2600 гривень за жорстокість: розповідь колишнього «беркутівця»

Беркут

11 грудня, ранок. Збираюся на роботу. Сніданок пригорів, чашка перевернулася. Не вдається зосередитися. Вночі відбулася чергова зачистка Майдану. Авто не заводиться, ловлю таксі. Холодно. Їду. Всередині все кипить. Рукавиця постійно зсовується додолу. А водій везе обережно, мовчить, стежить за дорогою.

«…Аби втримати оборону КМДА, мітингувальники поливали “беркутівців” холодною водою», – вловлюю з радіо.

– Бити дітей, літніх людей, навіть вагітну жінку! Дубасити лежачого, та ще й як: один вдарив, побіг, потім підійшов ще один – вдарив… і так силовиків із вісім! Це не просто розгін страйкувальників, це фізичне знищення народу! Скільки ж вони грошей гребуть за такі речі…

– 2600 в місяць, – спокійно обірвав мій монолог водій.

– Що? Які 2600? Ви звідки знаєте? У вас що є знайомі з «Беркуту»? – не розгубилася я.

Беркут
Запала мовчанка. Я вловила, як водій обережно кинув оком на мене через переднє дзеркало, наче щось зважував.

– Я сам колишній «беркутівець».

Усередині мене щось обірвалося. Наважилася говорити з цим чоловіком далі.

– А чому ж ви пішли з «Беркуту»?

– Саме через те, про що ви сказали. Ми ж не МВСники, у нас інші завдання, – спокійно і навіть байдуже відповідав чоловік. – Кожен має свою спеціалізацію. Наприклад, снайперством займається. Будні «беркутівця» – це вивчення законодавства і фізичні заняття. А у різних екстрених ситуаціях тебе кудись привозять, чекаєш завдання, годинами сидячи в автобусі, а потім… Словом, сила – це не завжди прийнятно.

– Так чого тоді інші там працюють? Хіба здоровому чоловікові за таку суму кращу роботу не знайти?

– По всякому буває. Ті, хто має розум, переважно там не затримуються. А якщо затримуються, то голову їм швидко відбивають, на фізичних вправах щодня. Думаєте, вони там метеликів рахують? Та й хлопці різні, багато з сіл… І перед ними варіанти: або повертатися у своє село за 700 гривень десь сторожем, або лишатися у столиці.

Беркут
– Але у кожного є вибір.

– Тому я зараз водій таксі.
Рукавиця знову зсунулася.

– Але ж «беркутівець» не має ККД за кількістю трупів і скалічених людей. Як у суботу рано на м’ясо дітей били! Вони ж могли відмовитися від наказу.

– Від наказу не відмовляються. Якщо бачать, що ти не зможеш його виконати, тобі просто не доручають. А сила побиття – це вже як хто розуміє накази.

– А багато всього «беркутівців»?

– Усього – тисяч 10–12. А для розгону Майдану досить кількасот. Тим паче, у «Бориспіль» прилетів літак із російськими силовиками, людей так 160.

– Звідки ви таке взяли?

– Розповідали колишні колеги.

Холодно, мороз. Сьогодні розганяли Майдан. Але хто розганяв? Для мене то були вже інші люди: не ті, котрі стояли зі щитами на вулиці, а ті, що ховаються за їхніми спинами і вчать бути жорстокими.

Фото: соціальні мережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus