25 порад як стати незалежним

хлопець

Сьогодні наша країна святкує свій день народження. 25 років. Для держави – мало. Для людини – уже час підбивати деякі підсумки. І категорія незалежності тут є однією із найважливіших. А ти по-справжньому самостійний? Якщо ще ні, то ми тобі у цьому допоможемо. Лови 25 крутих порад.

Як стати незалежним від думки оточення

«А що подумають інші?» – увесь час лунає у твоїй голові? Така надмірна залежність від оцінки суспільства дуже поширена. Та врешті потрібно позбутися цього тягаря і припинити боятися осуду.

1. Будь толерантним. Ми різні, ми – індивідуальності. Кожен має власну думку і право її висловлювати. Але часто буває так, що вони не збігаються. До цього варто ставитися спокійно. Будь терплячим до інших. У кожного різний життєвий шлях, різне ставлення до однакових проблем.

2. Ігноруй. Техніка начебто проста, на перший погляд, але її не так легко втілити у життя. Не спілкуйся з людьми, які диктують тобі, як жити. Не сперечайся з ними у соцмережах, не доводь їм своєї думки і в жодному разі не виправдовуйся – усе одно не переконаєш.

3. Навчися відбивати психологічні удари. Інколи буває так, що деякі індивіди геть не усвідомлюють першого пункту. І тоді починаються повчання та їдкі зауваження. Ота оповита страхами і легендами громадська думка: «Ти не так їси / вдягаєшся / живеш». Що робити? Навчися без з’ясування стосунків ставити своїх кривдників на місце. Як? Типова ситуація: ти давно мріяв про шалену мандрівку. Збираєшся їхати автостопом до Європи, але сміливий задум не дає спокою однокурсникам. «Це він вчитися не хоче, от і їде», – торочать одні, «Та дурень він лінивий», – стверджують інші. Не бійся відповісти, що ти не мрієш, а одразу дієш. А ще з посмішкою пообіцяй привезти всім крихти від мафіну з Амстердаму і пальмові листки із Барселони.

4. На зло відповідай добром. Дякуй за їхні «цінні» та «світлі» поради, які стосуються облаштування твого власного життя, роби компліменти за їхню пильність, спостережливість та увагу до твоєї скромної персони. І без жодної тіні іронії. Перетвори негатив на позитив – і ти отримаєш свободу від такого тягаря.

5. Не мисли стереотипами. Можливо, ти сам провокуєш негативне ставлення, осуд чи повчання. Проаналізуй власну поведінку: як часто ти думаєш про людину літнього віку: «А, вона стара, живе у минулому столітті, нічого корисного не скаже», чи про блондинку: «Та вона, певно, дурна». Якщо такі думки виринають, то гальмуй їх одразу і повертайся до першого пункту – кожен із нас різний, не узагальнюй, бо це неодмінно призводить до стереотипів, а вони – до непорозумінь.

кухня

Реклама

Як стати незалежним від сім’ї

Одна із найміцніших наших залежностей. Дехто не може позбутися від неї і в 40. Ми не закликаємо з’їжджати від батьків у 15. Але у твоїх силах стати самостійним і живучи з ними.

1. Почни заробляти самостійно. Банально, але працює залізно. Щойно ти припиниш просити у мами грошей на кишенькові витрати, то одразу відчуєш себе вищим на голову. І твоя мама теж.

2. Веди переговори з батьками. Якщо є якесь питання, яке неможливо вирішити без втручання тата і мами (наприклад, поїздка на навчання за кордон), починай вести з ними переговори. Без скандалів та підвищення голосу. Спокійно та аргументовано поясни, чому саме тобі варто поїхати, як ти бачиш своє життя там і т. д.

3. Виконуй домашні обов’язки без нагадування. Практично у кожної сім’ї є власні неписані правила, закони та обов’язки кожного її члена. Але частенько ми забуваємо вчасно їх виконувати. Почни виносити сміття чи мити посуд без наполегливих нагадувань мами, результат не змусить довго чекати.

4. Обходься без допомоги батьків. У тебе заболів зуб? Розбився телефон? Не поспішай одразу бігти до батьків, жалітися та просити допомоги. Спробуй самостійно вирішити власні проблеми: подзвони у стоматологічний кабінет та запишися на прийом, віднеси телефон у ремонт. Щоб твоя самостійність не була такою куцою, сам оплати ці послуги. Де взяти гроші? Дивися пункт 1.

5. Стань повноцінним членом сім’ї. Парадоксально, але щоб стати незалежним від сім’ї, треба стати її самостійним членом. Бо давня істина говорить: «Не можеш перемогти – очоль». Час від часу тіш домашніх піцою чи фруктовим салатом власного приготування, заходь за продуктами після навчання чи роботи, візьми на себе оплату частки комунальних послуг, сам ініціюй прибирання квартири (а не лише власної кімнати), пропонуй цікаві ідеї спільного відпочинку.

молодь2

Як стати незалежним від друзів

Ми часто залежні від власних друзів. Боїмося викликати осуд з їхнього боку. Як позбутися цього?

1. Не дружи з тими, хто знижує твою самооцінку. Найчастіше саме такі люди зацікавлені у тому, щоб ти був залежним від них, слухав лише їхні поради. Найчастіше це звичайні заздрісники, які не хочуть бути свідками твого успіху. Позбав їх від цих незручностей – просто припини спілкування.

2. Завжди відстоюй свою думку. У компаніях часто не збігаються думки. Це цілком природно – скільки людей, стільки й думок. Тому не треба відмовлятися від своїх переконань лише тому, що твої друзі їх не підтримують. Ти маєш право на власну думку.

3. Оточи себе людьми, які мотивують до розвитку. Вони постійно займаються чимось цікавим, завжди горять новими ідеями. Від таких ти залежним точно не будеш – вони цього не дозволять. У них на усілякі залежності мало часу. Переймай від них позитивний приклад.

4. Спілкуйся із різнобічними людьми. Часто ми товаришуємо із нашими однолітками, які також є нашими однокласниками чи однокурсниками. Та варто спілкуватися і з людьми, у яких інші зацікавлення, думки, погляди на світ. Вони бачать ситуації, про які ви сперечаєтеся ось уже який тиждень, під іншим кутом. Свіжий погляд допоможе не стати залежним від усталених трактувань.

5. Не йди за масами. Усі купують квитки на концерт «Океану Ельзи», як же ти будеш білою вороною? Усі пакують речі на «Західфест», як можна залишитися осторонь? Як то не викласти фото у соцмережі з такої популярної події? А ось так. Слухай себе. У такому потужному інформаційному шумі це складно. Тому спочатку спробуй не робити чогось лише тому, що так роблять усі. А потім подумай, чи потрібно це саме тобі. І чому.

кохання

Як стати незалежним від коханої людини

Дуже часто любов перетворюється у залежність. Ми не уявляємо себе окремо від нашої половинки, хоча насправді народилися цілими. Як закохатися і залишитися індивідуальністю?

1. Розраховуй лише на власні гроші. Стосується і дівчат, і хлопців (до шлюбу, адже надалі зазвичай виникає поняття сімейного бюджету). Не йди у дорогий ресторан, якщо розумієш, що власних грошей, щоб розплатитися за себе, не вистачить. Якщо ти розраховуєш на фінансову підтримку другої половинки – це перший крок до залежності.

2. Знайди цікаве хобі. Ми не можемо бути поруч із нашими коханими 24 години на добу. І тому, коли хтось один зайнятий, то інший починає нудитися, накручувати себе, що згодом може призвести до сварок на пустому місці. Щоб уберегтися від такого, знайди цікаве хобі, яке буде заповнювати думки і яким ти горітимеш. Чому саме хобі, а не додаткову роботу чи більше навантаження в навчанні? Бо воно не втомлює.

3. Припини ревнувати. Ревнощі роблять тебе дуже залежним від коханої людини, її життя, поведінки. Навчися довіряти. Легко сказати, важко зробити? Поговоріть щиро, дізнайся, що про це думає твоя половинка. І сам зроби так, щоб тобі можна було довіряти.

4. Проводьте час окремо насичено. Щоб стосунки не перетворилися на залежність, а стали лише міцнішими, проводьте час порізно цікаво. Сходи із друзями у кіно, з’їзди з батьками на дачу. Так ви і скучити встигнете, і залишитеся повноцінними особистостями.

5. Заведи кота. Фраза уже стала крилатою. Порада стосується не лише дівчат. Навіщо нам коти? Щоб про когось турбуватися. При цьому неважливо, це буде кіт, папуга, черепашка чи хом’ячок. Тваринка зробить твоє життя повнішим.

дівчина

Як стати незалежним від… самого себе

Дуже часто причиною нашої залежності є не сім’я, друзі чи суспільство, а ми самі. Як стати незалежним від себе?

1. Гартуй силу волі. Вчися не йти на повідку у своїх поганих звичок чи ліні. Практикуй самообмеження. Відмовляйся від шкідливих продуктів. І отримуй задоволення від власного росту.

2. Випробовуй і перемагай самого себе. Так станеш сильнішим. Почни загартовуватися. Спробуй прожити день без Інтернету. За тиждень прочитати сім книг. Розширюй власні кордони.

3. Змінюйся. Часто буває так, що ми застрягаємо у якомусь зовнішньому образі, наче у масці, і чинимо так, як очікує суспільство. Наприклад, ти – дівчинка з косичками або хлопець із окулярами, від яких завжди очікують зразкової поведінки і перемог на олімпіадах. Змінюй свій зовнішній і внутрішній вигляд, якщо розумієш, що виріс з нього.

4. Будь відкритим до усього нового. Багато читай, слідкуй за новинами, ніколи не відмовляйся від чогось цікавого. Дізнавайся про світ якомога більше – про різні культури, менталітети, традиції. Розширюй світогляд.

5. Мандруй самостійно. У таких подорожах ти сам собі компаньйон і нікуди від себе не дінешся. Саме у мандрах пізнаєш себе краще, бо виходиш із зони комфорту. Якщо побачиш збоку, як ти поводиш себе у форс-мажорних обставинах і спілкуєшся з людьми інших менталітетів, то матимеш шанс змінитися на краще та назавжди полишити усі самообмеження!

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up, соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus