Алергізація населення: причини і методи боротьби

алергізація_населення_2

Прогресування захворюваності бронхіальною астмою залишається актуальною проблемою як в Україні, так і за кордоном. Попри застосування сучасних методів та технологій діагностики та лікування хвороби, з кожним роком поширеність алергічних патологій зростає. Напередодні Дня боротьби з астмою і алергією лікар-алерголог Павло Гришило розповів про алергічні захворювання та принципи їх лікування.

Які причини такого прогресу хвороб?

─ Усе, що пов’язане зі здоров’ям, підпадає під певні ризики. Тут цілий комплекс причин, починаючи від екології мегаполісів і закінчуючи стресами. Хвороби респіраторної системи, вірусні і бактеріальні навантаження, зниження імунітету і порушення захисних функцій організму, а передусім генетика, бо схильність до захворювання реалізується протягом життя. Також неякісні продукти харчування, харчові домішки, барвники, якість води тощо. Усі ці фактори спричиняють тиск на організм і викликають алергізацію населення. Один організм більш стійкий, готовий витримувати навантаження, інший потребує постійного контролю, підготовки, відповідно люди займаються оздоровленням, дотримуються здорового способу життя, вчасно роблять щеплення.

Який рівень алергізованого населення? Розкажіть про статистичні показники в нашій державі.

Це глобальна проблема всього людства. Попри всі старання, кількість пацієнтів з року в рік збільшується як у всьому світі, так і в Україні. Від 15 до 20% населення має алергічні захворювання, а на бронхіальну астму хворіє 3─5% пацієнтів, серед яких і діти, і дорослі. Це статистичні дані відповідно до звернень людей. Ця цифра доволі драматична, але лікарі не опускають рук у боротьбі з хворобою.

Як убезпечитися від цієї хвороби й уповільнити процес її розвитку у разі виявлення симптомів?

─ Хронічне запалення перемагають відповідні препарати, які впливають на слизову оболонку дихальних шляхів. За допомогою різноманітних аерозолів, систематичного прийому необхідних препаратів можна покращити якість свого життя і вберегтися від нападів дихавиці. Розвиваються технології і знання щодо лікування хронічного запалення. Ми займаємося зниженням алергізації шляхом проведення відповідної імунотерапії.

Чи відповідають принципи та методи діагностики лікування астми в Україні закордонному рівню?

─ Принципи ідентичні, усі прогресивні світові технології ми маємо можливість застосовувати у своїй практиці, наші лікарі добре поінформовані щодо лікування і діагностики. Діагностика доволі проста. Потрібно дослідити функції зовнішнього дихання і визначити патології бронхіальної прохідності. Це дає змогу контролювати та стежити за динамікою хвороби.

Фото: 85086magazine.

 

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus