13 грудня: традиції, прикмети та важливі події цього дня

13 грудня свято

Сьогодні, 13 грудня, ми маємо унікальну можливість зануритися в атмосферу контрастів. З одного боку, це день пам’яті мучеників, коли закликають до покаяння і відмови від мирських насолод. З іншого боку, це день різдвяного светра, який символізує веселість і розслаблення.

Як повідомляє Studway з посиланням на «РolitЕxpert», 13 грудня православна церква вшановує пам’ять мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія та Ореста. Вони загинули за християнську віру під час гонінь, організованих імператорами Максиміліаном та Діоклетіаном у Вірменії та Кападокії. Святі відзначалися стійкістю духу, проповідями та допомогою нужденним, незважаючи на важкі випробування.

Що не можна робити 13 грудня?

– Харчові обмеження: не можна їсти м’ясо, рибу, яйця та молочні продукти.

– Фізична праця: заборонено прясти та ткати.

– Шкідливі звички: уникайте вживання алкоголю, лайки та пліток.

Народні прикмети:

– Білий вогонь у печі – до потепління.

– Червоний вогонь – до морозу.

– Кішка вмивається – до ясної погоди.

– Тривалий снігопад – сніжний Новий рік.

Державні та міжнародні свята 13 грудня:

– День різдвяного светра – неофіційного свята, що зародилося в Північній Америці та стало популярним завдяки культурі вечірок і бажанню додати до святкового образу нотку гумору. Яскраві, часто навіть безглузді светри стали символом веселощів і розслабленості.

– Міжнародний день скрипки – свято, присвячене одному з найблагородніших музичних інструментів. Скрипка, що з’явилася в Італії XVI ст., стала символом класичної музики та творчості.

День ангела 13 грудня

В цей день іменини святкують Арсеній, Володимир, Григорій, Євген, Олександр, Олексій, Омелян, Іван, Микола, Яків.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, чому не можна носити чужі кільця та що робити, якщо знайшли кільце: народні прикмети та забобони.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *