37% американців вважають себе технофобами

фл

Соціологи з Бейлорського університету виявили, що 37% опитаних американців потрапляють під визначення технофобів — вони бояться автоматизації, роботів та штучного інтелекту.

Мета дослідження, в якому взяла участь 1541 людина, було дізнатися чого бояться сучасні жителі США. Для цього їх запитували про політику, злочинність, природні і техногенні катастрофи, психічне здоров’я і безробіття. Опитування показало, що технофоби в три рази частіше відчувають страх перед втратою роботи та відсутністю грошей у майбутньому, ніж інші категорії респондентів.

Технофоби бояться автоматизації і безробіття більше, ніж публічних виступів, поліцейського свавілля та невзаємного кохання. Більшість (95%) технофобів надзвичайно занепокоєні з приводу майбутнього, яке вони не можуть контролювати. Інші опитувані турбуються дещо менше — лише 76% серед них.

Керівник дослідження Пів Макклюр відзначив, що подібні відчуття випробовували і робітники в 19 столітті. Проте багато експертів вважають, що автоматизація в 21 столітті розвивається набагато швидше, ніж будь-коли раніше, тому має сильніший вплив на людей.

Нагадаємо, раніше у Чиказькому університеті причиною безробіття більшості чоловіків у США назвали відеоігри.

Фото: sitebuilderreport.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus