У світі мандрів панують деякі стереотипи, які лише створюють зайві страхи й бар’єри. Хибні уявлення про зміну часових поясів чи мовні труднощі часто відлякують людей від подорожей, хоча насправді ці побоювання давно варто залишити в минулому.
Як повідомляє Studway з посиланням на сайт «OBOZ.UA», ось п’ять найпоширеніших міфів про подорожі, в які настав час перестати вірити.
Міф 1. Подорожі – це лише для багатіїв
Багатьом здається, що мандрівки – задоволення не з дешевих. Дійсно, авіаквитки та готелі можуть «вдарити по гаманцю», але є чимало способів заощадити. Обирайте лоукост-перевізників, особливо для коротких перельотів і звертайте увагу на сервіси, що пропонують житло у приватних оселях. Також у багатьох містах можна знайти безкоштовні заходи та знижки для студентів чи пенсіонерів. Іноді розкіш не обов’язкова, аби враження залишилися на все життя.
Міф 2. Знання англійської достатньо скрізь
Попри те, що англійська є міжнародною мовою, не скрізь нею володіють. Якщо ви вирушаєте до країни, де англійська не є основною, підготовка базових фраз місцевою мовою значно полегшить ваше перебування. Люди оцінять ваші зусилля, коли ви привітаєтеся їхньою мовою або замовите страву в кафе. Це прояв поваги, що допомагає краще зануритись у місцеву культуру.
Міф 3. Джетлаг – наслідок поганого сну
Насправді основною причиною джетлагу є не відсутність сну, а зміна часових поясів, що збиває внутрішній годинник людини. Фактори, які посилюють симптоми, включають сухість повітря в салоні літака, зміну тиску, відсутність руху та навіть їжу й напої під час подорожі. Тому важливо піклуватися про свій фізичний стан до польоту: виспатися, уникати алкоголю та по можливості зайнятись спортом.
Міф 4. Оренда через сервіси на кшталт Airbnb – небезпечно
Хоч іноді в новинах з’являються історії з негативним досвідом, переважна більшість мандрівників, які обирають сервіси типу Airbnb, залишаються задоволені. Усе зводиться до обережності: читайте відгуки, звертайте увагу на рейтинг господаря, перевіряйте фото. У такому разі ризик буде мінімальним, а проживання – доступнішим, ніж у готелі.
Міф 5. Туристична страховка – зайві витрати
Насправді страхування – це ваша фінансова подушка безпеки. Мандрівниця Ешлі Россі зізнається, що чула чимало історій про нещасні випадки, непередбачені витрати та скасовані поїздки, тож завжди оформлює поліс. До того ж у деяких випадках страхування може надаватися роботодавцем, тому варто заздалегідь дізнатися про це.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про свідоме мандрування: новий тренд у сфері туризму.