Так, вони на коні: три історії професійного успіху

agro

Яка інвестиція гарантує стовідсотковий прибуток, у кого і навіщо брати «кредит довіри», що є найкращим тригером кар’єрного зростання? Професійними інсайдами поділилися успішні керівники українських компаній групи «Агропросперіс», що стала спеціальним партнером новітньої магістерської програми «Агрокебети».

Щоб бути тим/тією самим(-ою) сином/донькою маминої подруги, в наш час недостатньо закінчити університет із червоним дипломом. Треба будувати успішну кар’єру, сортувати сміття, подорожувати Європою, вирощувати дерева на даху і танцювати брейкданс (жартую).

Професійного успіху досягнути може кожен (бо хто сказав, що «української мрії» не існує?). З компанією «Агропросперіс» та освітньою програмою «Агрокебети» розповідаємо історії трьох працівників, які пройшли шлях від випускників університетів до керівників підприємств, а також ділимося корисними порадами, які допоможуть амбітним лідерам та лідеркам у будь-якій сфері.

«Найкраща інвестиція – інтелектуальна», Володимир Геновський

Щоб з інженера-механіка стати керівником великої компанії, Володимиру знадобилися досвід, стійкість і команда, з якою він почав працювати практично з нуля. Вдалі інвестиції часу, знань і зусиль дали «кар’єрний прибуток»: завдяки Володимиру в Україні стартував проєкт із запровадження органічного виробництва. Він також очолив новостворену компанію, яка під його керівництвом почала давати високий фінансовий результат.

volodymyrПрофесійні «нагадування» для майбутніх керівників та підприємців від Володимира:

 • Ділити роботу в компанії не за посадами, а за вміннями.
 • Бути інвесторами. І це стосується не лише коштів, адже найкращі інвестиції – інтелектуальні, у власний розвиток.
 • Завоювати «кредит довіри»: якщо твоя робота дає високий фінансовий результат, то ти завжди можеш розраховувати на підтримку компанії, роботодавця.
 • Характеристиками хорошого бізнесу є правильне планування фінансової діяльності та грамотний підхід до вибору техніки.
 • Навчання персоналу – запорука успіху. Наприклад, у нашій компанії для працівників проводять тренінги з управлінської діяльності, психології, мотивації команди.

Робити інтелектуальні інвестиції варто не лише в бізнес, а й у себе. Якісна освіта й практичні навички – це must-have для кожного підприємця. «Пройти практику в успішних агрохолдингах України, щоб максимально зануритися в майбутню професію та випробувати себе, – ось що вирізняє фахівців-лідерів своєї справи», – розповідає Анатолій Циркун, керівник освітньої програми «Агрокебети». Програма пропонує студентам інвестувати у своє майбутнє не лише теоретичні знання, а й практичний досвід.

«Люди – це і є компанія», Василь Смолій

Коли Василь обирав професію, мало хто розумів його вибір. Проте він з відзнакою закінчив університет, пройшов практику в Швейцарії і зараз очолює агрокомпанію в складі групи «Агропросперіс», що входить до трійки лідерів серед виробників та експортерів агропродукції в Україні.

vasil

Коли влаштовувався на роботу, Василь брав до уваги декілька аспектів:

 • технічна забезпеченість компанії;
 • вмотивована і впевнена в завтрашньому дні команда, оскільки лише сильні фахівці можуть дати хороший результат;
 • відкрита, чесна, справедлива та офіційна структура бізнесу;
 • участь у прибутку, адже це дає бажання працювати ще краще;
 • фінансова стабільність, гнучкість у рішеннях, допомога від холдингу чи головного офісу.

«Взаємодія команди допомагає швидко знайти оптимальне рішення», Роман Андрейків

romanКоли Роман став генеральним директором новозбудованого підприємства, перед ним було два завдання: забезпечити високу ефективність роботи й окупність інвестицій. Завдяки злагодженим зусиллям команди і плану модернізації підприємство змогло окупити себе за один рік.

Як забезпечувати високу ефективність роботи – поради з досвіду Романа:

 • Моїй команді допомогли чітка організація виробничих процесів і злагоджена робота колективу.
 • Для розширення можливостей підприємства ми створили план модернізації, який передбачав підвищення продуктивності й технічні вдосконалення.
 • Перед початком роботи ми сформували й зафіксували домовленості, яких повинні дотримуватися працівники. Це дозволило швидко рухатися вперед, зосередитися на справі й працювати на визначену ціль.
 • Ефективній роботі сприяють тренінги, обмін досвідом і допомога всередині команди – саме взаємодія допомагає швидше знайти оптимальне рішення.

В майбутньому (яке, мабуть, уже почалося) освоїти будь-яку професію допоможе новий підхід до навчання (один американський професор дав йому назву «humanics»). До нього входять три навички: технічна – розуміти, як працюють машини; інформаційна – вміти керувати даними; людська – усвідомлювати, що робить людину унікальною навіть у «машинну добу».

Щоб стати успішним підприємцем, стартапером чи працівником, потрібно відповідати кожному з цих критеріїв. З’являються інноваційні освітні програми, які навчають фахівців нового покоління, керуючись вимогами сучасного ринку. Однак це ще не все. Як доводить досвід наших героїв, справжнього лідера визначає хороша команда, несподівані рішення і бажання інвестувати у свою справу кошти, час та знання.

Окрім компанії «Агропросперіс», проєкт «Агрокебети» також підтримали такі провідні аграрні компанії: «Corteva Agriscience», «МХП», «New Holland», «IMMER Group», ІМК, «Bayer», «Cygnet», «Галс Агро», «Kernel», «LNZ Group», «Агрейн», «Лімагрейн Україна», «HORSCH», «Agrohub», «SmartFarming».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus