Голлівудські актори платили хабарі, щоб їхні діти вступили до престижних університетів

yale

Акторок Фелісіті Гофман, Лорі Лафлін і близько 50 інших людей звинуваючують у корупційній афері на 25 мільйонів доларів.

Федеральне бюро розслідувань встановило, що заможні американці платили хабарі, щоб їхніх дітей зарахували до найкращих університетів країни чи до спортивних команд.

У центрі афери – CEO компанії звукозапису The Key Вільям Рік Сінгер. Чоловік був посередником між батьками й тими, хто міг підробити результати тестувань, відфотошопити знімок неспортивної дитини тощо.

Сінгер отримував кошти під виглядом благодійних пожертв. Він визнав себе винним у рекеті, відмиванні грошей і перешкоджанню правосуддю.

Батьки зверталися до Сінгера, щоб він допоміг зі вступом до Єльського, Стенфорду чи Джорджтаунського університетів чи потраплянням до спортивної команди.

Далі чоловік звертався до адміністраторів, які проводили вступні тести. Вони дозволяли провести іспит для певних дітей конкретній людині. Вона могла «намалювати» потрібний бал чи замінити тест дитини на тест із правильними відповідями.

У Бюро вже встановили імена 33 батьків і 13 тренерів, які підтримували аферу Сінгера. Серед них є два адміністратори проведення вступних тестів і спостерігач на іспитах.

Згідно з матеріалами слідства, акторка Фелісіті Гофман, відома завдяки серіалу «Відчайдушні домогосподарки», заплатила 15 тисяч доларів, щоб її старша дочка успішно склала іспити.

До схеми був залучений чоловік Гофман Вільям Мейсі. За словами помічника прокурора Адама Шлефера, Мейсі не пред’явили звинувачення, проте він перебуває під слідством.

Акторку Фелісіті Гофман відпустили з-під арешту під заставу 250 тисяч доларів.

Також до скандалу потрапили акторка сіткому «Повний дім» Лорі Лафлін та її чоловік дизайнер Моссімо Гіануллі. Згідно зі слідством, вони заплатили хабар на суму 500 тисяч доларів. Поки що їх не затримували.

У ФБР зазначають, що більшість дітей не знали про шахрайство. Університети мають самостійно вирішити, що робити зі студентами, які вступили незаконно.

Нагадаємо, в університетах США готуватимуть спеціалістів із канабісу.

Фото: Goodnet

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus