ePravo-2

#індивідуальний графік

Коротко: Лише у випадку, якщо ви безпідстав

Детальніше: Згідно статті 62 закону «Про вищу освіту» особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на участь у формуванні індивідуального навчального плану. Сюди належить і право студента звернутись до декана з заявою про перехід на індивідуальний графік відвідування занять (або «вільне відвідування» як кажуть студенти).
Але треба враховувати той факт, що можливість перейти на індивідуальний графік дають не всім. Адже питання щодо його оформлення регулюється відповідними положеннями та правилами, затвердженими університетом. Як правило, індивідуальний графік надають тим студентам, які працюють (бажано за фахом), або мають дітей до 3-х років, або беруть активну участь у спортивному житті університету. Таким студентам надається право не відвідувати лекційні заняття, виконуючи при цьому план навчального графіку нарівні з іншими студентами. Інколи індивідуальний графік дозволяє не відвідувати і семінарські заняття, виконуючи завдання вдома. Але вирішує це у будь-якому випадку адміністрація університету.
Тому, радимо Вам ознайомитись з внутрішніми положеннями Вашого вишу та з’ясувати, чи буде працевлаштування підставою для переведення на індивідуальний графік навчання та чи відповідаєте Ви іншим умовам такого переведення (наприклад, може братись до уваги успішність). Якщо так – декан не має права Вам відмовити.
Якщо положення про індивідуальний графік відвідування занять у Вашому виші відстунє – декан приймає рішення на власний розсуд.

#гуртожиток

Коротко: Доводити, що гуртожиток – ваш єдиний варіант.

Детальніше: Звертатись із заявою про надання місця в гуртожитку на ім’я ректора/декана, в якій вказати, що іншого місця проживання у Вас в Києві немає та відповідно до пункту 8 частини першої статті 62 Закону України «Про вищу освіту» особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на забезпечення гуртожитком на строк навчання у порядку, встановленому законодавством.

#закордонні поїздки

Коротко: Так, можна.

Детальніше: Відповідно до статті 46 закону «Про вищу освіту» студента може бути відраховано за власним бажанням. Форму виявлення такого бажання не встановлено, а тому заяву про відрахування може бути надіслано поштою. Для підтвердження факту відправлення такої заяви радимо надсилати її рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Проте, навряд чи університет погодиться повертати оригінали документів про освіту шляхом поштового відправлення. Тому, для отримання цих документів особиста явка буде обов’язковою. В такому випадку дійсно можна довіреністю уповноважити на це іншу особу, якщо у власника документів відсутня можливість їх отримати.

#стипендія

Коротко: Ні.

Детальніше: Постанова КМУ № 882 «Питання стипендіального забезпечення» є обов’язковою до виконання щодо всіх осіб, які навчаються у навчальних закладах та наукових установах за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, у навчальних закладах, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим, та комунальних навчальних закладах за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Отже, університет не має права скасовувати своїми наказами положення, які містяться в обов’язковому до виконання нормативно-правовому акті та відміняти законодавчо закріплене підвищення стипендії певним категоріям студентів.

Коротко: Написати відповідну заяву.

Детальніше: Напишіть заяву в деканат, що хочете змінити банк на той, який вам подобається. В університеті є, окрім одного банку, банки-партнери. Їм треба написати заяву про бажання отримувати стипендію через них. але попередньо скажіть про це в деканаті.