5 українських подкастів про бізнес та кар’єру

soundtrap-5Wj_tk8_Ens-unsplash

Ці подкасти будуть корисними, якщо ти шукаєш роботу, хочеш побудувати кар’єру чи не знаєш, ким стати після закінчення навчання.

Кожен епізод – це можливість почути досвід тих, хто вже пройшов цей шлях і знайшов професію для себе.

«Хто всі ці люди» з Наталкою Мазепою

Це подкаст про цікаві професії у форматі «питання-відповідь».

Перевагою є короткі епізоди: і нове дізнаєшся, і втомитись від інформації не встигнеш.

Героями випусків є різні за фахом люди: сексологиня, аніматорка дитячих свят, сантехнік, юрист, архіваріус, акторка, генеалогиня, атлетка, бровистка, піарниця, а також луцький лицар й тайський боксер.

Їхні історії допомагають зрозуміти ринок професій в Україні в цілому.

Щоб дізнатися, як влаштуватися на роботу, підготуватися до співбесіди та створити ефективне резюме, слухай епізод із HR-спеціалісткою Катериною Денисевич.

Якщо маєш вдома домашнього улюбленця, слухай епізод із ветеринаркою Яною Коханюк.

Вона розповість, як тваринам може зашкодити те, що люди приносять додому на взутті, яка тварина є найбільш безпечною для сімей з немовлятами, а також як часто треба відвідувати ветеринара, якщо улюбленець не хворіє.

Якщо тебе цікавлять квартирні проблеми, якість труб, відмінності між м’якою та твердою водою, а також, що робити, коли впустив каблучку в унітаз, слухай епізод із сантехніком Євгеном Глущенко.

Реклама

«Вийди та зайди нормально» з Діаною Даюб та Дашею Герасимовою

Це подкаст про підприємництво та різні професії, а головне – про роботу, яка «драйвить».

Основна мета – допомогти слухачам знайти справу свого життя, надихаючись історіями інших.

Гості подкасту розповідають ведучим про залаштунки своїх професій, про те, як розпочати власну справу та що для цього потрібно. Також герої діляться порадами, які допомогли їм не вигоріти, займаючись улюбленою справою.

Цікаво, що на початку кожної розмови ведучі роблять з гостем «спільний ритуал», щоб налаштуватись на невимушене спілкування: вчаться разом жонглювати, обмазуються глітером, записують спільний Tik-Tok, співають, вигадують історії з набору слів.

На сайті можна послухати розмови з підприємцем-гедоністом та співрозробником додатка Reface, фінансовим траблшутером, рекламним експертом, бренд-терапевтом, музикантом, режисером та фільммейкером, ресторатором.

«Сродна праця» з Уляною Салій на Radio SKOVORODA

Це подкаст, що розповідає «історії людей, які живуть своєю справою та є її амбасадорами».

Героями епізодів зокрема були трихологиня, артист балету, біотехнолог, акторка дубляжу, пілот, історик філософії, дослідник феномену лідерства. Вони рокзазкували, як залишатися відданим своїй справі, незважаючи ні на що.

Наприклад, перший епізод подкасту записали з археологинею Наталією Войцещук.

Вона розказує, як часто чує питання «А золото знайшли?», а також про те, що фах археолога – зовсім не такий романтичний та пригодницький, як уявляє собі більшість людей, згадуючи Лару Крофт чи Індіану Джонса.

П’ятий епізод створили із львівським психотерапевтом Володимиром Станчишиним. Він розповідає, наприклад, чому депресія важлива та як навчитися жити з тривожністю.

В дев’ятому випуску гуморист Володимир Жогло говорить про різні тонкощі своєї професії, підготовку, записи в трудовій книжці, гумор як захисну реакцію. Він також розповідає, як реагувати, коли хтось з гостей на концерті кричить «Не смішно!».

«Траєкторія» з Вітою Жуковською

Це подкаст про тих людей, які кардинально змінили свою діяльність, незважаючи на попередній досвід та освіту.

Зі своїми гостями ведуча Віта Жуковська в невимушеній атмосфері спілкується про їхні улюблені локації в рідних містах, мотивацію для різких змін в своєму житті, успіхи та невдачі, а також плани на майбутнє.

Кожен епізод подкасту розписаний за тайм-кодами: ти вже знаєш, про що і коли саме почуєш.

Ведуча записала з представниками креативних професій 6 епізодів, в яких можна почути різні досвіди про експерименти зі своїм життям.

Серед них є історії співачок з освітами перекладачки та журналістки, власниці пекарні, що навчалась в КМА на спеціальності «Фінанси», соціологині за фахом та івент-менеджерки за призначенням, а також радіо-ведучого та ведучого івентів, який здобув освіту географа.

«Сорітелінг» з Дашею Чиж від молодіжного онлайн-медіа Studway

Цей подкаст треба слухати тоді, коли шукаєш мотивацію або ж втомився скрізь чути про успіх інших людей, а не свої.

Ведуча Даша Чиж розмовляє з молодими людьми креативних професій про те, як знайти свою справу, впоратись з усіма невдачами та не відмовитись від своєї мрії.

Серед гостей подкасту ‒ головна редакторка, графічний дизайнер та DJ, копірайтерка, продюсер-режисер, аккаунт-менеджерка, візажистка та фотографиня, тату-майстриня та інші.

Герої епізодів діляться власним досвідом у професіях, говорять про їхню специфіку, особисті перемоги та невдачі і про те, що не варто зациклюватись на останніх та рухатись вперед.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus