7 техпокращень для природничих і наукових предметів

science

Вже давно минули часи паперових вікторин і газет у шкільних холах, принаймні, зараз ними вже нікого не здивуєш. Досягнення техніки заполонили шкільні кабінети, змінюючи середню освіту. Від «розумних» дошок і до смартфонів, ці цифрові тренди стали важливою складовою навчального процесу. Хоча сучасним дітям подають той самий матеріал, вони сприймають його по-іншому.

З появою нових програм та інтерактивних сайтів природничі і наукові предмети зазнали деяких змін. Ми дослідили розвиток наукових технологій і їхнє вдосконалення.

  1. Пластикова копія скелета в натуральну величину vs. інтерактивний додаток зі скелетом

Вчителі анатомії завжди любили модель скелета в натуральну величину, що висіла у кутку  класу. Але із появою колосальної кількості онлайн-додатків для лікарів студенти мають змогу скачати безкоштовний засіб, наприклад Essential Skeleton 4, щоб візуалізувати і вивчити будову скелета.

Доторком до кнопки ви можете сховати або показати конкретні кістки, побачити їх під різним кутом, прикріпляти нотатки на 3D модель і читати опис кожної кістки.

  1. Реклама

    Презентаційні дошки для ярмарків науки vs. онлайн-самвидав

Пам’ятаєте старі шкільні дошки для газет, які були ледь не у кожній школі? Вони досі ще десь є, але засоби онлайн-самвидаву складають їм серйозну конкуренцію.

Із відеохостингами типуяк ЮТьюбу, і блогова платформами на кшталт  Gloster студентам більше не потрібні ножиці та клей, щоб розробити проект. Інтернет-засоби дають змогу створювати інтерактивні проекти, які вміщують в собі текст, аудіо, картинки і відео.

  1. Плакат із періодичною системою хімічних елементів vs. інтерактивна таблиця з повною інформацією

Ми пам’ятаємо стандартну періодичну таблицю з 18-ма колонками у вигляді сітки. Вона часто прикріплялася на «античну реліквію» ─ дошку.

Зараз багато сайтів пропонують інтерактивні періодичні таблиці. На сайті Ptable.com можна вибрати елемент і вивчити його властивості, клікнути по ньому, аби знайти інформацію у Вікіпедії, використовувати ролик, щоб побачити зміни елементів під дією температури.

  1. Препарація справжньої жаби vs. віртуальна дисекція

Для того, щоб дізнатись більше про багатий внутрішній світ жаби чи інших живих організмів, вам більше не знадобиться скальпель.

Хоча метод препарації досі активно використовується в закордонній середній освіті, декілька віртуальних експериментів, таких як Frogtus, стали популярними серед вчителів і учнів. Ці онлайн-симуляції часто включають в себе такі функції, як аудіозапис розповіді, інструкції й інше.

Хоча віртуальна препарація абсолютно відрізняється від реальної дисекції, вона може бути чистою, безпечною, дешевою альтернативою, яка не порушує проблему етичної поведінки з тваринами.

  1. Мікроскоп vs. мікроскоп на смартфоні

Мікроскоп використовується, як і раніше, але нещодавно світ побачив гаджет, який дає студентам змогу використовувати їхні смартфони  для створення фотографії через окуляр мікроскопа.

science

Skylight, 75-ти доларовий пластиковий адаптер для смартфона, дає змогу збільшувати комах, патогени та інше. Він також може працювати з телескопами, біноклями та підзорними трубами. Тес Бейк та Енді Міллер втілили ідею цього гаджета й успішно отримали фінансування в 2012 році на Kickstarter.

  1. Паперові вікторини та клікер-вікторини

Зараз інтерактивні технічні інструменти, такі як клікери, використовуються під час наукових лекцій чи навчання для вікторин і опитувань.

Прикметно, що дослідження 2008 року, опубліковане в Science Daily, показало: учні, які користуються клікерами, успішніше складають тести з фізики. Студенти, які використовували їх для відповідей на питання впродовж уроку фізики, справлялись із завданнями на 10 відсотків краще, ніж ті, які не використовували клікерів.

  1. Практичні та віртуальні хімічні експерименти.

Нема пробірки? Нічого страшного. Просто проведи експеримент на своєму комп’ютері.

Такі сайти, як  Late Nite Labs, дають змогу провести лабораторну роботу в форматі 3D онлайн. На допомогу прийдуть анімовані пробірки та мірки. Хоча віртуальні лабораторні з хімії не можуть замінити практику, інтерактивні лабораторні можуть бути дешевшим, безпечним і якісним варіантом.

Адаптувала Катерина Супранович.

Джерело: Mashable

Фото: metrouk2.files.wordpress.com, www.redorbit.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus