Адміністрація НПУ не дозволила провести «День першокурсника» у стінах вишу

21314401_1364442167003040_7149919802072386544_n

Адміністрація Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова не дала провести «День першокурсинка» в університеті. Проте попри перешкоджання адміністрації захід все таки відбувся.

Ірина Сокур, голова студентської ради НПУ імені Драгоманова розповіла «Студвею»: «У минулому році ми провели масштабну подію – «Ніч Першокурсника». З одного боку, це було дуже круто, і у цьому році перед нами була висока планка. З іншого боку – після такого нам не дали проводити захід в університеті у цьому році. Тоді центральний корпус університету був наш на всю ніч. Там був лекторій про університет і студентське життя, а також ігри, кіно, екскурсії, дискотека». Цьогоріч задум включав у себе більше громадської освіти, саморозвитку та можливостей для студентів. Захід мав відбутися вдень – з 15:00 до 18:00. Але організатори отримали відмову від адміністрації вишу».

21432797_1364441190336471_7043920296265139753_n

Ірина Сокур згадує: «Іще посеред літа була попередня згода, жодної претензії нам не висунули. У кінці серпня ректор казав, що не дасть ходу жодній нашій ініціативі, однак офіційно відмовити на заяву про проведення заходу не наважився, тому приготування продовжувались».

До вересня органзітори уже домовились з багатьма громадськими організаціями: ВУМ, РПР, Let’s do it! Ukrain, знайшли спонсорів та крутих спікерів на лекторій, просували захід у соціальних мережах. «За три дні до заходу адміністрація університету в особі проректора з навчально-виховної роботи Вєтрова І. Г. та Новіцької Т. В. провели зустріч зі “студактивом” університету, згадує Ірина Сокур. Так вони називають кількох студентів, які не мають жодного відношення до Органів студентського самоврядування, і представників Студради з пари факультетів, які піддаються тиску з боку адміністрації. На зустрічі обговорювали виступ проти проведення заходу для першокурсників. Під тиском представники Студрад факультетів підписали рапорти проти заходу. Хоча без зборів Студентської ради та студентів факультету будь-які документи, підписані головами, не мають жодної сили. Про зустріч дізналась Студрада, і прямо з її зборів на бесіду з адміністрацією вийшло близько чотирьох десятків студентів».

Серед цих студентів була значна частина першокурсників. Там їм вперше висунули претензії з приводу проведення заходу. Адміністрація університету боялась, що на заході буде алкоголь, наркотики, зброя і безлад. Будь-які запевнення щодо принципово іншого концепту заходу не мали жодного ефекту на представників адміністрації.

«За їхніми словами, центральний корпус університету не пристосований для таких заходів. Нагадаємо, минулого року студенти отримали у своє розпорядження будівлю на цілу ніч, і тоді це все ж не викликало заперечень. На наступний день ми отримали офіційну відмову», – розповідає Ірина Сокур.

21369600_1364129397034317_1650437119353264626_n

Організатори вирішили проводити зустріч у публічному просторі університету: лекторій вирішили провести прямо у внутрішньому дворику, ігрову зону розташували у коридорі, простір для знайомств знайшли у бібліотеці.

Світлана Пустова, випускниця НПУ імені Драгоманова, активістка, розповідає: «За 10 хвилин до закінчення заходу я побачила, як одна пані отримала кілька пакунків від якоїсь особи. Один з них був прозорим. Було видно, що в пакеті вино. Ми намагалися її зупинити, сказали, що алкогольні напої проносити в університет заборонено,але вона не реагувала. Охорона на вході її не затримала. Ми знімали все на відео. Вона почала грубо висловлюватися, що ми «дєтки», ми «ніхто в цьому університеті». Ця пані пішла в туалет, почала порпатися в своїх пакетах, покликала підійти до неї і почала мене душити, бити, нецензурно висловлюватися та погрожувати розправою. На крики збіглися мої друзі, звільнили мене від цього жаху. Проте вона почала бити їх і всіх, хто попадався на шляху (десь 5 осіб). Ми викликали поліцію, а ця пані подзвонила проректору Вєтрову та охороні університету І вони почали розповідати, яка вона прекрасна аспірантка цього університету. Ми уже з’ясували її особу – це Наталя Сімакова, справді аспірантка НПУ, а також – помічниця нардепа Креміня».

Ірина Сокур згадує: «У день проведення заходу о 17:50 сталася бійка з жінкою, яка називала себе представником МОН. Пізніше з’ясувалось, що вона є аспіранткою нашого університету. Все почалось, коли жінка пронесла в університет алкоголь. Охорона університету не реагувала. Подумавши, що готується провокація, одна з наших гостей почала знімати відео. У відповідь на це жінка напала на неї та ще на чотирьох студентів, що прийшли на допомогу. Були написані заяви у поліцію. Це все відбувалося вже далеко від зони проведення зустрічі. Окрім того, свято пройшло загалом спокійно і вдало. За нашими підрахунками, на зустріч прийшли до 400 студентів».

На сайті університету опублікували розпорядження ректора. У ньому йдеться: «Враховуючи звернення більшості голів студентських рад факультетів університету, адміністрація вишу вважає доречним проведення заходу “День першокурсника NPU fresher”, запланованого на 7 вересня 2017 року з 14.30 до 19.00, перенести на інший термін. Для згуртованості всього студентства рекомендувати проводити такі заходи після налагодження навчального процесу, вивчення та врахування побажань і пропозицій студентів та активів усіх факультетів».

Нагадаємо, що Студпарламент ДУІТ занепокоєний порушенням закону у виші.

Фото: facebook.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus