9 настанов абітурієнту

workspace

Про що не варто забувати під час вступу

Уже незабаром учорашні ЗНОшники отримають горде звання вступника – людини, яка вже не школяр, але ще не студент. Постійне нервування почалося ще під час зовнішнього оцінювання, документи й папірці губляться, потрібний сервер підгальмовує, а одна гіпотетична помилка в уяві перетворюється на втрату майбутнього бюджетного місця в університеті.

Ми підготували добірку порад для вступників. Так, це не панацея, однак трохи допоможе.

Пароль від електронного кабінету – твоє друге «я»

Запиши його на папірчик і носи біля серденька, щоб не забути. Ще краще – запиши на папірчик і збережи на комп’ютері. Тепер це твоя найбільш відвідувана сторінка: навіть сайт УЦОЯО не зрівняється з нею за кількістю переглядів.

Зареєструй окрему поштову скриньку й пам’ятай, що російські поштові сервіси в Україні не працюють.

Реклама

Не подавай заявки з мамою

Пам’ятаєш, як вона опановувала «Скайп» і «Фейсбук»? Крики, нерви, корвалол. Щось подібне буде і з поданням заявок у виші. «Де тут на юриста можна вивчитися? Тьотя Валя казала, що в Києві. Тикай сюди, кому кажу, сюди тикай! Як то такої спеціальності нема?» – отак матуся допомагатиме подати заявку через меню «Пуск», поки ти будеш мріяти вивчати дизайн. Тому найкраще це робити або пізно вночі, або рано-вранці. Тоді й мама спить, і сервер добре працює.

Зроби гарну фотку в електронний кабінет

Позаяк ти систематично відвідуватимеш цю вкладку, хоча б щось має тебе в ній тішити. Відкрию секрет: згодом ця світлина опиниться ще й на студентському квитку. Тому шукай стресостійкого фотографа, який витерпить три години твоїх «у мене тут ніс кривий, переробіть».

Вступна кампанія 2018

Перевіряй пріоритетність так, ніби вибираєш бургер у McDonald’s

Омріяний виш і спеціальність відразу позначай найпершим пріоритетом. Тричі перевір назву закладу освіти й чи не глюкнула мишка. Перестрахуйся й подай документи на той самий напрям ще хоча б до трьох університетів.

Заявки готові? Ще раз перевір їхню правильність і натискай «Готово». Молися, щоб у цю ніжну мить не заглючив сервер.

Зроби тисячу й одну копію документів

Проскануй їх і скинь на окрему флешку.

Уже зовсім скоро університет забере в тебе більшість оригіналів. А ще мільйон нервів, кілька років життя й купу грошей на видрук / копії / оплату навчання. Але тобі ще рано про це думати, тому просто копіюй документи. Насолодися цим.

Ходи в електронний кабінет, як по святу воду

24/7, удвічі на день, зранку і ввечері. І що, що результати твоїх страждань будуть відомі не раніш як першого серпня? Коли я відправила заявки й за годину зайшла в особистий кабінет, то не змогла їх знайти у відповідній вкладці. Приблизно тоді я витягла першу сиву волосину за час вступної кампанії. Його величність Сервер любить страждання: мої заявки зникли через глюк. Систематично перевіряй сторінку, щоб уникнути таких сюрпризів.

Важливо: вступ на деякі спеціальності передбачає творчий конкурс. Повідомлення про його дату університет зазвичай «ховає» в опрацьованій заяві. Якби я знала про це раніше, то не витягла б ще одну сиву волосину з голови.

workspace

Додай у закладки vstup.info

У другій половині вступної кампанії цей сайт складе гідну конкуренцію твоєму особистому кабінету за кількістю переглядів.

Отримай знижку в найближчій аптеці

Запасись заспокійливим і готуйся відповідати на тисячу запитань від родичів у стилі: «Ну що, вступив(-ла)?» І байдуже, що надворі тільки липень, а результати будуть аж у серпні. Симпатична тітонька-провізор на роки твого студентства стане тобі добрим наставником у виборі заспокійливих, ромашкового чаю та кофеїну в таблетках на період сесії. Тож знижка зайвою не буде – потурбуйся про неї зараз.

Долучись до груп на кшталт «Типовий абітурієнт»

Там ти можеш дізнатися найсвіжіші новини вступної кампанії, пореготати над мемасиками про тяжке життя абітурієнтів і знайти друзів, з якими тебе об’єднало спільне випробування. До слова, у таких групах легко знайти майбутніх однокурсників.

Літо вступу ти запам’ятаєш як одне з найбільш стресових. Утім, коли побачиш навпроти свого прізвища «зараховано», усі кола пекла поволі забудуться, ніби страшний сон. Тож щасти тобі, до фінішу ще зовсім трохи!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus