6 книг від фіналістів Букерівської премії 2021

Damon Galgut_06_ceremony__2021

Фото: Damon Galgut/The 2021 Booker Prize

Букерівську премію цього року отримав письменник Деймон Гелгут за роман «Обіцянка». Окрім нього, до шортлиста найпрестижнішої літературної премії ввійшли шість письменників – зі США, Шрі-Ланки, Сомалі та ПАР. Розповідаємо про книги цих авторів

«Обіцянка» (The Promise) Деймона Ґелґута

Роман розповідає про перехід Південної Африки від режиму апартеїду до багаторасової демократії. У центрі сюжету – біла сім’я, яка ніяк не може дотриматися обіцянки – подарувати будинок чорношкірій жінці, яка працювала на них усе життя.

«Брутальна емоційна правда, потужна історія про розбиту сім’ю і вистраждану землю», – так описують книгу на сайті Букерівської премії.

Від книги важко відірватися, адже у ній є все: секс, наркотики, перестрілки, розбрат, смерть, але також любов і комедія.

«Прохід на північ» (A Passage North) Анука Арудпрагасама

Цей роман – спроба людини змиритися з життям після виснажливої 30-річної громадянської війни у Шрі-Ланці.

Головний герой книги – Крішан – вирушає у довгу подорож на поїзді з Коломбо до зруйнованої війною провінції, щоб відвідати сімейний похорон.Так починається мандрівка героя у найглибші куточки країни, де герой починає розуміти, ким він є і чого прагне найдужче.

«Ніхто про це не говорить» (No One Is Talking About This) Патриції Локвуд

Судді премії назвали цей роман щирим любовним листом або «медитацією про любов, мову і зв’язок між людьми». Книга розповідає про жінку, яка «живе» в інтернеті і зрідка виходить звідти в реальне життя, де і фільтри так собі, і взагалі все не так ідеально. Зрештою, реальне життя її «наздоганяє».

PA_Booker_Prize_07

«Люди фортуни» (The Fortune Men) Надіфи Мохамед

Події роману розгортаються у столиці Уельсу Кардіффі у 1952 році. Чорношкірого авантюриста і дрібного злочинця Махмуда Маттана несправедливо звинувачають у вбивстві крамаря.

Махмуд наївно вірить, що на його новій батьківщині його долю вирішать справедливо. У ході подій роман проливає світло на знамениту британську систему правосуддя.

«Збентеження» (Bewilderment) Річарда Пауерса

Це роман про найближче майбутнє, в якому екологічний стан планети повільно погіршується. Головний герой – астробіолог-вдівець, який намагається змінити поведінку свого сина за допомогою психоактивних наркотиків. Він відправляє свого сина на інші планети та допомагає врятувати свою.

«Велике коло» (Great Circle) Меґі Шипстед

У центрі роману життя голлівудської акторки. Вона отримує роль у фільмі про відому льотчицю, що безвісти зникла на початку 20 століття.

Акторка захоплюється біографією льотчиці і намагається розгадати таємницю її зникнення. У ході розслідування вона дізнається про себе багато нового.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus