7 навичок, які отримають учасники мут-кортів

team

Мут-корт – це судове змагання, на якому команди розбирають кейс у певній сфері права. Вони бувають національного та міжнародного рівнів. Найвідоміші з них – Jessup, Telders та ELSA. Якщо ти студент(-ка) юридичного факультету, тобі обов’язково потрібно взяти участь у мут-корті, адже роботодавці топових юридичних фірм віддають перевагу саме мутерам. Дізнавайся, які основні практичні навички ти прокачаєш, якщо пройдеш через вогонь і воду мут-корту.

Робота в команді

Навички роботи в команді – одні з найважливіших «soft skills» у сучасному житті. Оскільки у змаганнях беруть участь команди, ти навчишся працювати разом з іншими студентами-правниками. Вони стануть твоїми однодумцями, адже вас буде об’єднувати спільна мета. Ти можеш сформувати свою команду зі студентів твого факультету. Ще на цьому етапі почнеш проявляти свої лідерські навички. Заразом ти можеш долучитися до національних об’єднань студентів-мутерів і потрапити до команди на конкурсній основі. Упродовж підготовки до дебатів учасники діляться своїми знаннями і досвідом. Ти вчишся домовлятися з командою, адже у кожного свій характер та амбіції.

Реклама

Навички пошуку й аналізу інформації

Упродовж підготовки до змагань тобі потрібно буде аналізувати великі обсяги юридичної інформації, щоб застосовувати релевантне право до окремо взятої ситуації. Це допоможе розвинути критичне мислення. Адже під час роботи над певним кейсом починаєш глибше розуміти законодавство й підводні камені, які воно приховує. Ти навчишся писати меморандуми від імені двох сторін: позивача та відповідача. А також будеш правильно вибудовувати структуру аргументів, які потім представлятимеш в усному виступі.

Навички комунікації

Мут-корт – це величезний майданчик для якісного професійного нетворкінгу. На судових дебатах ти можеш завести корисні знайомства не тільки зі студентами-юристами, а й із викладачами, професорами іноземних вишів, юристами-практиками. На судових дебатах твою роботу помічають судді турніру. Саме завдяки їхнім рекомендаціям учасники отримують перші бажані пропозиції роботи.

Максим Костецький, організатор мут-кортів від ELSA Kyiv та учасник Central Eastern European Moot Court Competition: «Я продовжую підтримувати зв’язок із людьми, з якими познайомився на дебатах. У мене є контакти учасників ELSA, які зараз працюють у Європейському парламенті та міністерствах інших країн. Випускниками організації є заступники міністра, народні депутати та суддя Верховного Суду».

Навички дебатування

Щоб захистити свою позицію, потрібно логічно й послідовно висловлювати думку. Саме завдяки цьому ти зможеш відповісти на каверзні запитання суддів на змаганнях. Неважливо, у якому секторі ти будеш працювати в майбутньому (державному чи приватному) – навички публічних виступів точно не будуть зайвими.

Організаторські навички

Погодься, на будь-якому робочому місці потрібні люди, які вміють організувати подію, тренінг чи зустріч. Не всім вдається це зробити швидко та якісно. Коли ти вступиш до ELSA, зможеш брати участь у судових дебатах і як організатор, і як учасник. І в тому, і в іншому разі ти отримаєш навички, які допоможуть розвиватися професійно.

Максим Костецький: «У межах ELSA ти можеш не лише спробувати себе в ролі учасника судових дебатів, а й узяти участь у наукових конференціях, міжнародних стажуваннях і реалізувати себе як організатор. Зараз юристу потрібно бути мультизадачним. Окрім юридичної професії, я займаюся проєктним менеджентом, публічним представництвом, комунікаціями. Мені здається, що в сучасному світі чистих професій не залишиться. Треба набувати конкретних навичок, що потрібні для професії, а не просто отримати диплом. Судові дебати – це чудова можливість, ви там отримаєте не лише навички юриста, а й проєктного менеджера. Адже підготовка до дебатів – це також проєкт. Потрібно організувати команду, готуватися і стежити за дедлайнами».

Високий рівень англійської мови

«Під час підготовки до судових дебатів ти круто прокачуєш англійську мову, – ділиться Анастасія Поліщук, молодший юрист у фірмі «Астерс». – Зазвичай в університеті низький рівень викладання іноземної мови, тим паче профільної юридичної. Протягом 9 місяців підготовки до дебатів я навчилася не лише працювати з першоджерелами, а й складати юридичні документи англійською. Після мут-корту я здобула високий рівень мови, який допоміг мені на співбесіді під час працевлаштування. Також я з легкістю написала ЗНО з англійської під час вступу на магістратуру».

Дисциплінованість

Учасники мут-кортів готуються до міжнародних змагань щонайменше пів року. Вони готові пожертвувати вихідними й канікулами, щоб працювати над складанням меморандуму та підготовкою до усної частини. Це розвиває силу волі й відповідальності. Ти вчишся організовувати самого(-у) себе.

Мадина Туваклієва, учасниця Всеукраїнського мут-корту з кримінального права: «Насправді, якщо ти був(-ла) відчайдушним мутером – ти готовий юрист. Тобі в перший тиждень роботи можна довірити писати касаційну скаргу і відправляти до суду, технічна робота «людини-ксерокса-кавоварки-кур’єра» – однозначно не твоє. Окремо скажемо, що «мутери» – це високий рівень самодисципліни, тайм-менеджменту й бажання до постійного самовдосконалення».

Ще досі сумніваєшся, чи візьмуть тебе після мут-корту на роботу? Сподіваємося, що сумнівів не лишилось. Резюме таких студентів помічають одразу. Роботодавці розуміють, що мут-корт – це практика, яку юристи можуть здобувати не один рік, працюючи зі складними кейсами в юридичній фірмі. Залишаємо тебе зі списком мут-кортів і бажанням спробувати свої сили в одному з них.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus