11 книг про перипетії студентського життя

хлопець 4

Історії кохання, революцій, становлення світогляду, руйнування особистості та навіть легенди про короля Артура – ті теми, у яких автори описують побут студентів. Підібрали твори про веселе та складне, реальне та фантастичне студентське життя.

1. «Хмари» Іван Нечуй-Левицький

Повість, у якій порушені важливі проблеми українського народу, зокрема освіта. Студенти, професори – головні герої твору. Київська академія у ХІХ ст. показана зсередини. Патріотична молодь – та рушійна сила, яка діє на благо народу. Нечуй-Левицький показує, що студенти мають міць у своїх руках, головне – втримати її та не здатися.

Реклама

2. «Іспит» Хуліо Кортасар

Цей роман аргентинського письменника не залишить байдужим. Твір, який автор написав ще у середині 40-х років, не публікували довгий час через жорстку цензуру. Видали його лише 1986 року, уже після смерті Хуліо Кортасара. Головні герої – четверо друзів-студентів, які гуляють містом. Їхні розмови цікаво слухати і, звичайно, читати, адже автор показує молодь культурно й інтелектуально розвиненою.

3. «За склом» Робер Мерль

22 березня 1968 року, Франція. Нантерський університет. Початок подій, які згодом отримали назву Червоний травень. У романі година за годиною розписаний лише один день із життя студентів, проте саме він увійшов в історію. Герої живуть в одному і тому ж місці в один час, однак не всі дороги перетинаються. Деякі персонажі, наприклад, Ксав’є Ланглад, Тарнеро, Даніель Кон-Бендіт – справжні історичні постаті, чиї історії варто прочитати.

книга

4. «Я – Шарлотта Сіммонс» Том Вулф

Автор жив у студентських кампусах по всій Америці та спілкувався зі студентами під час написання роману, щоб краще зрозуміти проблеми молоді та сучасної освіти. Події відбуваються у вигаданому престижному університеті, який входить до Ліги Плюща. Реалії не такі безхмарні, як здається на перший погляд. Шарлотта, яка на початку описана розумною та тихою дівчиною, готова зрадити своїм моральним принципам заради того, щоб підкорити цей елітний заклад. Нехай кількість сторінок не лякає тебе – автор уміє розповідати про все просто та з насмішкою.

5. «Однокурсники» Ерік Сігал

Випускник Гарварду – звучить престижно та гордо. Головні герої – п’ять колишніх студентів, які закінчили цей університет 25 років тому. Вони вже не ті двадцятирічні юнаки, життя кожного склалося по-різному. Доля часом усміхалася їм, часом відверталася від них, проте Гарвард залишався не лише з героями, а і з автором, який сам навчався там: «Колись ми разом навчалися, а тепер вони стали сенаторами та губернаторами, відомими вченими та прославленими лікарями. Як дізнатися, хто з них отримає всесвітнє визнання й одного разу виступить з промовою у міській ратуші у Стокгольмі? А може, на галявині перед Білим домом?»

6. «Таємна історія» Донна Тартт

Книжка відразу стала бестселлером у США. Головний герой Річард згадує свої студентські роки, які провів в елітному коледжі у Вермонті, вивчаючи давньогрецьку. Його друзі – чотири хлопці й одна дівчина. Але все змінює вбивство Генрі, одного з групи товаришів. Таємниця вбивства у зворотному порядку – так характеризують роман критики. Складний і чесний твір, який важко просто відкласти на поличку після прочитання.

7. «Моє прекрасне нещастя» Джеймі Макгвайр

Авторка вперше опублікувала свій дебютний твір в особистому блозі. Він набирав популярність серед користувачів Інтернету, тому книжку видали. Роман став бестселером за версією The New York Times. Він – мрія усіх студенток, впевнений у собі боксер, проте його серце не вдавалось нікому підкорити. Допоки не з’явилася Еббі. Можливо, книжка не з того типу, який змінює світогляди читачів, але вона допоможе провести вечір з цікавими героями та романтичною історією.

книга

8. «Академічний обмін» Девід Лодж

Повість про два кампуси – так автор визначає жанр свого твору. Два викладачі вигаданих університетів беруть участь в академічному обміні на півроку. Один – американець, інший – англієць. Звичайно, ці шість місяців змінили щось в обох професорах. Вони навіть подумували залишитися у нових навчальних закладах на постійній основі. Продовження твір знайшов у двох наступних романах «Світ тісний» і «Гарна робота», завдяки яким Лодж став фіналістом Букерівської премії.

9. «Одна маленька брехня» К. А. Такер

Роман є продовженням твору «Десять маленьких вдихів». Героїня Ліві хоче виконати останні батькові слова – зробити так, щоб він пишався нею. Однак не все йде за планом – тут не обійтися без вічної боротьби серця та розуму. Ліві не може впоратися з труднощами, знайти відповіді на всі запитання, що так її турбують. Тому плани доводиться змінити.

10. «Школа Авалон» Мег Кебот

Якщо хочеш почитати щось цікаве та романтичне, з елементами фантастики, де сучасність змішується з часами короля Артура – ця книжка для тебе. Дія відбувається у звичайній, на перший погляд, вищій школі в Аннаполісі. Проте не все тут так просто – не кожен герой насправді той, ким здається. І навіть головна героїня Еллі.

Книжка привернула увагу каналу «Дісней», і 2010 року відбулася прем’єра однойменного фільму.

11. «Архаровці» Василь Калита

Книжка львівського письменника, складається з 34 оповідань про студентське життя. Чотири головні герої, студенти Франкового університету, незмінні, але у кожному розділі розкривається певна проблема сучасності. У творі все студентське, навіть мова персонажів. На жаль, циклу немає у відкритому доступі, але можна замовити паперову книгу, наприклад, тут.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus