Секрети щастя й фізик-гуморист: 7 книг, щоб пережити осінь

book

Літературні ліки проти авітамінозу й меланхолії

Якщо місяць навчання забрав усі сили, набуті за літо, а мозок уперто відмовляється працювати після відпочинку, лишається тільки одне – закутатися в ковдру і влаштувати собі книжковий лікарняний.

Хай пробачать нам Джейн Остін та Аґата Крісті, але осіннє читання – це не лише романи й детективи. Ми склали мотиваційну добірку книг, які допоможуть виробити імунітет до осінньої млявості й повернутися в робочий режим. Хутчіш обирай!

1. «Долина богів. Історії з Кремнієвої долини», Александра Вулф

Книга доньки Тома Вулфа присвячена серцю науково-технічної революції, місцю втілення найамбітніших цілей і мрій – Кремнієвій долині. Головні герої прагнуть змінити світ так само, як і персонажі з творів батька авторки. Історія занурює в атмосферу Кремнієвої долини й розкриває несподівані факти про засновників компаній-гігантів: Марка Цукерберґа, Стіва Джобса й Пітера Тіля.

Реклама

2. «Три сили. Як виховують в успішних спільнотах», Джед Рубенфельд та Емі Чуа

Автори досліджують методи виховання й цінності спільнот, де зростають найуспішніші американці. У своїй книзі вони виокремлюють сили, які є факторами добробуту: відчуття вищості й здатність контролювати імпульси. Втім, ці чинники формують лише «приземистий» успіх. Автори ж переконані, що він може бути безмежним. Якщо цікавишся психологією успіху, «Три сили» точно дадуть тобі поживу для роздумів.

3. «Диво пʼятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку», Джеф Сандерз

Досі лінуєшся прокидатися о п’ятій ранку? Прочитавши твір Джефа Сандерза, ти зрозумієш, що втрачаєш. Автор пояснює, чому варто привчити себе прокидатися саме о цій годині, а також ділиться дієвими методиками, що допоможуть вставати рано й проводити день продуктивно. А поки ти це читаєш, на іншому континенті вже п’ята ранку, і генеральний директор Apple Тім Кук виходить на щоденну пробіжку. Розумієш натяк?

Маленька книга люке

4. «Та ви жартуєте, містере Фейнман!», Річард Фейнман

Коли американський фізик Річард Фейнман став лауреатом Нобелівської премії, дружина не відразу йому повірила, адже вчений був неабияким жартівником. Ця книга – його мемуари. Містер Фейнман не дасть тобі занудьгувати: розповіді науковця з відмінним почуттям гумору ніби створені для того, щоб покращувати настрій. Книга вчить не втрачати допитливості, критично мислити і попри все залишатися собою. Хто-хто, а лауреат Нобелівки поганого не порадить.

5. «Never stop», Марі Карачина

Якщо раптом зберешся бігти марафон, зверни увагу на цю книгу: вона допоможе зважитися на першу пробіжку й подолати перешкоди, що можуть стати на заваді. Авторка переконана, що біг – значно більше, ніж просто вид спорту. За його допомогою можна натренувати не лише м’язи, а й силу волі. Біг учить ставити цілі й досягати їх, а ще допомагає навести лад у власному житті.

6. «Шлях до вершини. Наукові поради про те, як досягнути професіоналізму», Андерс Ерікссон і Роберт Пул

Автори діляться результатами дослідження, що тривало цілих тридцять років. Протягом цього часу психологи вивчали історії успіху знаменитих людей: від олімпійських чемпіонів до гросмейстерів. Учені з’ясували, що таємниця успіху – в умінні концентруватися на потрібних навичках і правильній моделі навчання. Ерікссон і Пул розповідають, як підкорити вершину, що зветься професіоналізмом, і стати гуру своєї справи.

7. «Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу», Майк Вікінґ

У перекладі з данської «lykke» означає «щастя», а Данія вважається однією з найщасливіших країн світу. У своїй книзі засновник Інституту дослідження щастя Майк Вікінґ розповідає про шість аспектів життя і те, як вони працюють у різних країнах. Легка натхненна розповідь підштовхує переосмислити своє розуміння щасливого життя.

А які книжки допомагають пережити осінь тобі? Будемо раді твоїм рекомендаціям у коментарях!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus