10 українських винаходів зі світу інтернету речей

Сподіваємося, ви вже знаєте, що таке інтернет речей. Сьогодні ж пропонуємо познайомитися з українськими винаходами з цієї галузі. Футуристичні, чудернацькі та надзвичайно корисні − вони вже змінюють світ і додають нашій країні балів у гонці за право називатися наступною Силіконовою долиною.

Enable Talk

4 українські студенти розробили розумні рукавички, що дозволяють глухонімим спілкуватися з тими, хто не знає мови жестів. Рукавички оснащені сенсорами, що розпізнають мову жестів і перетворюють її у текст. Його можна відобразити на екрані смартфону чи трансформувати в голосове повідомлення. У 2012 розробка отримала перше місце на технологічному конкурсі Microsoft Imagine Cup.

enable

Реклама

LaMetric

Проект розумного настільного годинника LaMetric викликав гучний резонанс на Kickstarter, зібравши на 300 000 $ більше, ніж просила команда львівських розробників.

Гаджет може відображати повідомлення з соцмереж, імейлів, погоду, курси валют, нагадування з календаря та досягнення у фітнес-програмах тощо.

Крім цього, LaMetric має вбудований таймер, секундомір, музичний програвач, радіо і ,звичайно, суперстильний дизайн.

lametric

Luciding

Мабуть, один із найбільш чудернацьких українських пристроїв. Luciding − це девайс, який дозволяє управляти снами. Автор концепту й головний розробник пристрою Микита Ант придумав Luciding під враженням від праць Карлоса Кастанеди і його книги «Мистецтво сновидіння». Вдягнувши пристрій на голову на ніч, людина зможе контролювати свій сон і управляти його сюжетом.

сон

Helko

Уявіть собі гаджет, за допомогою якого ви не просто зможете займатися спортом, а й постійно отримувати мотивацію до цього. Прокидаючись зранку, користувачі бачитимуть на екрані свого сматфона нагадування про необхідність виконання вправ. Результатами тренувань можна і треба ділитися у Facebook, Twitter та Instagram, бо інакше гаджет розповість світові про якийсь твій фізкульт-фейл у соціальних мережах самостійно. До речі, стартап Helko є резидентом лабораторії IoT Hub Kiev і скоро, сподіваємося, переверне світ фітнесу.

Helko

Ecoisme

Цей винахід покликаний для того, щоб урятувати світ. Ecoisme − система, яка допоможе зробити ваш будинок «економнішим», а значить більш екологічним. Вона дозволяє в реальному часі відстежувати і зберігати у вигляді зручних графіків найважливіші параметри квартири чи будинку: температуру, інформацію про спожиту електроенергію тощо. Проаналізувавши ці дані, можна значно зменшити кількість споживуваних кіловат.

ecoisme

Branto

Branto − це система дистанційного управління «розумним будинком». Пристрій оснащений модулями Wi-Fi, Bluetooth та інфрачервоним портом, що дозволяє підключити його до кондиціонера, розеток, освітлення, аудіосистеми й телевізора. Девайс має вбудовані динаміки і HD-камеру з кутом огляду 360°. Завдяки цьому господар може стежити за своїм будинком зі смартфона та навіть спілкуватися з домочадцями. Також розробники передбачили функцію «домашнього сторожа» − система нічного бачення і вбудовані сенсори миттєво попередять власника про підозрілу активність у приміщенні. Усім цим можна управляти за допомогою Google Glass.

branto

Pet Cube

Мабуть, найбільш мімішний девайс з інтернету речей. Ще й найвідоміший з усіх розумних пристроїв, винайдених українцями. Pet Cube − це домашній робот, що дозволяє спостерігати та гратися з домашніми улюбленцями, поки нікого немає вдома. На конкурсі стартапів Europas проект був визнаний кращою hardware-розробкою 2014 року.

Petcube

Mobiliuz

Mobiliuz − платформа для розумних автомобілів, що зчитує дані з бортового комп’ютера автомобіля чи іншого підключеного пристрою. Mobiliuz надає докладну інформацію про стан авто, характер водіння й витрати палива.

Рекомендуємо терміново зафрендити Джона Коннора. Він знає, на що здатні розумні машини та як з ними впоратися.

машина

Ritot

Ф − футуризм. Це перше, що спадає на думку, коли дивишся на розумний годинник Ritot. Ще щось подібне пказували у фільмі «Час» із Джастіном Тімберлейком і Амандою Сайфред. Цей розумний годинник не має дисплея, проте проектує вхідні дані на руку користувача. Окрім часу, Ritot візуалізує повідомлення з соцмереж, вхідні СМС і дзвінки тощо. Девайс уже спричинив справжній скандал на Indiegog і встиг зібрати рекордні 650 000 $.

Ritot

Safeband

Мрія інтроверта й затятого соціофоба. Пристрій SafeBand − це розумний браслет персональної безпеки. Крім традиційної для подібних гаджетів функції відстеження активності власника та моніторингу сну, браслет виконує і ряд нових завдань. Наприклад, SafeBand може слідкувати за безпекою цінних речей або оцінювати рівень безпеки у місці, де знаходиться власник. Тож із ним можна сміливо вирушати на екскурсію Борщагівкою і Троєщиною.

браслет

Фото: офіційні сторінки розробників, соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus