш різкий та незвичний запах, який переважає у повітрі. Недосвідченого мандрівника із легкістю можуть заманити до так званих coffeeshop-ів. На перший погляд, це звичайна кав’ярня, в якій можна випити кави. Але коли до твоїх рук потрапляє меню, стає зрозуміло, що каву тут не пропонуватимуть. Амстердам дійсно не має обмежень, тому будьте обережні. І в пошуках нового та незвичного пам’ятайте про вплив наркотиків на свідомість людини.

Обов’язково скуштуйте ще одну національну страву нідерландців – оселедець. Тут його продають скрізь. Це своєрідний фаст-фуд, адже його подають на булочці із спеціями та додають велику порцію цибулі. Зазвичай мені така їжа не смакує, але відвідати Амстердам і не з’їсти оселедця – означає, що ти там не був. Кожну другу суботу червня в Нідерландах відзначають свято оселедця, відразу ж після того як у порт доставляють першого оселедця нового улову. Люди збираються на свято, щоб поїсти цю рибу і розважитись.

Якщо матимете час, зазирніть до музею Вінсента ван Гога. Просторі зали, неймовірна сучасна архітектура та мистецтво на кожному кроці не залишать вас байдужими. Квиток коштує приблизно 600 гривень, але це гроші, які не потрібно шкодувати. Вас може зацікавити біографія цього митця, а роботи ван Гога назавжди залишаться у пам’яті.

amsterdam3Амстердам дає можливість поринути в історію Другої світової війни. Будинок Анни Франк відкритий для усіх охочих. Це не просто музей з експонатами, які припали пилюкою. У ньому відчуваються весь трагізм та біль, які охопили людей під час війни. В Україні видавництво Vivat у 2017 році видало перекладений «Щоденник Анни Франк», тому якщо не маєте можливості відвідати Амстердам – прочитайте книгу. Вона подарує шматочок цього міста вашій душі.

1500 мостів і близько 90 островів забезпечили місту звання «Північної Венеції». Кожний гість Амстердама просто зобов’язаний проїхатись каналами міста на катері. На такій прогулянці вам розкажуть про історію заснування міста, кількість мостів та цікаві факти із життя нідерландців. Ви зустрінете на катері не лише туристів, а й містян, які насолоджуються красою столиці.

Нідерланди – країна, яку я обов’язково відвідаю вдруге. У ній кожна людина може відчути себе дійсно щасливою та вільною. Мене вразив та надихнув Амстердам, він сповнив енергією і вивільнив від усіх страхів. Але навзамін за мою теперішню безстрашність він забрав частину мене та заховав до своїх золотих скарбів.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus