10 навичок, що врятують кар’єру в 2020-му

робота

«Студвей» вже розповідав, як виглядатимуть професії майбутнього. Навіть якщо жодна з них не припала вам до смаку – вихід є. Експерти Всесвітнього економічного форуму в Давосі озвучили ключові навички, які знадобляться вам для успішної кар’єри в 2020 році.

Ключові навички у 2015 та 2020 рр.


20152020
1. Комплексне розв’язання проблем1. Комплексне розв’язання проблем
2. Взаємодія з людьми2. Критичне мислення
3. Уміння керувати людьми3. Креативність
4. Критичне мислення4. Уміння керувати людьми
5. Уміння вести переговори5. Взаємодія з людьми
6. Контроль якості6. Емоційний інтелект
7. Орієнтація на клієнтів7. Уміння формувати власну думку та приймати рішення
8. Уміння формувати власну думку та приймати рішення8. Орієнтація на клієнтів
9. Уміння слухати й запитувати9. Уміння вести переговори
10. Креативність10. Гнучкість розуму (вміння швидко переключатися з однієї думки на іншу)

Реклама

Про що це говорить?

Якщо ви креативний і мислите нестандартно, то готуйтеся підкорювати простори всесвіту. Сучасні роботодавці дедалі частіше шукають не просто виконавців, а людей, які готові мислити поза шаблонами. Працівник майбутнього повинен бачити «крізь час» й втілювати в життя ідеї, котрі до нього ніхто не пропонував.

Звісно, пам’ятаючи при цьому про технологічну грамотність й емоційний інтелект. Другий потрібен для того, щоб не лише розуміти емоції, наміри й мотивацію людей, а й уміти скерувати їх у належне русло.

У ТОП навичок 2020 року ввійшла когнітивна гнучкість (або «гнучкість розуму») – уміння обмірковувати декілька речей одночасно. Цікаво, що у 2015 році цей пункт не був настільки значимим. Кожен, хто хоче дізнатися, чи наділа його природа такою здібністю, може пройти Тест Струпа.

5 з 10 навичок у рейтингу стосуються спілкування з людьми, вміння керувати, розуміти й домовлятися. Ще чотири пов’язані з особливостями мозку – здатністю приймати рішення, генерувати ідеї й креативити. Майбутнє – це період, коли головною цінністю стане мозок, емоції й розвиток. Якщо ви не знаєте, чим зайнятись у вільний час – досліджуйте характери людей та їхні потреби, насичуйте інтелект і буде вам щастя!

робота

Майбутнє за предметною сферою

За словами генерального директора Microsoft Сатьї Наделли, до 2020 року компаніям-гігантам доведеться витрачати чималі гроші, аби «перевчити» старі кадри. Натомість, у науці, архітектурі, інженерії, математиці й сфері технологій триватиме справжня боротьба за таланти.

Відповідно, конкуренція тут буде найвищою. Для тих, хто ще не визначився з майбутньою професією, експерти радять орієнтуватися на предметну сферу, об’єднану абревіатурою STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics / Наука, Технології, Інженерія, Математика).

Цифрова революція – точка неповернення на ринку праці

З року в рік технології «з’їдатимуть» дедалі більше робочих місць. Частину «білих комірців», що сидять в офісах, замінять роботи. Цифрова революція спричинить кардинальний переворот на ринку праці.

Хоч будь-яка робота у найближчому майбутньому міститиме цифровий компонент, це не значить, що всі повинні бездоганно опанувати комп’ютерну справу. Технології стануть у нагоді, коли ви будете виробляти та вдосконалювати потрібні навички.

«Ця революція розділить людей на переможців і переможених. Наше завдання – зменшити кількість тих, хто програв», – каже президент Руанди Поль Кагаме. За його словами, протягом останніх десяти років, невелика Республіка в Центральній Африці зрушила з місця за рахунок технологій. Подібні процеси відбуваються у всіх країнах, що розвиваються.

Керівний директор Mahindra&Mahindra Ltd Ананд Махіндра не втримався від спокуси й провів аналогію до «Зоряних війн»: «Ви ж знаєте, як можна використати “Силу”. Якщо для добра, ви станете одним з Джедаїв, для зла – темною стороною Імперії. Вибір за вами».

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus