«Якби хтось сказав мені це у 18»: поради від успішних людей

Їх можна називати просто везунчиками, можна заздрити або захоплюватися ними, однак очевидно одне: щоб заслужити визнання або досягти успіху, вони здолали довгий шлях із помилок, невдач і конкурентів. Успішні люди – про лідерство, впевненість у собі та стосунки. Читай, що б вони хотіли знати про цей світ у твоєму віці.

buffett

«Будь стриманим, навчися самоконтролю» – Воррен Баффет, інвестор

Підприємець, відомий інвестор і один із найбагатших людей у світі каже, що найкращу пораду він отримав від члена ради директорів Berkshire Hathaway Томаса Мерфі: «Ніколи не забувайте, Воррене, що послати людину під три чорти ви завжди встигнете. Тому, перш ніж це зробити, почекайте до завтра. Тоді стане зрозуміло, чи залишилася злість, або ж це був лише тимчасовий порив».

Баффет упевнений, що секрет хороших стосунків з людьми – це вміння приборкати свій характер і змінюватися, переймаючи найкращі риси тих, хто тебе захоплює.

erik

«Частіше говори “так”» – Ерік Шмідт, колишній головний виконавчий директор Google і член ради директорів Apple

«Знайди в собі сили частіше говорити «так». Говори «так» подорожам до інших країн, зустрічам із новими людьми і вивченню чогось нового».
Наскільки часто лінь чи поганий настрій змушують тебе відмовляти? Світ повний можливостей, а кожна відмова – це ризик їх втратити. Ніколи не знаєш, де буде те саме «потрібне місце» і той самий «потрібний час». Результатом твого сміливого «так» може бути вдала співбесіда, хороша кар’єра, зустріч із другою половинкою.

opra

«Навчись дивитися на себе своїми очима, а не очима іншої людини» – Опра Вінфрі, американська акторка і ведуча ток-шоу «Шоу Опри Вінфрі», найбагатша жінка у світовому шоу-бізнесі

Опра якось написала лист собі 20-річній, пригадавши той момент, коли отримала свою першу роботу на телебаченні. У ті часи вона переживала, як буде поєднувати заняття в коледжі та повноцінну роботу, а також зустрічі зі своїм тодішнім хлопцем.

Вона пам’ятає, як сподівалась, що її коханий буде пишатися нею. І в цьому був важкий життєвий урок, який Опрі згодом довелося пізнати: твоє самосприйняття і самооцінка не можуть залежати від очікувань інших людей і їхніх реакцій на твої дії.

bill

«Усвідомлюй та цінуй таланти різних людей» – Білл Гейтс, засновник корпорації Microsoft

Мільярдер зізнається: «Я був настільки наївним щодо різних видів навичок. Я думав, що коли людина має високий IQ, то їй вдається все. І усвідомлення того, що необхідно комбінувати різні види навичок одночасно, досі продовжує мене дивувати».

«Батько» Microsoft завжди наголошував, що неможливо досягти успіху, якщо не маєш пристрасті до своєї роботи. Справді, успішні люди створюють враження, що займатися улюбленою справою легко. Вони по-справжньому нею «горять». Тож, на думку Гейтса, якщо твоє заняття здається тобі важким або обтяжливим, задумайся про зміну діяльності.

anna

«Займайся спортом і веди активний спосіб життя» – Анна Вінтур, головний редактор журналу Vogue

Бізнес-леді щодня приділяє годину грі в теніс. Вона запевняє: успішні люди постійно займаються улюбленим видом спорту. Це може бути тренажерний зал, плавання, йога чи медитація, біг або ж довгі прогулянки. Важливо обрати те, що дає відчуття фізичного тонусу, заряджає енергією і забезпечує ясність думок.

Спорт – важливий складник успіху ще й тому, що він дисциплінує людину, робить її пунктуальною. Потрібно ретельно планувати день і стежити за харчуванням. Таким чином, ти задаєш собі певний ритм. Це переноситься і на всі інші сторони життя, включаючи творчу роботу: стаєш відповідальним(-ою), дотримуєшся дедлайнів і знаходиш час для саморозвитку.

sheryl

«Запитай себе про дві речі: що зробить тебе кращим(-ою) і чого ти боїшся. Цим шляхом і потрібно йти» – Шеріл Сендберг, виконавчий директор Facebook

Американська підприємниця радить: якщо маєш абстрактну мрію, склади покроковий план її звершення на майбутні півтора року (саме 18 місяців вона вважає оптимальним терміном). Довгостроковий план завжди розслабляє, а короткостроковий мотивує, підганяє і змушує постійно продумувати деталі досягнення мети.

«Що б ти робив(-ла), якби не боявся(-лася)?» – хороше запитання, яке допоможе бути чесним(-ою) перед собою. І в роботі, і в стосунках, і роблячи складний життєвий вибір, просто запитай себе про це – і ти зможеш відкинути виправдання і виявити свої справжні бажання.

ursula

«Якщо у тебе є можливість говорити – говори. Якщо маєш власну думку – її повинні почути» – Урсула Бернс, голова корпорації Xerox, член ради директорів Uber

Американська бізнес-леді зізнається: користуючись цим правилом, вона зрозуміла, що почувається впевненішою, коли говорить те, що думає, а не те, що від неї хочуть почути. Бути «зручною» людиною – заздалегідь програшна стратегія, адже нікому не цікава посередність. А от твої ідеї та думки можуть мати справжню цінність для того, хто готовий їх почути.

«Якщо ти ніяк не можеш знайти час на відпочинок, тобі дуже скоро доведеться знайти час на лікування» – Джон Вонамейкер, відомий американський бізнесмен початку XX століття

І хоча дослідження, які підтверджують, що люди, які сплять менше 6 – 8 годин, мають підвищений ризик серцевих нападів, інсультів, а також проблем з обміном речовин, були проведені набагато пізніше, Джон уже на початку минулого століття знав про згубний вплив перепрацювань і вмів правильно розставляти пріоритети.

Витрачати своє здоров’я, заробляючи гроші, щоб потім витрачати гроші на відновлення здоров’я – відверто не найкраще рішення. Тож не нехтуй своїм здоров’ям.

ilon

«Потрібно добиватися критичних відгуків, особливо від друзів» – Ілон Маск, підприємець, винахідник, мільярдер, засновник компанії SpaceX

Маск радить молоді: «У твоїй позиції має бути припущення, що ти завжди помиляєшся. Але при цьому твоя мета – у подальшому помилятися дедалі менше й менше. Одна з найбільших помилок, якої припускаються люди (і я зокрема) – це видавати бажане за дійсне. Тобто коли ви хочете, щоб це було правдою, навіть якщо це неправда. І в результаті починаєте заплющувати очі на справжню правду через цей самообман».

Цієї пастки справді складно уникнути. Саме тому мільярдер наголошує: важливо дотримуватися позиції, що ти завжди в чомусь помиляєшся, але прагнеш помилятися менше. У таких ситуаціях допомагає конструктивна критика близьких. Ті, хто тебе люблять, бажають тобі найкращого, і, звісно, не хочуть засмучувати. Тому ти маєш переконати їх, що хочеш чути справжню правду, що ти готовий(-а) до неї. І тоді вони тобі її скажуть.

Тож поки універсальної формули успіху ще не виробили, спробуємо виконувати правила успішних і розумних, адже вчитися на чужому досвіді завжди безпечніше.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus