Think globally, act globally

 айсек

Для декого – мовна практика, нетворкінг і подорожі, для інших – важливий пункт у резюме і стажування у міжнародній компанії. Це пропонує організації AIESEC. Її випускниками є успішні люди у сфері бізнесу, маркетингу, IT-технологій, шоу-бізнесу. Про досвід участі у програмі, її переваги та недоліки «Студвей» запитав не тільки у студентів, а й представників керівництва українського представництва AIESEC. Що з цього вийшло – читайте далі.

 обличчя-земля


ТетянаЛандишева, національний віце-президент з маркетингу в AIESEC Україні:

«AIESEC ─ це міжнародна молодіжна неполітична неприбуткова організація, метою якої є розвиток особистих якостей і професійних навичок через участь у міжнародних програмах стажувань і залучення в організацію проектів. Ми існуємо з 1948 року та зараз маємо представництва уже в 124 країнах. Українське представництво засноване у 1994 році. Членами організації є студенти та випускники (від 18 до 28 років).

Важливим є те, що члени організації працюють на волонтерській основі. AIESEC пропонує чотири програми. Одна з них – це міжнародна програма стажувань Global Citizen. Програма триває 6─8 тижнів. Студент чи випускник їде в іншу країну (це в основному Індія, Китай, Туреччина, Польща, Шрі-Ланка) і працює у соціальному проекті разом зі стажерами з різних країн. Проекти спрямовані на одну з соціальних проблем, актуальних для локальної громади: освіта, культура, екологія, соціальне підприємництво, ─ та полягають у проведенні тренінгів у школах, дитячих будинках або роботі в інших НГО. Також учасник програми фактично виступає амбасадором України, оскільки він представляє Україну та її культуру для жителів іншої країни на спеціальних заходах.

Міжнародна програма стажувань Global Talent. Ця програма спрямована на те, щоб українські студенти та випускники отримали досвід роботи у компаніях закордоном. Українці переважно їдуть на стажування у сферах маркетингу, продажу, викладання, готельно-ресторанного бізнесу та ІТ.

Team Member – програма досвіду роботи у команді. У цій програмі члени організації виступають організаторами проектів, наприклад соціального проекту для школярів у своєму місті з залученням іноземних волонтерів.

Team Leader – програма досвіду управління командою. На цьому етапі член організації має власну команду та відповідальний за проведення свого проекту. На цій програмі можна навчитися делегуванню, плануванню, мотивації команди, кризового менеджменту та відповідальності. У мене цей досвід – один з найкращих та найбільш повчальних. Хіба в будь-який інших умовах мені б довелося о 7 ранку шукати транспорт, щоб перевезти 140 учасників конференції вже о 9-ій годині?:) Думаю, ні, і щиро вдячна за усі ті кризові моменти, які дали проявити себе.

Якщо говорити про недоліки, то це в першу чергу суб’єктивний фактор та залежність від зовнішніх умов. Ми не є професійною туристичною агенцією чи просто компанією та не отримуємо заробітну плату за свою роботу. Тому іноді ми можемо просто «тупити» (як, насправді, і кожна компанія). Наприклад, не зустріти в аеропорту по прибутті на стажування чи змінити заклад, в якому буде проходити стажування, уже під час перебування в іншій країні. Проте для учасників програм в цьому і є challenge досвіду, а інакше це була би просто туристична поїздка. Тобто усе залежить від сприйняття: ти бачиш можливості, чи виправдання для себе.

Не зважаючи на такі недоліки, я особисто раджу кожній молодій людині спробувати досвід AIESEC. По-перше, ти можеш спробувати себе у нових сферах на практиці. Мені дуже подобається вираз: «Кожного дня ставай кращою версією себе». AIESEC створює платформу для розвитку, перемог та поразок, які дадуть тобі цінні уроки для дорослого життя.

Наприклад, я ніколи не могла подумати, що я, людина з математичним складом розуму, буду працювати у сфері маркетингу і стану фактично центром креативу в організації на рівні країни.

По-друге, це змога виділити себе серед інших студентів для роботодавців, так як більшість міжнародних компаній цінують досвід, який ми надаємо, та є нашими партнерами. І по-третє, ти отримуєш величезне коло нових знайомств з однолітками з усього світу, які прагнуть до розвитку, розділяють твої цінності та бачення світу.»

 айсек


Реклама

Владислав Лук’яненко, Національний університет «Львівська політехніка»:

«Усе почалось з того, що я вивчав англійську з 3-х років, і волонтери з AIESEC, які відвідували мою школу з проектом «Світ без кордонів» були моєю першою змогою поспілкуватись англійською наживо з людьми, які не знають ні української, ні російської мови. Я спілкувався з іноземцями з AIESEC, потоваришував з багатьма із них.

Більшість із них була з Індонезії. Тому країною, яку я обрав для програми обміну, стала саме вона. Стажування проходило у місті Бандунг 54 дні. Я там викладав англійську. Спершу планувалося, що викладатиму російську, але там не знайшлася достатня кількість охочих, тож викладав англійську разом з дівчинкою з Росії.

У нас було три заняття на тиждень, кожне з яких мало б тривати дві години, та вони в нас виходили довшими, і студентам це подобалось, вони залюбки сиділи на годину довше з нами.

Я жив у приймаючій мусульманській сім’ї. Це було досить цікаво, адже мій приїзд співпав з рамаданом – мусульманським суворим постом. Згідно з ним, допоки світить сонце, не можна ні їсти, ні пити. Я теж намагався дотримуватися цієї традиції, та, звичайно, одразу то було важко. Тому на тиждень один-два дні халявив.

У тій сім’ї мені виділили окрему кімнату, були хороші умови проживання. Відповідно, я снідав та вечеряв із сім’єю. А зі своїм host-братом ввечері ходив в місто, спілкувався з його друзями. Загалом, я дуже задоволений сім’єю, в якій проживав.

Коли я був на стажуванні, одночасно зі мною перебувало 120 волонтерів із різних країн та різних проектів AIESEC. Та, на жаль, я мав змогу спілкуватися тільки з дівчинкою з Росії та з дівчинкою з Кореї, оскільки вони були зі мною в проекті. Це, мабуть, тому, що у тому місті велика філія AIESEC і важко було скомунікувати усіх. Це такий негатив, з яким я зіштовхнувся. Хоча і негативом назвати не можна, адже задоволення отримав неймовірне в процесі стажування.»

айсек


Ярослава Лозовецька, Сумський державний університет:

«Я дізналася про AIESEC восени 2011 року, я навчалася на третьому курсі університету в той час. Тоді AIESEC лише розпочинав свою роботу в Сумах.

Мене зацікавив незвичний формат роботи організації та міжнародної програми стажувань. Я приєдналася і влітку 2012 року стала учасником програми стажувань. Обрала Єгипет, Каїр. У мене був чудовий соціальний проект із роботи з дітьми в приватному дитячому садочку. Це було дійсно чудове місце для розвитку дітей.

Разом зі мною у проекті брали участь стажери з Колумбії, Бразилії, Китаю. Загалом за весь час мого перебування в Каїрі я потоваришувала з представниками більше 30 країн.

Це був незабутній досвід. Для мене це було вперше ─ жити так довго без батьків, тому я вже зрозуміла, як це ─ бути самостійною. До того ж, працювати з дітьми віком від 4 до 8 років дуже цікаво, хоча не можу сказати, що це легко. Але це дало мені змогу розвинути лідерські навички.

Звичайно, що перебування у чужій країні є маленьким стресом, навіть якщо все чудово організовано. Тому, окрім лідерських якостей, я розвинула навички управління часом і стресом. У повсякденному житті та в навчанні мені це дуже допомагає.

Я згадую час в Єгипті як один із найкращих періодів мого життя, який подарував мені чудових друзів по всьому світу, а також дав великий поштовх для саморозвитку. Зараз, коли я вже майже випускниця університету, я ще більше розумію, як такий досвід програми стажувань є ще й корисним для мого професійного життя.»

айсек


Олександр Чуб, Донецький національний технічний університет:

«Я познакомился с организациейAIESEC по чистой случайности.

Мне предложили стать принимающей семьей для одного из стажеров проекта, в котором учили детей в летних школах английскому языку и знакомили их со своей культурой . После того, как буквально через неделю я смог общаться на английском, разрушил языковой барьер, я познакомился со всеми стажерами и начал просто активно общаться с людьми, которые так или иначе были причастны к организации или просто были вовлечены в ее деятельность.

После всего этого я понял, сколько возможностей есть на самом деле вокруг. Ведь мои ровесники организовуют сложные проекты, значит, и я могу. При первой же волне набора я прошел все этапы и выбрал себе первый проект. Этим проектом был «Children Path», где стажеры должны были работать с детками в детских домах и с детками с различными физическими отклонениями.

Было множество подготовительных этапов, начиная от поисков людей, готовых принять у себя стажера и тем самым стать участником программы «Host Family», и заканчивая поисками детских домов.

Когда я выполнял различные функции в этом проекте, я не видел реальной пользы от своих действий и от проекта в целом. Однако, когда приехали стажеры и я вместе с ними посетил детские дома и центр для деток с физическими отклонениями, я реально увидел, что абсолютно все, что мы делали, мы делали не зря.

После этого у меня появилось еще больше друзей с разных стран мира, поэтому я всегда мог практиковать свой как разговорный, так и письменный английский без каких-либо проблем. И когда я понял, что у меня не возникает трудностей при общении на английском, я был готов наконец воплотить в жизнь свою мечту. С того момента я стал участником международной программы социальных стажировок. Так как в самой организации я занимаюсь направлением маркетинга.

Я нашел себе проект, в котором 60 стажеров с разных стран мира будут заниматься разработкой бренда компаний, организаций с нуля, придумывая маркетинг-стратегию, создавая логотип, выходя на целевую аудиторию и ища способы влиять на эту аудиторию. То есть, сейчас не только прекрасно провести время в другой стране, найти новых друзей, но и получить опыт, который, я уверен, не останется незамеченным будущим работодателем.

Через месяц я поеду в Румынию. Там буду заниматься этим проектом.

По поводу негатива, то в этом аспекте все должны понимать, что, в первую очередь, мы студенческая и волонтерская организация.Поэтому могут возникать проблемы, связанные лишь с человеческим фактором. Мы ведь не профессионалы. Однако мы и делаем на этом акцент. Ведь где, как ни в нашей организации можно получить опыт общения с ведущими компаниями не только отдельно взятого города, так и страны в целом.

Организация является базой, на которой студенты могут развивать свои сильные и слабые стороны, что в будущем им поможет при устройстве на работу. Нас всегда поддерживают люди, которые являются выпускниками организации. Как с образовательной стороны, так и с «финансовой», предоставляя нам различные плакаты, листовки и т. д.»


Аліна Малик, Донецький національний університет:

«Про AIESEC я почула з першого курсу і, коли мені виповнилося 18, вирішила поїхати на стажування, бо хотіла розвиватися й отримувати міжнародний досвід. Знаю, що усякий досвід буде потім дуже корисним.

Обрала Болгарію і не помилилася – це був найкращий місяць у моєму житті. Я зустріла людей з 20 різних країн світу, багато подорожувала, та, що також важливо, ─ відчувала, що дійсно роблю позитивний вклад для суспільства, працюючи з дітками у дитячому садочку. Не все, звичайно, було ідеально, зустрічала деякі проблеми, але розцінювала їх, як такі собі випробування, те, що загартовує мене і робить сильнішою (від 8-годинного очікування в турецькому аеропорті ВНОЧІ до пошуку житла в іншому місті під час подорожі в день приїзду).

Багато чого змінилося у моєму житті після цього, я стала інакше мислити. Після стажування мені запропонували стати членом організації в Донецьку без відбору й інтерв’ю. Я довго думала і сумнівалася, чи готова витрачати свій час, але коли прийшла, то вже не змогла піти.

Я вже майже рік в організації, працювала у різних соціальних проектах, спробувала кілька лідерських позицій, але кожний раз відкриваю щось нове для себе. Для членів організації є дуже багато можливостей, наприклад, національні та міжнародні конференції тощо.

Але найголовніше – це нетворкінг, тобто люди – вони щирі, відкриті, цікаві, від людей тут заряджаєшся мотивацією щось робити, щось змінювати у собі, бо як ми кажемо: «Think globally, act locally!»

Фото: Kaleidoskopio, Aiesec, Proxy10.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus